Головна сторінка >> Вибір та монтаж секційних огорож для вашого простору
Вибір та монтаж секційних огорож для вашого простору

Вибір та монтаж секційних огорож для вашого простору

Вибір та монтаж секційних огорож для вашого простору – це ключовий етап у створенні функціональної та естетичної облаштованої території. При виборі секційної огорожі важливо врахувати ваші потреби щодо безпеки, дизайну та функціональності. Асортимент компанії Центр Завод Сітка включає різноманітні варіанти, щоб задовольнити різні стилі та вимоги клієнтів. Крім того, наші фахівці готові надати консультації та допомогу у виборі оптимального варіанту. Секційна огорожа – це стильний і практичний спосіб огородити територію, забезпечуючи безпеку й гарний вигляд одночасно. Монтаж секційної огорожі зазвичай є швидким і зручним процесом, але дуже важливо виконати його правильно для забезпечення максимальної ефективності та тривалості конструкції.

З чого складається секційна огорожа?

Вибір та монтаж секційних огорож
Вибір та монтаж секційних огорож

Перш за все, необхідно відповісти на питання: що це таке і що він містить? Коротко: він виготовляється з металевих прольотів. Їх виробництво передбачає зварювання між собою вертикальних і горизонтальних проводів. У результаті цього процесу створюється сітка з сітками (розривами) пропорційного розміру. У комплект паркану, крім прольоту, входить стовп із закритого профілю з пластиковою заглушкою і відповідними кріпленнями. Для стійкого кріплення секцій до стовпів використовуються спеціальні затискачі, оснащені гвинтами та відстанню, адаптованою до товщини дроту, з якого виготовлена ​​секційна огорожа. Стандартна ширина становить 2,50 мм, а висота регулюється відповідно до наших потреб.

Чи варто скористатися послугою встановлення секційної огорожі професійною бригадою?

Монтаж паркану не складний і його можна зробити самостійно. Це хороший варіант, коли ви хочете заощадити гроші. Різниця в сумі з’являється в першу чергу, коли є велика територія (власність), яку потрібно огородити. При розрахунку ціна на установку паркану часто вказується в погонних метрах. Однак, якщо у нас не вистачає часу або виникають труднощі, варто довірити це в руки професіоналів, які огородять ділянку менш ніж за тиждень або навіть кілька годин (в залежності від довжини паркану). Це, в тому числі завдяки швидкому способу кріплення огорожі до стовпів за допомогою хомутів, які команда встановлює миттєво. Монтажники часто оснащені спеціальними інструментами, такими як електричний молоток або дриль, які значно прискорюють процес виготовлення отворів для стовпів. Фахівці, виходячи зі свого досвіду, можуть використовувати краще рішення, яке спростить установку та дозволить швидше завершити проєкт.

На що орієнтуватися при виборі огорожі?

Вибираючи паркан, варто трохи краще ознайомитися з їх характеристиками. На ринку доступні два типи прольотів: 2D і 3D. На перший погляд, вони істотно не відрізняються один від одного. Істотною відмінністю є товщина використовуваних проводів, яка своєю чергою найбільше впливає на ціну. 2D прольоти мають прямі вертикальні дроти й подвійні горизонтальні. Вони також зазвичай товщі. 3D панелі мають горизонтальне тиснення (горб). Кількість тиснень і їх розташування залежить від висоти секції. Чим вище розмах, тим більше тиснення. Опуклість забезпечує більшу жорсткість елемента при використанні трохи тоншого дроту. На ціну впливає товщина стінки в профілі.

Цікаво  Все, що потрібно знати про теплу підлогу

Найбільшою перевагою даного виду огорожі є стійкість до погодних умов. І секції, і стовпи оцинковані для запобігання корозії. Додатковий захист у вигляді порошкового фарбування в колір надає елементам довговічне покриття.

Секційна огорожа з фундаментом або без?

паркан

Купуючи паркан, варто розглянути можливість використання бетонної основи. Використання фундаменту впливає на монтаж огорожі, тому рішення про його установку краще приймати на ранній стадії реалізації. Застосування збірного фундаменту не є обов’язковим, але воно має багато переваг, і це варто враховувати. Фундамент надає огорожі більшу стійкість, водночас запобігає проникненню тварин і захищає від росту небажаних рослин. Крім практичного застосування фундаменти також позитивно впливають на зовнішній вигляд огорожі. Візерунки фундаменту ідеально поєднуються з парканом і підвищують естетичність всієї огорожі.

