Головна сторінка >> Менопауза: як підтримати здоров’я та чудовий настрій у цей період?
Менопауза

Менопауза: як підтримати здоров’я та чудовий настрій у цей період?

Менопауза – у житті кожної жінки наступає природний період зміни гормонального балансу, який називається менопаузою або клімаксом. Варто розуміти, що це не хвороба, а цілком природна фізіологічна перебудова організму. Загалом період менопаузи означає, що яєчники виробляють менше статевих гормонів, починається процес старіння та зникає можливість завагітніти. Втім організм кожної жінки є індивідуальним, через що симптоми проявляються по-різному.

Клімакс: причини, етапи та симптоми – менопауза

Період клімаксу зазвичай починається у жінок віком 45-55 років, втім менопауза може початись і раніше. Загалом розрізняють три етапи:

  • пременопауза — перехідний період, який починається приблизно за чотири роки до менопаузи. На цьому етапі менструальний цикл зберігається, втім може змінюватись як тривалість, так і інтенсивність втрати крові;
  • менопауза — період, для якого характерне припинення менструацій;
  • постменопауза — період, який наступає через рік після припинення менструацій та загалом триває до 65-69 років. Він характеризується поступовим переходом організму до етапу репродуктивного старіння.
Цікаво  Як схуднути протягом місяця - 5 правил

Менопауза — цілком природний процес, який зазвичай починається після 50 років. Втім деякі жінки можуть стикатись зі штучною менопаузою, яка може бути викликана:

  • зниженням репродуктивних гормонів;
  • первинною недостатністю яєчників;
  • проведенням різних операцій (видалення матки чи яєчників);
  • проведенням хіміотерапії.

Клімакс викликає не тільки фізичні, але й психічні зміни у жінок. Згідно зі статистикою, приблизно третина з них відчуває клімактеричні розлади. Перші симптоми можуть бути різними, але найпоширенішими з них є:

  • нерегулярність менструацій;
  • відчуття сухості піхви;
  • припливи (відчуття тепла у верхній частині тіла, тривалість кожного з них може бути 1-2 хвилини);
  • відчуття неспокою, поганий настрій, підвищена дратівливість;
  • проблеми зі сном;
  • збільшення ваги;
  • проблеми зі шкірою;
  • біль у молочних залозах;
  • зниження сексуального потягу;
  • нетримання сечі.

Чим загрозливий період менопаузи для організму жінки?

Період менопаузи наступає у кожної жінки. Втім варто розуміти, що він викликає значні зміни в організмі, що може стати причиною різних ускладнень. Наприклад, зменшення рівня гормонів може призвести до зниження кількості кальцію в кістках, через що виникає ризик розвитку остеопорозу.

Цікаво  Чому набрякають ноги після операції на варикоз: все, що вам потрібно знати

Також період менопаузи може стати причиною хвороб серця і викликати розлади сну. Нерідко клімакс викликає збільшення ваги, що своєю чергою може призвести до ожиріння та ряду хвороб, які пов’язані з цим станом. Не виключенням є і розлади настрою та депресія в цей період.

Саме тому важливо підготувати організм до менопаузи, що дозволить суттєво зменшити ризик виникнення подібних проблем.

Як підготувати організм до менопаузи?

В першу чергу слід переглянути харчування. Воно має бути максимально збалансованим. До раціону варто додати продукти з високим вмістом кальцію, а також вітаміну D. Слід вживати достатню кількість зелені, фруктів та овочів, а також не забувати про джерела білка (як тваринного, так і рослинного походження), здорові жири (горіхи, авокадо) та корисні вуглеводи (наприклад, зернові культури).

Не менш важливим є вживання спеціальних вітамінів та харчових добавок. Наприклад, повний комплекс для полегшення менопаузи від Natrol дозволяє жінкам впоратись з неприємними симптомами клімаксу та суттєво покращити якість життя в цей період. Ця харчова добавка складається з набору ранкових та вечірніх пігулок, вживання яких дозволяє покращити самопочуття. Мультивітамінний комплекс включає всі необхідні нутрієнти для підтримки жіночого здоров’я.

Цікаво  Чому не сняться сни: пошук причин та вирішення проблеми

Дуже важлива й фізична активність. Вона дозволяє підвищити настрій, зменшити негативний вплив стресу, а також мінімізувати ризик розвитку серцевих захворювань. Додатково щодня треба організовувати прогулянки на свіжому повітрі та більше рухатись протягом дня.

Не слід забувати й про підтримку психічного здоров’я. Клімакс призводить до змін настрою, через що може виникати депресія. Саме тому треба проводити час з близькими та друзями, приділяти увагу улюбленим заняттям, а у разі потреби звернутись за професійною підтримкою до спеціалістів. Чудово можуть допомогти спеціальні вітаміни — комплекс для зняття стресу від Bluebonnet Nutrition. Не слід забувати, що вживання будь-яких харчових добавок можливо здійснювати лише після консультації із лікарем.

Загалом клімакс — це природний етап в житті кожної жінки. Відчуття неприємних симптомів — справа індивідуальна. Якщо вони мають негативний вплив на самопочуття, варто обов’язково проконсультуватись із лікарем та скорегувати стан за допомогою спеціальних засобів.

Прокрутка до верху