Головна сторінка >> Металочерепиця у сучасному дизайні – види та переваги використання
Металочерепиця у сучасному дизайні

Металочерепиця у сучасному дизайні – види та переваги використання

Металочерепиця у сучасному дизайні є найбільш популярним покрівельним матеріалом в нашій країні. І це не дивно – вони легкі, що важливо під час ремонту, добре імітують традиційну черепицю та коштують дешевше за неї. Після соціально-економічних змін металочерепиця в основному витіснила з ринку плоский метал.

На що звернути увагу при виборі металевої покрівлі?

Металочерепиця у сучасному дизайні
Металочерепиця у сучасному дизайні

Широкоформатні матеріали, такі як металочерепиця у великих листах, добре працюють на простих дахах. Тоді робота йде швидко і практично не залишається відходів. Наприклад можна використовувати відому на весь світ металочерепицю Ruukki, яка відома своєю високою якістю та надійністю. Цей виробник покрівельних матеріалів завоював довіру споживачів у всьому світі завдяки своїм інноваційним технологіям та високому стандарту якості, дивіться більше за посипанням https://bud-materialy.com.ua/pokrivlia/ruukki/. Якщо ми хочемо покласти той самий матеріал на складну покрівлю, нам знадобиться його на 30% більше, ніж випливає з розмірів ската. На даху з численними вигинами, мансардними вікнами та еркерами краще розміщувати малоформатні елементи, тобто або черепицю, або – якщо господар обирає металеву покрівлю – панельну (модульну) металочерепицю. Буде менше відходів матеріалу і буде простіше формувати криві.

Чому при виборі покриття слід враховувати оточення? У регіонах з сильними вітрами краще підійдуть невеликі й важкі покриття. Жерстяний дах біля моря буде більш схильний до корозії, а черепиця, покладена в тіні під деревами, швидко обросте мохом і лишайниками. Добре використовувати матеріали та візерунки, характерні для архітектури регіону, в якому ми будуємо, наприклад, традиційно використовується черепиця, яку останнім часом замінили металевою черепицею, яка її ідеально імітує.

Металочерепиця у сучасному дизайні

ремонт

Це лист металу з тисненням, що виглядає як черепиця. Серцевиною матеріалу (товщиною 0,4-0,5 мм) зазвичай є сталевий лист, рідше легкий алюмінієвий лист. Він покритий багатошаровими захисними покриттями, які підвищують стійкість виробу до корозії, УФ-променів, подряпин і пошкоджень. Від них залежить довговічність покриття, особливо зовнішнього шару.

Цікаво  Як правильно клеїти гіпсокартон

У випадку твердого виробу його термін служби становить понад 20 років, деякі виробники пропонують навіть 50-річну гарантію. Однак, якщо покриття пошкоджено, наприклад, розрізанням кутовою шліфувальною машиною, а не ножицями (як це має бути), листовий метал почне іржавіти через кілька сезонів. Таким чином, вона може виявитися значно менш довговічною, ніж черепиця, але вона трохи дешевша.

Металочерепиця у сучасному дизайні
Металочерепиця у сучасному дизайні
ремонт

Металочерепиця, що імітує плоску черепицю

Вона продається в довгих листах (шириною близько 1 м, довжиною навіть понад 8 м), також нарізаними за розміром і в панельному варіанті. Візуально нагадує фрагмент одного або двох рядів черепиці. Зазвичай він має довжину від 30 до 70 см і ширину близько 120 см. Їх зручно транспортувати, швидко монтувати, а для монтажу покрівлі достатньо двох людей. Відходів явно менше, ніж при використанні листів.

Окремі моделі металочерепиці також відрізняються висотою рельєфів (тобто хвиль, вибитих на листовому металі). Він коливається від десятка до 60 мм. Чим вище тиснення, тим жорсткіший матеріал і вища його ціна.

Металочерепиця у сучасному дизайні
Металочерепиця у сучасному дизайні

Є на ринку і дорогий і важкий варіант металочерепиці – з мінеральним посипанням. Має матову шорстку поверхню і нагадує гонт. Вона добре гасить звук ударів крапель об покрівлю (вага від 5 до 15 кг/м2), але ціна навіть вища, ніж у керамічної черепиці.

Плоский лист металу

Це одне з найпопулярніших покриттів. На щастя, той, який використовується сьогодні, явно відрізняється від свого попередника. У минулому столітті будинки покривали листами оцинкованої сталі, які швидко піддавалися корозії. Більш довговічна і красива металочерепиця легко витіснила її з ринку. Сьогодні плоский листовий метал, покритий як покрівельна черепиця, що продається в листах і як панельний продукт, безперечно повертається до популярності. З’являється в основному в проєктах сучасних будинків. Його легше різати, ніж металочерепицю, а вирізані фрагменти листа можна використовувати в іншому місці (або для обробки).

