Головна сторінка >> Як підтримати розвиток дитини в шкільному віці?
Як підтримати розвиток дитини в шкільному віці?

Як підтримати розвиток дитини в шкільному віці?

Як підтримати розвиток дитини в шкільному віці? Період шкільного навчання – це час великих змін і багатьох викликів для дітей. Щодня вони отримують нові навички та досвід, які, безсумнівно, стануть у нагоді згодом. Багато вихователів запитують себе, як вони можуть допомогти своїй дитині? Що можуть зробити батьки для розвитку дитини шкільного віку? Як розвинути захоплення та навички нашої дитини?

Багато випробувань в житті маленької людини

Спостерігаючи за розвитком дітей, а також за їхнім освітнім шляхом, можна сказати, що час, коли діти йдуть до школи, є переломним. Ігри та вільний час поступово витісняються домашніми справами. Крім того, багато змін відбувається і в біологічному аспекті – діти в цей час динамічно ростуть, дозріває нервова система, підвищуються інтелектуальні здібності. І хоча цей процес триває ще кілька років, численні зміни, безсумнівно, можуть здатися карколомними. У цьому віці діти особливо чутливі до навколишнього середовища. Амбітні можуть відчувати тиск і бажання досягти досконалості, що потребує часу.

У цей особливий період роль батьків важко переоцінити. Будучи щодня присутніми в житті дитини, ми є першою лінією спілкування. Варто звернути увагу на те, що повідомляє нам наша дитина. Чи любить вона ходити до школи? Чи задоволені ви своєю новою діяльністю? А може, її напружують нові обов’язки?

Варто усвідомлювати, що установки, які дитина виробляє в дитинстві, прислужаться їй і в дорослому житті. Вже в молодшому шкільному віці варто виявляти дитині підтримку і розуміння. Буде корисно навчити дитину цікавитися світом, а також розумно сприймати виклики. Адже не помиляється лише той, хто не намагається! Тож як навчити дитину розвивати азарт і не відбити у неї охоту до нових вражень?

Позакласні заходи дозволяють розвивати свої захоплення

Іноді в шкільній програмі, іноді приватно, варто шукати заняття за напрямком, який особливо цікавий нашій дитині. Молодший шкільний вік – це час, коли діти інтенсивно розвивають свої інтелектуальні та моторні навички. Тоді варто уважно спостерігати за дитиною та дозволити їй розвивати та розширювати свої навички в улюблених видах діяльності. Вибираючи їх, варто орієнтуватися на те, що приносить дитині задоволення. Якщо ми самі не впевнені, пораду можуть дати вчителі та шкільні наглядачі, які здатні достовірно оцінити, у яких категоріях дитина має навички вище середнього.

Спільна діяльність – як підтримати розвиток дитини

Варто пам’ятати, що дитина, яка йде в початкову школу, залишається дитиною … Тож навчання все ж має, хоча б частково, поєднуватися з розвагою. Ефективне набуття нових навичок буде підтримуватися навчанням через ігри, досвід або співпрацю з однолітками.

При цьому варто підкреслити, що в житті дитини важлива не тільки гра з іншими дітьми. На цьому етапі життя дитини ми як батьки ще відіграємо величезну роль. Тож варто використати це, щоб показати своїй дитині ставлення, яке варто наслідувати. Цінними будуть спільні ігри на свіжому повітрі, приготування здорової їжі або сімейні ігри та ігри вдома.

Час розслабитися

Більше того, регулярні перерви не менш важливі, ніж навчання та нові враження. Звичайно, вони заплановані в плані уроку, але про них треба пам’ятати і вдома. Варто розділити домашнє завдання на коротші сесії, а між ними запланувати інші види діяльності, включаючи дуже важливі фізичні навантаження.

Час на відпочинок також має велике значення при плануванні позашкільної діяльності вашої дитини. Давайте уникати ситуації, коли дитина не встигає відпочити чи пограти через надлишок позакласних занять.

Регулярні огляди – як підтримати розвиток дитини

Правильний ріст і розвиток дитини забезпечується навчанням чи грою, а також міцним здоров’ям. Будь-які нездужання, на які скаржиться ваша дитина, можна проконсультуватися з педіатром. Більше того, регулярні огляди, т. зв шкільний баланс, проведений для всіх дітей шкільного віку. При цьому оцінюють зріст, вагу та зір дитини. Все це дозволяє оцінити, чи правильно розвивається наша дитина.

Водночас варто підкреслити, що у дітей шкільного віку все частіше діагностують вади зору, що пов’язано зі зростанням цифровізації суспільства. З цієї причини особливо варто пам’ятати про регулярні консультації у офтальмолога. Систематичний огляд очей у дітей є основним інструментом оцінки якості зору.

Підсумовуючи, ми можемо піклуватися про дітей різними способами. Якщо ви хочете розвинути у своїй дитині захоплення, варто підтримувати бажання розвиватися в нових сферах. Водночас найважливішим здається бути присутнім. Давайте послухаємо, що говорить нам дитина. Давайте відгукнемося на її потреби і пам’ятаймо про підтримку – в успіху та невдачі.

Міцного здоров’я!

Прокрутка до верху