Зимовий чай – смачний, дуже зігрівальний напій, який відмінно підходить при застудних захворюваннях. Я пропоную вам кілька ідей для доповнень та натхнення.
- не лише на основі чорного чаю
- несподівані ідеї для цікавих доповнень
- у дорослому варіанті можна додати алкоголь
Час приготування: 15 хв
Порції: 2 x 450 мл
Складові:
- 500 мл вашого улюбленого, міцно завареного чаю, наприклад чорного
- скибочки: апельсин, лимон, лайм, свіжий імбир
- спеції: кора кориці, гвоздика, кардамон, аніс
- для підсолоджування: малиновий або інший сироп; мед чи цукор
- інші фрукти: малина, журавлина та свіжі й сушені яблука
- свіжі трави: м’ята, меліса, розмарин
Зимовий чай
Для приготування чаю я використовував дві банки для коктейлів та смузі місткістю 0,45 л кожна.
Рецепт зимового чаю
Варто спочатку приготувати добавки до чаю, а потім заварити гарячий настій та скласти свій улюблений аромат.
На мій погляд, зимовий чай повинен містити гвоздику та корицю і щось підсолодити. Я рекомендую мед, малину, журавлину чи лимонний сироп. Також може бути цукор. Я сам іноді додаю трохи анісу та кардамону. Проте вони не є необхідними й можуть бути опущені. Що стосується кількості спецій, то на одну велику склянку/банку я даю одну паличку кориці, 3-4 гвоздики й дві столові ложки сиропу або меду. Кардамон або аніс швидше наприкінці, більше для прикраси.
Цитрусові дуже важливі для приготування зимового чаю. Ви можете давати тільки сік і скибочки лимона або лайма або додавати в чай лимон, апельсин й лайм. Якщо є, додаю все. Обов’язковими для цього набору є шматочки та імбирний сік і малина (заморожена взимку). У моїх баночках з’явився і свіжий розмарин, який я трохи розтираю в руках перед додаванням до чаю.
Свіжі або сушені шматочки яблук і свіжі або сушені журавлини також відмінно підійдуть. Якщо у вас немає фруктів, додайте столову ложку будь-якого варення або навіть фруктів (малина, полуниця, ананас та інші). Крім розмарину завжди підійде лист м’яти або меліси та сушені пелюстки троянди.
Для приготування двох баночок (по 450 мл кожна) зимового чаю я заварив дві ложки чорного чаю. Залив чай 500 мл окропу, а за кілька хвилин процідив через сито в банки (наполовину).
Порада: Для приготування зимового чаю можна заварити будь-який улюблений чай або настій. Це може бути зелений, зелений або, наприклад, настій шипшини або чай фруктовий. Пам’ятайте, що різні чаї заварюють за різної температури, наприклад, жовтий чай заливають водою температурою 70-80°C й заварюють від 1 до 3 хвилин (залежно від того, який чай ви любите).
Також в киплячу воду додайте дві столові ложки сиропу або меду (більше або менше, на ваш розсуд) додайте корицю, кілька гвоздик, шматочки імбиру та вибрані цитрусові. Якщо є, додайте розморожену чи свіжу малину, чи інші раніше запропоновані фрукти. Можна додати свіжий сік апельсина, лайма або лимона та імбирний сік. Якщо в склянці ще залишилося місце, залийте окропом. Подавайте чай одразу.
Порада: у варіанті для дорослих підійде трохи рому, проста горілка, домашня настойка або лікер.
Насамкінець додам, що після вживання чаю я додаю в склянки/баночки ще порцію настою або окропу, наприклад, з додаванням фруктового сиропу. Використовуючи дерев’яну паличку для суші або звичайну довгу ложку, я придавлюю фрукти та інші добавки, щоб передати решту аромату. Повторюю цю процедуру кілька разів.