Головна сторінка >> Відкрийте для себе натуральні замінники цукру!
Відкрийте для себе натуральні замінники цукру

Відкрийте для себе натуральні замінники цукру!

Відкрийте для себе натуральні замінники цукру. Звичайно мати пристрасть до солодкого. На жаль, він може викликати безліч серйозних захворювань, які серйозно загрожують здоров’ю людини.

Натуральні замінники цукру

Більшість із нас не може встояти перед солодкою спокусою. Харчова промисловість, особливо виробники дитячого харчування, наживаються на цій слабкості. Навіть у готових стравах для немовлят ми знайдемо додавання цукру до смаку, що вже є нормою у стравах для старших дітей. На щастя, суспільна свідомість зростає і все більше батьків розуміють, наскільки зайві солодощі можуть бути шкідливими для дітей та для них самих. Тому варто обмежити кількість цукру у щоденному раціоні.

Всюдисуща біла насолода

Цукор – це не лише батончики, печиво, шоколад й цукерки. Рафінований цукор чи глюкозно фруктозний сироп є в кашах для дітей, кетчупах, ароматизованих сухих сніданках, джемах, готових стравах, фруктових соках та газованих напоях, солодких хлібних спредах і в самому хлібі, йогуртах та сирках, а також додається до консервованих продуктів. Якщо дивитися на склад готових страв, то більша частина списку міститиме цукор або іншу речовину, яка відповідає за солодкий смак.

Відкрийте для себе натуральні замінники цукру

Негативний вплив на організм

Солодка закуска змушує організм підвищувати рівень інсуліну, гормону, відповідального за зниження рівня цукру в крові. Раптовий сплеск інсуліну викликає швидке падіння рівня цукру і, як наслідок, сонливість, дратівливість та почуття голоду. Таким чином, даючи дитині, здавалося б, невинній, що рекламується як здорове, солодке харчування, ми закручуємо спіраль переїдання, що, своєю чергою, призводить до надмірної ваги та ожиріння, а часто і до діабету. Неправильна вага тіла та діабет – це лише деякі з негативних наслідків надмірного вживання солодкого. Нижче наведено найважливіші з них:

Це шкодить зубам. Це призводить не тільки до карієсу, а й до захворювань ясен.

Це спричиняє біль у животі у дітей. Дратує слизову оболонку шлунка, що призводить до підвищення кислотності шлунка. Крім того, таке роздратування травного тракту може викликати посилення почуття голоду, яке діти вгамовують, з’їдаючи наступні порції солодощів.

Він закислює організм, внаслідок чого виникає відчуття втоми та слабкості. Закислення організму також сприяє захворюванням травної та кісткової систем.

Замінники цукру

Він обмежує всмоктування деяких поживних речовин. Насамперед вітамін В1, а також хром, магній, кальцій та цинк. Результатом дефіциту важливих мінералів у щоденному раціоні є недоїдання, хвороби цивілізації та порушення обміну речовин, які можуть призвести до надмірної ваги та ожиріння.

Він викликає хронічну втому, ослаблення імунітету, гіперактивність та порушення ритму сну, що позначається не тільки на фізичному здоров’ї дитини, але і на її здатності засвоювати знання та концентруватися.

Він пригнічує апетит до інших продуктів. Коли діти їдять солодке, їм хочеться ще солодкого. Таким чином, вони часто пропускають корисну їжу або замінюють її солодкими стравами. Це призводить до дефіциту багатьох нутрієнтів і гіпотрофії, особливо небезпечним для організму, що розвивається (недоїдання може виникнути та при надмірній масі тіла або ожиріння дитини).

Останні дослідження показують, що надмірне споживання цукру також може бути причиною хвороб серця, швидшого старіння організму, погіршення пам’яті, алергії, а також захворювань щитоподібної залози.

Солодощі чи здоров’я

Потрібна сила волі, щоб навчитися вибирати правильні продукти. Також важливо усвідомлювати, що, відмовляючи дитині у маленькому задоволенні, ми даруємо їй здоров’я. Крім того, здорове харчування не обов’язково означає повне усунення солодкого смаку.

