Інтер’єр салонів краси – чистота, яку видно відразу, але не напружує зір. Рекомендації, відповідна атмосфера та повний професіоналізм. Цей коктейль нам подають дизайнери салонів краси. Приготувати його так, щоб він був вишуканим, нелегко…
Салон краси все-таки ближче до медичного кабінету, ніж до салону, хоча має право бути шикарнішим за клініку лікаря. Однак він повинен відповідати певним стандартам. При оформленні вітальні необхідно поєднувати багато елементів, і складно сказати, який з них гарантує успіх. Ось чому так важливо, щоб проєкт був добре продуманий від А до Я та враховував основну функцію, формальні вимоги, ергономічні принципи та, нарешті, очікування клієнтів. І від службового приміщення такого типу очікується перш за все розкіш. Відпочинок – це розкіш для наших розбитих нервів і втомленого тіла.
Плануючи відкрити салон, варто враховувати, які послуги там надаватимуться. Варто проаналізувати бізнес-план з точки зору пропозиції процедур. Станція догляду за ногами вимагатиме іншої специфіки, інакше буде виглядати салон, що спеціалізується на SPA-процедурах. Відповідаючи на ці основні питання, варто заглибитися в тематику та характер процедур, а саме: чи буде вона сама по собі місцем релаксації, чи також проводитиме процедури естетичної медицини. Знаючи відповіді на ці питання, набагато легше адаптувати пропозицію салонного обладнання до потреб потенційного клієнта.
Інтер’єр салонів краси – зонування
Простір в салоні краси розділений на частину, призначену для проведення процедур, а також на рецепцію/фоє та зал очікування. У кімнаті очікування повинна бути зона для зберігання верхнього одягу (не обов’язково окрема кімната), туалети для персоналу і клієнтів також повинні бути розділені. Звичайно, ви також можете подумати про інші кімнати, але вищезгаданий поділ є абсолютним мінімумом. У фоє повинен бути логотип салону і те, що буде заохочувати клієнта і викликати його довіру. Наприклад, сертифікати про закінчення спеціалізованих курсів. Варто подбати про деталі, які роблять час очікування в залі очікування більш приємним і зручними диванами. Інші приміщення є кабінетами, пристосованими до видів лікування, які в них будуть проводитися. Окремою категорією є масажний кабінет – тут настрій може і навіть повинен бути іншим, ніж в інших місцях. Воно не обов’язково повинно бути яскравим, достатньо затишним і безпечним. Рекомендуються темні та глибокі кольори, дерев’яні елементи, свічки та інші прикраси, які створять у клієнта блаженний настрій.
Запах у вітальні
У салоні пахне не тільки косметикою! З входу має пахнути чистотою, але ми можемо зробити ставку на тонкі нотки, якщо хочемо створити оазис миру та спокою. Ароматерапія має велику силу, і її варто використовувати не тільки під час масажу з маслами.
Підлога і стіни в салоні краси
Безумовно, основою тут є функціональність і чистота. В такому випадку естетичні міркування прекрасно гармонують з прагматикою – від того місця, де піклуються про стан нашої шкіри й всього тіла, ми вимагаємо чистоти й правильного настрою. Все, що яскраве і стримане, сприяє розслабленню і спокою. Наші відчуття не будуть перевантажені надлишком фарб, а нашому розуму не потрібно буде постійно стежити за чистотою офісу: це потрібно подавати на тарілці. А ще краще на вишуканій тарілці. Плитка, панелі або дерев’яні елементи – підлоги в офісі навколо водозаборів, а також стіни повинні бути оброблені не вбираючими й стійкими до стирання матеріалами. Ми обережно використовуємо яскравіші кольори, радше у вигляді деталі або як принт на одній стіні. Салон краси – природне середовище для білого, блюз і всі пастелі. Знайдуться в ньому і контрастні поєднання, за умови, що ми акцентуємо на елегантності.
Інтер’єр салонів краси – освітлення
Коротко кажучи, в салоні краси фахівець зі світла має повну руку, тому що тут можна знайти практично всі види освітлення. Стельове освітлення може імітувати денне світло, створювати міцну основу або ніжний фон. Точкове освітлення шаф і вітрин висвітлить косметику або логотип салону. Також у нас є декілька видів освітлення: від яскраво-акцентного до розсіяного, що створює атмосферу. Найважливішим з практичних міркувань є робоче освітлення – воно дозволяє точно виконати процедуру. Якщо додати освітлення для макіяжу, ми маємо повний спектр світла – тут часто використовується змінне освітлення. То перевіряємо, як буде виглядати макіяж під час фотосесії, то маємо змоделювати освітлення у весільному залі.
Дискретний доступ
Проте, здавалося б, приховане і, звичайно, непомітне обладнання, яке використовується для проведення процедур в кабінеті, має бути легкодоступним. Деякі з них можна легко інтегрувати в увесь декор, але більшість має бути злегка в тіні. У переносному чи прямому сенсі – правильно приглушене освітлення допоможе зробити менш помітними не найпривабливіші візуально елементи. Звісно, ті, що мають менші розміри, можна замкнути в шафах.
Меблі в салон краси
Вони повинні бути функціональними й досить простими за формою. Якщо ми зосереджуємось на декораціях чи інтенсивних кольорах, нехай це будуть лише деталі, які не переважатимуть цілого. Певним санітарним вимогам повинні відповідати й шафи в салоні краси. Тут найпростіше вжити одне слово: чистота. Тому вони повинні бути виготовлені з матеріалів, які легко миються, мати поверхню без закутків, які важко миються та накопичують пил. Непоганою ідеєю буде використання підвісних або стоячих шаф на ніжках, що дозволить зберегти бездоганну чистоту під меблями. Якщо шафи повинні діставати до підлоги, їх слід щільно притулити до нього, щоб пилу було ніде накопичуватися. Шафи повинні бути зроблені з матеріалів, які не будуть вбирати воду – офіс це місце, де т. зв. зазвичай більше вологих робіт, ніж сухих. Сам контакт з косметикою змушує використовувати стійкі матеріали. Те ж саме стосується підлоги й стін.
Інтер’єр салонів краси
Що дає вау-ефект в такому інтер’єрі, як салон краси? Найбільше значення має послідовність:
Ефектом, який справляє незабутнє враження, однозначно можна назвати злагодженість всього декору, посилання на один характерний знак, колір, логотип. Усе має бути послідовним. І в декорі, і в стилістиці персоналу. Зараз я помічаю, що в оснащенні салонів з’являються дві тенденції. Одне з них – спа-теренд, що звертається до природи, що проявляється, наприклад, в дерев’яній обробці меблів і ліжок, інший – сучасний стиль з переважанням прохолоди, відчуття стерильності, що відсилає до стилю доктора.
Створення власного впізнаваного бренду також означає зосередження на деталях. Часто лише кілька дизайнерських аксесуарів на фоні будь-якого іншого салону краси роблять інтер’єр впізнаваним і відвідуваним. Подивімося, як можна зі смаком вплести незвичайні елементи в повсякденне життя професійного закладу косметичних послуг.
Як бачите, облаштування салону краси – справа, здавалося б, нескладна. Вся річ у тому, щоб оформити інтер’єр так, щоб він виглядав невимушено і природно, і при цьому салон краси відповідав усім стандартам – від санітарних вимог до очікувань клієнтів. Адже від такого місця клієнт вимагає комфорту, іноді навіть розкоші.
Дивіться також: Інтер’єр веранди в будинку – цікаві поради