Готова конструкція у вигляді готових елементів є одним з варіантів, який ми можемо використовувати. Великою перевагою є те, що елементи вже готові й потребують лише правильного монтажу. Це спосіб, який заощадить нам багато часу та дозволить швидше завершити встановлення. Завдяки використанню арматури та відповідного бетону фундамент є міцним та стійким до погодних умов. Погодні умови не впливають на монтаж.

Самостійно заливний фундамент – це вже не таке швидке й економічне рішення. Перед початком робіт ми повинні придбати цемент і щебені для приготування бетону. Наступним етапом буде виготовлення опалубки для заливки попередньо приготовленої суміші. Пам’ятайте, що роботи повинні проводитися відповідно до будівельної практики. Погода також є важливим питанням. Занадто низькі або високі температури можуть перешкодити нам виконувати роботу. Неправильне будівництво фундаменту може призвести до поганого зчеплення бетону та розтріскування стяжки.

Що стане в пригоді при установці паркану?

Правда, встановити секційну огорожу не дуже складно. Після вибору відповідного типу матеріалів, таких як секції, стовпи та фундамент (за бажанням), можна братися до роботи. Пам’ятайте, що установку можна довірити фірмі, яка завдяки досвіду своїх співробітників встановить огорожу професійно та якісно. Якщо ви вирішили зайнятися установкою самостійно, варто оснаститися необхідними інструментами та обладнанням.

Перший етап – адаптація землі таким чином, щоб в лінії огорожі не було зайвих речей, таких як дерева, кущі, каміння або елементи старого паркану, які можуть унеможливити або значно ускладнити роботу. Можливо, доведеться збирати верхній шар ґрунту. Якщо ми хочемо, щоб огорожа розташовувалася в одну лінію без вад (каскад), необхідно буде вирівняти ділянку до рівного рівня.

Для встановлення огорожі нам знадобиться кілька основних інструментів. Щоб визначити рівень і розмітити лінію огорожі, нам знадобляться кілки й мотузка. Для основних вимірювань вам знадобиться вимірювальна стрічка. Вирівняти стовпи та інші елементи секційної огорожі нам допоможе рівень. Лопата нам знадобиться, щоб зробити отвори для стовпів. Якщо у нас є така можливість, можна скористатися буровою установкою, яка значно прискорить процес виготовлення отворів у землі.

Цікаво  Матеріали для рекламних конструкцій

Як самостійно встановити паркан поетапно?

Вибір та монтаж секційних огорож
Вибір та монтаж секційних огорож
  • Перший крок – вимірювання та дизайн

Для початку нам потрібно зробити виміри та спланувати розташування огорожі. Від того, наскільки ретельно ми підійдемо до цього питання, може залежати кінцевий ефект роботи.

Перед тим, як розпочинати установку огорожі, необхідно спланувати його схему. Розташування огорожі має ключовий вплив на її зовнішній вигляд і використання. Один з варіантів – поставити паркан на межі ділянки. Це несе з собою деякі ускладнення, пов’язані з сусідом. Якщо паркан розміщується вздовж лінії кордону, то його співвласником стає сусід, треба пам’ятати, що не можна приймати рішення щодо паркану без попередньої домовленості з іншою зацікавленою стороною. Однак сусіди можуть не погодитися поставити паркан на межі ділянки. Якщо у нас погані стосунки з сусідами й ми хочемо уникнути непотрібних непорозумінь, рекомендується поставити паркан на своїй ділянці. Це більш безпечний варіант, який дає нам повне прийняття рішень щодо встановлення огорожі. Нам також доведеться нести всі витрати на будь-який майбутній ремонт самостійно.

Якщо у нас погані стосунки з сусідами й ми хочемо уникнути непотрібних непорозумінь, рекомендується встановити паркан на своїй ділянці. Це більш безпечний варіант, який дає нам повне прийняття рішень щодо встановлення огорожі.

Якщо ми хочемо розмітити курс огорожі, ми використовуємо надані раніше шнури та кілки (стрижні). Якщо ми маємо намір побудувати огорожу вздовж межі ділянок, ми можемо вставити елементи розмітки на межових стовпах. Пам’ятайте, що не викопуйте та не пересувайте межі. Натягуємо мотузку (струну) на кілки й розрівнюємо, щоб вийшла пряма лінія. Якщо ми хочемо встановити огорожу на своїй ділянці, кілки повинні бути розміщені паралельно лінії, що позначає межу ділянки. Спочатку слід визначити кутові точки.