Відкрийте для себе натуральні замінники цукру

Натуральні замінники

Відмова від солодкого багатьом здається нездійсненним завданням. Тим часом завжди варто обмежувати кількість цукру, що споживається. Купуючи готові продукти, уважно читайте склад і вибирайте ті, в яких найменше цукру. А найкраще приготувати солодкі закуски та десерти самостійно вдома. Замінників цукру багато. Вони відрізняються ціною, насолодою, консистенцією, застосуванням, а також калорійністю. Погляньмо на ті, які ви можете купити практично в кожному супермаркеті.

Ксиліт (березовий цукор) – підсолоджувач, що отримується з березового соку та кукурудзи. Він також міститься в інших рослинах, таких як полуниця. Продається як кристалів. Він має низький глікемічний індекс та на 30 відсотків менше калорій, ніж традиційний цукор. Він не викликає карієсу, а деякі дослідження показують, що він запобігає захворюванням порожнини рота. Він безпечний як для дітей, так і для дорослих. Він добре переносить високу температуру, тому добре замінює домашню випічку. На смак, як білий цукор. При вживанні у великих кількостях може надавати проносну дію.

Стевія – рослина, виростающе в Америці. Її листя містить стевіозиди, які в 300 разів солодші за цукор і практично не містять калорій. Продається у вигляді подрібненого листя, рідини, таблеток та порошку. Стевію також можна вирощувати в саду або в горщику і використовувати свіже листя. Має гіркий присмак, особливо помітний у теплих продуктах, що не всім подобається. Найкраще підходить для підсолоджування десертів, морозива та фруктових напоїв. Це найкращий замінник цукру для людей, які дотримуються дієти та діабетиків. Слід уважно читати склад підсолоджувачів зі стевією, адже як носій часто використовуються інші цукру.

Замінники цукру

Відкрийте для себе натуральні замінники цукру
Відкрийте для себе натуральні замінники цукру

Бджоли виробляють мед. Має характерну консистенцію та смак. На жаль, він містить більше калорій, ніж білий цукор, яке глікемічний індекс залежить від походження. Проте, він має багато переваг. Він багатий на вітамін С, вітаміни групи B і калій, цинк, фосфор, залізо, кальцій і магній. Дослідження свідчать про його протизапальну та бактерицидну дію. Як здоровіший замінник цукру, він працює тільки для людей, які не дотримуються дієти. Також не рекомендується людям з захворюваннями шлунка, оскільки може викликати подразнення слизових оболонок.

Кленовий сироп одержують шляхом випарювання соку, взятого зі стовбура клена. Він містить 34 корисні для здоров’я речовини, у тому числі вітамін В2, цинк та кальцій. Фенольні сполуки, що містяться в ньому, мають антиоксидантну дію і запобігають діабету. Його можна використовувати як замінник білого цукру як у гарячих, так і в холодних стравах. Недолік – висока ціна.

Сироп агави в основному виробляється в Мексиці. Це рослинний сік з низьким глікемічним індексом, майже в чотири рази солодший за цукор. Він містить багато мінералів та клітковини. Має дуже ніжний і не домінуючий смак та солом’яний колір. Навряд чи його можна вважати добрим замінником цукру, оскільки він містить до 90 відсотків фруктози, що може негативно позначитися на здоров’ї. Проте у невеликих кількостях це не повинно зашкодити.

Тростинний цукор вважається більш здоровим різновидом білого цукру. Неправильно, тому що це той самий цукор. На етапі виробництва в ньому залишилася невелика кількість патоки, що надає йому коричневого кольору. Завдяки цьому коричневий цукор містить слідові кількості мінералів, але це несуттєво. Заміна білого цукру його темнішим аналогом не принесе дієті особливої ​​користі. Проте, він має цікавий, карамельний смак. Якщо ви шукаєте здорову альтернативу цукру, варто розглянути інші варіанти.

Відкрийте для себе натуральні замінники цукру
Відкрийте для себе натуральні замінники цукру

Міцного здоров’я!

Прокрутка до верху