Головна сторінка >> Інтерєр вітальні з каміном – який вибрати, де розмістити
Інтерєр вітальні з каміном

Інтерєр вітальні з каміном – який вибрати, де розмістити

Інтерєр вітальні з каміном. Камін у вітальні – це не тільки чудовий спосіб обігріву кімнати, але й унікальна прикраса та неповторна атмосфера. Асоціація вогню із затишком і безпекою закладена в наших генах, тому привнести його в квартиру – відмінна ідея. Тому подивіться як вибрати камін для вітальні, де його розмістити і як вписати в обстановку.

дизайн
Інтерєр вітальні з каміном

Який камін для вітальні вибрати?

Першим важливим питанням є вибір каміна для вітальні. Варіантів дійсно багато, тому потрібно ретельно продумати не тільки зовнішній вигляд цього елемента, але і його функції.

З незапам’ятних часів камін використовувався як джерело тепла, і в багатьох будинках досі це його основна роль. Варто відзначити, що традиційний камін навряд чи обігріє весь будинок, але він може стати відмінним доповненням до центрального опалення.

Відкритий або закритий камін у вітальні?

Нагрівальні властивості каміна залежать від його конструкції. Перш за все, виділяють відкриті (традиційні) і закриті каміни. Останні оснащені камінними топками або касетами з міцних матеріалів, стійких до високих температур – наприклад, сталі або чавуну. Перевагою тут є не тільки більша безпека (вогонь закритий склом), а й краща ефективність обігріву.

Виявляється, матеріали, з яких виготовлені камінні топки і касети, відмінно акумулюють тепло. Тому закритий камін у вітальні може передавати до кімнати до 80% виробленого тепла. Відкриті каміни в цьому відношенні сильно відстають, тому що лише 15% виробленого тепла йде від них у приміщення, а решта йде в димохід. Крім того, відкритий камін у вітальні означає значно більшу витрату палива. Для вироблення 10 кВт енергії тут потрібно близько 15 кг дров, а у закритих камінів – лише 3,5-4 кг.

Інтерєр вітальні з каміном
Інтерєр вітальні з каміном

Інтерєр вітальні з каміном – джерело опалення

Камін у вітальні використовується в першу чергу як додатковий обігрів. Деякі рішення, дозволяють використовувати його для опалення великих площ, можливо навіть, щоб він став основним джерелом тепла.

На етапі проектування можливе включення вентиляційних каналів, які розподіляють тепле повітря від каміна по будівлі. Це каміни ( система розподілу гарячого повітря) . Такі системи можуть працювати виключно за рахунок сили тяжіння або працювати за допомогою вентиляторів, які нагнітають повітря в канали. Системи DGP, особливо з вентиляторами, надзвичайно ефективні. Якщо ми підберемо хороший камін для вітальні за такою технологією, то зможемо ефективно обігріти до 400 квадратних метрів площі.

Інше рішення – використання каміна з водяною сорочкою, підключеного до центрального опалення. Такий камін може не тільки нагрівати воду, що відводиться в радіатори або т.зв. підігрів підлоги, а також водопровідна вода.

Хороші теплові властивості камінів з ДГП або з водяною сорочкою дозволяють використовувати їх як основне джерело опалення, але рідко встановлюють як єдиний спосіб опалення будинку. Це пов’язано з їх обробкою. Можливо, це не складно, але вимагає регулярного поповнення дров у вогнищі.

Певним рішенням тут є електричні та газові каміни, але це не те саме, що справжній дров’яний камін. По-перше, ці рішення набагато менш ефективні, ніж дров’яні каміни, і їх практичне використання як джерела обігріву великих площ просто не працює.

дизайн

Де розмістити камін у вітальні?

Розташування каміна у вітальні є дуже важливим питанням як з точки зору опалювальних властивостей і функціональності, так і естетики приміщення.

Перш за все, камін повинен бути встановлений якомога ближче до димоходу (причому правильно сконструйований), щоб уникнути надмірного подовження і вигину димоходів. Тому найкраще врахувати цей елемент обладнання ще на етапі проектування будинку.

Камін у вітальні – це ще й питання міцності будівельної конструкції. Традиційний цегляний відкритий камін важить мінімум кілька сотень кілограмів, тому міцність перекриття тут має велике значення. Сучасні закриті моделі можуть бути легшими, але їх установку все ж варто проконсультуватися з фахівцями, особливо якщо ми розташовуємо камін на першому поверсі.