Вибір та монтаж секційних огорож

  • Другий крок – Розставлення стовпів

Після розмітки наступним важливим кроком буде розміщення стовпів. Якщо у нас є визначена лінія паркану, цей етап не буде проблемою. Для початку необхідно визначитися зі скількох секцій буде складатися ваш паркан. Для цього нам знадобляться розміри всіх сторін огорожі. Потім підсумований результат ділимо на 2,57 м. Це ширина секції (2,50 м) плюс розмір стовпів 60/40 по осі й відстань, необхідна для установки хомутів. Отриманий результат слід округлити в більшу сторону, щоб отримати необхідну кількість секцій. Стандартно до кількості додається ще один пост. Виконуючи розрахунки та вимірювання, не забудьте врахувати можливе місце для воріт і хвіртки. Хорошим рішенням буде відзначити на лінії огорожі місця, де будуть розміщені стовпи.

  • Крок третій – встановлення стовпів
Цікаво  Проекти будинків для двох сімей: ідеальне рішення для спільного проживання двох родин

Наступним кроком при монтажі паркану є викопування ям під стовпи в попередньо розмічених місцях, пам’ятаючи про відстань 2,57 м по осі стовпів. Це можна зробити вручну за допомогою лопати або швидше за допомогою буріння. На стовпі рекомендується відзначити лінію, до якої ми будемо його вкопувати в землю. Маркер може бути корисним як орієнтир при використанні збірних фундаментів і сполучних елементів. Як правило, ми копаємо ями глибиною 50-60 см. Далі нам потрібно розмістити в них стовпи так, щоб вони були посередині.

Наступним кроком буде заливання отвору зі стовпом бетоном. Найкраще робити це в бетономішалці або купувати готовий бетон. Хорошим рішенням буде спочатку залити невелику кількість бетону, щоб можна було легко встановити стовп вертикально і на відповідну глибину. Якщо стовп встановлено правильно, ми можемо заповнити отвір рештою бетону та одночасно утрамбувати його. Ви повинні почекати відповідний час, щоб бетон схопився (приблизно 1-2 дні, щоб почати четвертий крок).

Вибір та монтаж секційних огорож

  • Четвертий крок – монтаж секцій

Коли бетон висохне і стовпи будуть стійкими, можна приступати до подальших робіт. Якщо ми вирішуємо використовувати фундамент, то спочатку слід встановити з’єднувачі, а потім дошки (фундамент). Переконайтеся, що фундаменти рівні та входять у пази, профільовані в з’єднувачах. З’єднувач, що оточує стовп, слід встановити на бетон, який використовується для кріплення стовпа. Може бути корисно позначити висоту з’єднувачів на стовпі перед бетонуванням. Якщо ми вже встигли встановити цоколь, можна переходити до монтажу огороджувальних секцій.

Прольоти прикручуються до стовпів за допомогою хомутів, оснащених пластиковими прокладками, гвинтами, шайбами ​​та гайками. Для цієї операції нам знадобиться гайковий ключ відповідного розміру, бажано з тріскачкою. Ми можемо використовувати викрутку з торцевим ключем, щоб швидше закрутити гвинти. Залежно від довжини огорожі ми можемо використовувати три типи затискачів. Стартові (початкові) стовпи монтуються на стартових і кінцевих стовпах огорожі. Встановлюємо кутові хомути на кутові стійки. Наскрізні хомути є найпоширенішими й ми використовуємо їх на прямій ділянці для з’єднання двох сусідніх секцій. Щоб відокремити їх від фундаменту, можна використовувати дві дерев’яні дошки або розпірки. Нарешті, стовпи слід заглушити пластиковою кришкою.

Після виконання вищевказаних кроків ви повинні насолоджуватися правильно встановленим парканом, який буде захищати вас роками.

Секційна огорожа складається з декількох елементів, збірка яких інтуїтивно зрозуміла і не складна. Маючи прості інструменти та отримавши базові знання, ми можемо встановити огорожу самостійно, користуючись наведеними вище порадами. Грамотне вирівнювання землі та поділ установки на етапи полегшить нашу роботу та допоможе досягти бажаного ефекту. Якщо у нас не вистачає часу або ми не в змозі, ми завжди можемо довірити будівництво огорожі професійній монтажній бригаді або запитати про таку послугу безпосередньо у постачальника.

Прокрутка до верху