На опалубку (жорстку обшивку, що кріпиться до конструкції даху) укладаються плоскі листи, з’єднані кустарним швом (як і багато років тому), а готові фальцеві панелі також на сітку з обрешітки й контробрешітки. Деякі з них мають невеликі поздовжні тиснення, які надають жорсткості поверхні та обмежують т.зв. хвиля. Кріпиться плоска металева покрівля за допомогою хомутів, які називаються скобами, без проколювання її поверхні. Плоский листовий метал також буває у вигляді пластин різної форми – прямокутників, квадратів, ромбів, лусочок.

Цікаво  Проекти будинків для двох сімей: ідеальне рішення для спільного проживання двох родин
ремонт

Сталеві листи з покриттям коштують стільки ж, скільки й сталева черепиця. Вартість покрівлі з ним нижча, ніж кераміки чи бетону, тому що її не збільшують дорогі кромки, конькова черепиця тощо. Необхідні обробки виконує покрівельник на місці, деякі з них можна придбати готові.

Металочерепиця у сучасному дизайні – захисні покриття

Сталеву серцевину черепиці та плоских листів з покриттям спочатку покривають двостороннім шаром цинкування, а потім декоративно-захисними покриттями (лаками). Вони надають покриттю колір, блиск і текстуру. Два основних типи покриттів – це поліестер і поліуретан. Перші менш стійкі до вицвітання і механічних пошкоджень, тому гарантія на листовий метал, покритий ними, менша – 10 років. Металочерепиця, покрита поліуретановими покриттями, більш стійка до корозії, подряпин і не втрачає свій колір. Виробники дають на них вдвічі більшу гарантію, також їх можна використовувати в місцях, де металеві дахи не рекомендуються, наприклад, біля моря.

Монтаж листів та металочерепиці

Металочерепиця і профільовані (трапецієподібні) листи жорсткі й не потребують опори по всій поверхні. Тому – так само як черепиця – вони спираються на сітку з контррейок і лат. Для деяких плоских листів потрібна більш міцна опора у вигляді опалубки. Плоскі панелі з листового металу також можна класти на лати, але бажано, щоб вони були ширше (близько 10 см) і монтувалися на відстані не більше 30 см.

Кожна модель металочерепиці потребує відповідного підбору між решітного кроку (вказано в технічному паспорті виробу). Листи й панелі жорстко кріпляться до обрешітки за допомогою шурупів в найнижчій точці хвилі, безпосередньо під поперечним тисненням. Спочатку потрібно виконати необхідні роботи – витяжку, кошики, димохід.

Цікаво  Призначення та види датчиків руху для автоматичного увімкнення світла

Металочерепиця кріпиться саморізами. Герметичність місць проходження шурупів через лист металу забезпечується шайбами ​​з гумовими прокладками. Коньки та кути покрівлі оброблені коньковими ковпаками, тобто відповідними профільованими накладками з того ж матеріалу і в колір покриття.

При покритті даху листовим металом дуже важливо, щоб покрівельники не пошкодили захисні покриття. Тому їм слід носити взуття з м’якою підошвою й уникати непотрібного ходіння по підлозі.

Металочерепиця у сучасному дизайні
Металочерепиця у сучасному дизайні

Листовий метал необхідно різати холодним способом за допомогою відповідних інструментів – ручних або стрибкових ножиць. Тоді нема потреби захищати обрізані краї, вони автоматично покриваються захисним шаром цинку. Категорично заборонено використовувати кутові шліфувальні машини, які створюють високі температури, що призводить до плавлення цинку. Іскри також пошкоджують захисне покриття металу.

Металочерепиця у сучасному дизайні – довговічність і гарантія

Як ми вже писали, найбільш довговічними є мідні листи (від 100 до 300 років), термін служби цинк-титанових листів – близько 130 років. Алюмінієве покриття прослужить 50 років. Сталеві листи не настільки довговічні. Зазвичай виробники дають на них гарантію від 10 до 50 років. Його довжина залежить в першу чергу від типу покриття, нанесеного на металевий лист.

Деякі компанії виділяють дві категорії гарантій – естетичну і технічну. Перший покриває пошкодження поверхні (лущення, тріщини, зміна кольору) і є коротшим. Технічна гарантія може бути вдвічі або втричі довшою і захищає господара у випадку, якщо правильно встановлений і обслуговуваний листовий метал проіржавіє.

Технічне обслуговування металевої покрівлі

ремонт
Металочерепиця у сучасному дизайні

Щоб продовжити термін служби покрівлі, дах слід оглядати раз на рік, бажано після зими. Бруд на поверхні сприяє корозії, тому його варто змити – теплою, але не гарячою водою, м’якою щіткою або мийкою високого тиску. Якщо протягом гарантійного терміну виникне будь-яке пошкодження, зверніться до виробника.

Подряпини, відколи й плями корозії шліфуються, очищаються від пилу, знежирюються і покриваються ремонтним лаком. Якщо пошкодження глибше, рекомендується нанести два шари фарби. Якщо металевий лист змінив колір на значній площі (що не повинно статися раніше ніж через десяток років після монтажу покрівлі), необхідно пофарбувати всю покрівлю.

Прокрутка до верху