Сама модель каміна також впливає на його розташування, адже сучасні каміни можуть бути відкритими з однієї або кількох сторін. Наприклад, бувають кутові каміни, але також відкриті з трьох і навіть чотирьох сторін. Останні є відмінним вибором для дуже великих віталень, де камін може стояти посередині кімнати.

Інтерєр вітальні з каміном
Інтерєр вітальні з каміном

Розстановка меблів у вітальні та іншого обладнання також надзвичайно важлива. З міркувань безпеки такі елементи повинні розташовуватися не менше одного метра від вогнища.

У багатьох будинках у вітальні змагаються камін з телевізором. Сучасне оформлення ставить телевізор у центральне місце як серце домашньої зони відпочинку. Камін також є сильним і виразним елементом, а також може бути родзинкою в декорі. Тому варто розділяти такі виразні акценти. Найкраще, коли телевізор буде розміщуватися на стіні перпендикулярно каміну. Іноді його монтують над каміном, але для цього рекомендують більш прості (мінімалістичні) моделі закритих камінів. Уникайте встановлення цих пристроїв один навпроти одного. Відблиски вогню, що відбиваються на екрані, заважатимуть перегляду.

Камін у вітальні – технічні вимоги приміщення

Звичайно, камін у вітальні – вихід не для всіх. Існують норми і стандарти, яких необхідно дотримуватися, щоб такий елемент був безпечним і функціональним.

У технічних вимогах вказується, наприклад, мінімальна кубатура приміщення. Тому вітальня з каміном не може бути менше 30 кв. Більш потужні каміни (понад 10 кВт) вимагають ще більше місця, так як 4 м 2 на 1 кВт. Так, для каміна потужністю 11 кВт потрібно 44 квадратних метри, для каміна потужністю 12 кВт – 48 квадратних метрів і так далі.

Правильне відведення диму також дуже важливо. Камін у вітальні повинен бути підключений до димоходу відповідного діаметру. Для камінів з топкою площею ​0,25 м 2 підійде димохід розміром 14х14 см або діаметром 15 см. Однак для камінів більшого розміру необхідний димохід з перетином не менше 27х14 см або діаметром 18 см.

дизайн

Ще одне питання – подача повітря в камін. Це також визначено відповідними стандартами. Для закритого каміна потрібно не менше 10 кубометрів свіжого повітря на годину на один кВт потужності. Для каміна потужністю 10 кВт це, отже, 100 кубометрів повітря на годину. Відкриті каміни використовують набагато більше цього повітря. Тому варто подумати про використання окремого припливного каналу

Ці вимоги змушують ще при проектуванні квартири задуматися про розміщення каміна у вітальні. Монтаж у вже готову будівлю може вимагати складної реконструкції – будь то димохід або інші елементи конструкції.

Інтерєр вітальні з каміном – безпечне і правильне використання

Вибір місця для каміна у вітальні – це одне. Однак його правильне використання також важливо для безпеки та функціональності. Почнемо з кількох важливих параметрів, яким повинен відповідати такий камін.

Ефективність каміна – це параметр, який визначає, скільки енергії, виробленої при спалюванні палива, повертається у вигляді тепла. Щоб гарантувати функціональність каміна, передбачається, що вона повинна бути не менше 70%. Багато залежить як від самого каміна, так і від правильної циркуляції повітря навколо нього.

Хороший камін у вітальні також повинен бути ефективним, що означає відповідну витрату палива з часом. Для каміна потужністю 7 кВт прийнятним вважається витрата близько 2,5 кг дров на годину (звичайно, мова йде про закриті моделі, у відкритих набагато більше).

Температура димових газів не повинна перевищувати 400 градусів. Це питання багато в чому залежить від правильно спроектованих і побудованих димоходу і димоходу. Також не забувайте регулярно перевіряти і при необхідності очищати трубу димоходу від сажі. Його надмірне накопичення може бути надзвичайно небезпечним і може призвести не тільки до обмеження прохідності димоходу, а й до займання сажі та пожежі.

Інтерєр вітальні з каміном
Інтерєр вітальні з каміном

Щоб камін був не просто елементом декору, він повинен мати певні параметри. Правильний вибір моделі є вирішальним для функціональності та безпеки

Камін у вітальні – чого не можна робити?

Інші питання також важливі для підтримки безпеки. Запалений камін ні в якому разі не можна залишати без нагляду, особливо якщо мова йде про відкритих моделях, де вогонь фізично не відокремлений від приміщення.

