Замість чаю приготуйте зігріваючий напій. Після цьогорічної тривалої спеки в жовтні з’являються перші заморозки. Ви можете відчувати їх особливо ввечері. Зробіть спеціальний настій перед тим, як стрибнути під ковдру. Зігріваючі напої для осені – це не тільки чай з малиновим соком або імбиром і медом. Спробуйте висококонцентрований настій.
Восени саме час запастися імбиром. Імбирний чай з лимонним соком і медом — надійний настій у тих випадках, коли багато людей відчувають слабкість. Він збереже всі свої властивості, якщо заварювати його не в окропі, а при низькій температурі – близько 80 градусів С. Додайте мед, коли настій трохи охолоне – до 40 градусів С. Тому варто мати харчовий термометр. Таким простим способом ви зможете швидко перевірити свій напій. Орієнтовно, в домашніх умовах і за кімнатної температури вода у відкритому електричному чайнику охолоджується в середньому на 5 градусів Цельсія кожні 2 хвилини.
Зігріваючі напої – з імбиром і без
Є й інші зігріваючі напої. Той, який ви приготуєте за наведеним нижче рецептом, не містить імбиру чи меду, але він все одно смачний. Розпочинати приготування цього зимового зігріваючого напою можна вже зараз. Це точно сподобається найхолоднішим людям. Чим довше він настоюється, тим солодше буде. Він також стане солодшим через кілька годин у термопляшці. У вас є всі основні інгредієнти (спеції) у ящику. Свою солодкість нададуть кориця, гвоздика, запашний перець, кардамон і апельсин. Апельсин також не дасть настою бути м’яким. Це освіжить його смак. Після приготування перелити напій в термобутилку. Пити невеликими ковтками протягом дня.
Ви також можете змінити основну версію на свій розсуд. Від анісу можна відмовитися (багато хто його не любить). Замість цього додайте, наприклад, ще 2 гвоздики, чайну ложку улюбленого варення або щіпку спеції для пряників. Завдяки цьому такий зимовий зігріваючий напій буде нагадувати теплий пряний десерт, але в рідкому вигляді. Це найкраще, що ви вип’єте сьогодні. Настій не тільки зігріває, але й усуває проблеми з травленням, має антибактеріальну дію та допомагає заспокоїти біль у горлі.
Що і як діє в зігріваючому напої?
У рецепті аж 6 відомих спецій. Якщо ви любите чай з коренів по-індійськи з прянощами, вам також сподобається настій за цим рецептом. Ось інгредієнти та їхні властивості з першого погляду. У цих спецій набагато більше переваг.
- Кориця
Вона природним чином підвищує температуру тіла і прискорює метаболізм (у тому числі покращує травлення), знижує рівень глюкози й полегшує захворювання шлунка і кишківника.
- Аніс
Як і кориця, він допомагає при розладі травлення, а також має сильні антибактеріальні та болезаспокійливі властивості.
- Кардамон
Містить ефірні олії, які мають спазмолітичну дію на шлунок, підтримують секрецію травних соків, а його аромат допомагає заспокоїти захворювання верхніх дихальних шляхів.
- Лавровий лист
Вони мають очищаючу, протизапальну дію та підтримують травну систему. Після переїдання обов’язково приготуйте чистий настій лаврового листа.
- Гвоздики
Мають знеболюючу та дезінфікуючу дію. Ефірні масла, що виділяються після заварювання, допомагають заспокоїти кашель і нежить. Також гвоздика є «союзником» травної системи – вона покращує травлення та заспокоює проблеми зі шлунком.
- Запашний перець
Пряність, як і гвоздика, полегшує симптоми інфекції, включаючи кашель і нежить. Він також має спазмолітичні та антибактеріальні властивості.
Якщо ви вагітні або хочете давати цей напій маленьким дітям, попередньо проконсультуйтеся з лікарем. Напій має високу концентрацію активних компонентів. Людям, у яких є алергія на будь-яку з прянощів, також слід бути обережними з настоєм. Поширеним алергеном є кориця та евгенол – основна незамінна речовина гвоздичної та запашної олії.
Замість чаю приготуйте зігріваючий напій
Інгредієнти (на 1 порцію):
- 2 зерна кардамону
- 2 кульки запашного перцю
- 2 гвоздики
- 1 паличка кориці
- 1 лавровий лист
- 1 зірочка анісу (можна пропустити, якщо вам не подобається)
- 1 товста скибочка апельсина або лимона
Спосіб приготування:
- Зерна кардамону подрібніть ножем на обробній дошці.
- В улюблений кухоль або стакан покладіть всі спеції та шматочок апельсина і залийте окропом. Перемішайте і злегка подрібніть апельсин.
- Настоюйте під кришкою приблизно 15 хвилин. Процідіть і пийте в гарячому вигляді.
Ви також можете налити напій в термопляшку або термос і взяти його з собою, наприклад, на роботу.
Дивіться також цікавий рецепт зимового чаю https://podobaika.com/zymovyj-chaj-smachnyj-ta-zigrivalnyj-napij/
Смачного!