Не використовуйте для освітлення легкозаймисті матеріали, такі як бензин. Тут краще підійдуть невеликі шматочки сухого дерева, папір або відповідна розпалювання, дозволена для такого використання. Не можна використовувати в каміні пластик, пофарбоване або лаковане дерево, меблевий щит з клеєм та інші токсичні матеріали. Це загрожує не тільки великими штрафами, але, насамперед, дуже погано впливає на здоров’я як домочадців, так і сусідів. Більше того, багато з цих матеріалів утворюють велику кількість небезпечної сажі, яка збирається або в камері згоряння, або в димових каналах.

Маючи камін у вітальні, також варто бути дуже обережним, коли в будинку є діти або домашні тварини. Найкраще розташувати камін так, щоб до нього не мали доступу діти або домашні тварини. Більшу безпеку в такій ситуації, звичайно, забезпечують закриті каміни, але пам’ятайте, що вони також сильно нагріваються, і дотик до дверцят або корпусу може викликати серйозні опіки.

дизайн

Камін у вітальні – облаштування

Для початку нагадаємо, що меблі для вітальні та інше обладнання повинні розташовуватися не менше одного метра від каміна. Це важливе питання не тільки тому, що температура може знищити обладнання, але також (і, можливо, перш за все) через ризик пожежі. Плануючи камін у вітальні, варто підібрати для нього тихе місце, хоча і не обов’язково приховане. До ролі каміна у вітальні можна підійти двояко.

По-перше, це може бути центр аранжування – головна фокусна точка (привертає увагу). Часто в цій ролі виступають традиційні цегляні каміни, але тут відмінно впораються і сучасні закриті каміни.

Звичайно, такий центральний камін повинен бути на видному місці і добре видний з усієї кімнати. Якщо він буде віссю декору, то поруч можна поставити журнальний столик (на правильній відстані!) і зручний диван або крісла.

У вітальні з каміном підійдуть легкі крісла, які можна легко пересувати, щоб, наприклад, погріти ноги біля каміна осіннім вечором з келихом вина.

Інтерєр вітальні з каміном
Інтерєр вітальні з каміном

Інтерєр вітальні з каміном – телевізор і камін

Розміщення каміна в центрі зазвичай змінює класичне планування зони відпочинку. У більшості віталень він складається з трьох елементів – дивана, журнального столика і тумби під телевізор. Тут, правда, замість шафи маємо камін.

А як щодо телевізора? Найбільш функціональним рішенням є розміщення над каміном. Тоді нам не доведеться організовувати окреме місце для перегляду. Втім, телевізор можна поставити і на стіні, паралельно тій, де знаходиться камін. Зазвичай створюється класичний куточок для відпочинку з тумбою під телевізор, а камін злегка відсувається в сторону, хоча він може компенсувати і підкреслити свою присутність завдяки елегантному декоративному корпусу.

Цікавим варіантом, однак, є використання куточка. Сидячи на одному з його «плечей», ви можете комфортно дивитися телевізор, а з іншого ми можемо мати прямий вид на мерехтливий вогонь у каміні.

Камін і стиль декору

Каміни з сильним, виразним характером (особливо класичні, відкриті цегляні вогнища) є відмінним вибором для квартир в прованському, сільському або класичному стилі. Вони чудово виглядають, наприклад, на тлі цегляної стіни, як сирої, так і побіленої. Добре підійде і обробка такого каміна дровами (наприклад, у вигляді тумби, на якій будуть стояти прикраси і дрібнички). Якщо ви віддаєте перевагу каміну, повністю вмонтований в стіну, над ним (мінімум в метрі від топки) можна розмістити полиці, які замінять цоколь. Над класичним каміном чудово виглядають і дзеркала в елегантних рамах.

дизайн

Звичайно, камін у вітальні не обов’язково повинен бути сильно виставлений. Сучасні закриті моделі часто мають гранично мінімалістичний дизайн, що дозволяє цьому елементу техніки злитися з фоном. Такі каміни ідеально підходять для облаштування в стилі мінімалізм або лофт. Вони мають елегантний, але ненав’язливий характер і можуть бути успішно встановлені в менш відкритих частинах вітальні. Ці форми добре виглядають, наприклад, у поєднанні з сирим бетоном, а також з класичною штукатуркою та різноманітними шпалерами чи фарбами.

Правильно підібраний камін для вітальні забезпечить не тільки високу функціональність і ідеальний обігрів приміщення. Це також надзвичайно цікавий та естетичний елемент, який дуже впливає на атмосферу, надаючи їй затишку, тепла та елегантності.

Дивіться також: Чорна кухня та сучасне дерево: цікаві поради

Прокрутка до верху