Головна сторінка >> Дизайн вітальні з каміном в заміському будинку
Дизайн вітальні з каміном в заміському будинку

Дизайн вітальні з каміном в заміському будинку

Дизайн вітальні з каміном в заміському будинку – хтось із вас коли-небудь мріяв про камін, де зимовими вечорами можна потягувати глінтвейн і читати книгу? Зважуючись на його покупку, варто враховувати, що це не тільки надзвичайно декоративний елемент, а й додаткове джерело тепла. Перш ніж приступити до цього, варто уважно переглянути пропозиції каталогу та отримати хоча б базові знання з цього питання.

З цієї статті ви дізнаєтеся:

  • який камін вибрати для вітальні
  • У чому переваги електрокаміна
  • як працює біокамін

Який камін вибрати для вітальні і як облаштувати простір навколо нього?

Камін у вітальні – як правильно вибрати?

Дизайн вітальні з каміном в заміському будинку
Дизайн вітальні з каміном в заміському будинку

Каміни у вітальні стають все більш популярним рішенням, яке створює романтичну атмосферу, але, перш за все, зігріває в холодні місяці. Правильно облаштований камін у вітальні стане місцем зустрічей і відпочинку, з затишною атмосферою. Камін у вітальні підкреслить характер традиційного інтер’єру і зігріє сучасні обставини.

Камін зазвичай займає центральне місце у вітальні. Він привертає увагу, тому повинен добре вписуватися в стиль, в якому буде (або вже був) оформлений інтер’єр. Варто пам’ятати, що це, швидше за все, буде місце, навколо якого домочадці будуть проводити багато часу в осінні та зимові вечори. Вибираючи конструкції камінів для сучасної вітальні, варто враховувати функціональність і зовнішній вигляд. Простий камін у вітальні повинен дарувати тепло і створювати затишну атмосферу. Однак важлива і декоративна функція. На це впливає відповідна рама, вентиляційна решітка і дизайн самого пристрою – кожна модель має різні естетичні значення.

Зараз найбільш популярним є сучасний камін у вітальню з чавунною або сталевою вставкою. Перший з них відрізняється міцною конструкцією і чудово гармонує з класичними інтер’єрами й кам’яними будівлями. Своєю чергою, сталевий камін вибирають для затишних інтер’єрів з ноткою сучасності. Частим рішенням є камінна топка з т.зв. водяна сорочка. Підключається до центральної системи опалення. Також дуже модними є засклені вставки з панорамними вікнами або декоративними панелями. Це надає інтер’єру дуже елегантний характер. З іншого боку, з сільським стилем до старовинного стилю ідеально підійде камін коза або кахельна піч. Що важливо, ми можемо вибирати з різних рам, форм і типів скління.

дизайн

Дизайн вітальні з каміном в заміському будинку – опалення

Сучасна вітальня з каміном повинна виконувати опалювальні функції. Тому необхідно підібрати прилад правильної потужності, адже занадто велика потужність може призвести до перегріву вітальні. З іншого боку, якщо він занадто низький, це не гарантує достатнього тепла. Якщо ми хочемо, щоб наш камін став основним джерелом опалення, необхідно порівняти тепло потребу будинку з номінальною потужністю камінної топки.

Що стосується технічних питань, пам’ятайте про безпечну відстань між вогнищем і м’якими меблями. Потужність визначає, яку дистанцію потрібно тримати. При закритому каміні 110-160 см. У відкритому вигляді знадобиться більше місця – близько 200 см. Кахель повинен захистити підлогу від дров, що випадають з каміна. В ідеалі вона повинна бути не менше 60-70 см в закритому вигляді й близько 100 см у відкритому вигляді. Варто зазначити, що камін можна використовувати для періодичного обігріву або в перехідний період.

Цікаво  Вінілова підлога: зручність, стиль та витривалість

Облаштування каміна

Як облаштувати вітальню з каміном? Сьогоднішні рішення – це не тільки традиційні цегляні каміни, якими декоруються передні стіни віталень. Якщо ми вибрали мінімалістичне та сучасне оформлення, ви можете знайти пропозиції, які будуть ідеально гармоніювати з провідним стилем кімнати.

Однак це не означає, що ми повинні відмовлятися від цегли чи каменю. Вони створюють неповторну атмосферу, відсилаючи до зовнішнього вигляду гірської хати чи сільського вогнища, а отже – асоціюються з теплом домашнього вогнища. Однак, якщо ми дбаємо про сучасність, то вибір простих форм величезний і тільки від нас залежить, що ми виберемо. Багато компаній, займаються складанням і виготовленням камінів відповідно до індивідуальних потреб. Це велика зручність, адже не завжди те, що ми знаходимо в каталогах, підійде до нашого інтер’єру.

Ідея каміна у вітальні залежить від наших уподобань і можливостей облаштування кімнати. Часто він стає головною прикрасою вітальні й під нього ми адаптуємо весь інший декор. Ми можемо вибирати з багатьох моделей, і тут ви повинні розглянути, чи ми зосередимося на кутовому каміні у вітальні, традиційному каміні в старовинному стилі чи, можливо, на сучасному біокаміні?

Тоді ми підбираємо не тільки матеріали та кольори, а й розставлювання меблів. Нам не потрібно шаблонно думати й обкладати камін каменем, плиткою або цеглою. Ви можете зробити ставку, наприклад, на оцинкований листовий метал, дерево, бетон або гіпсові прикраси. Правильна обробка каміна зробить вітальню більш оригінальною.

Біокамін у вітальні – ідеальне рішення в багатоквартирному будинку

Якщо ми є власниками багатоквартирної квартири, це не означає, що ми змушені відмовитися від каміна. Навпаки, сучасні ринкові рішення дозволять насолодитися неповторною атмосферою навіть на невеликій площі. Біокамін у вітальні також є хорошою альтернативою для домовласників, які не хочуть вкладати гроші в реконструкцію, ремонт і витрати, пов’язані з проєктуванням і впровадженням традиційного пристрою. Чудовою альтернативою є біокамін, який можна встановити в будь-якому приміщенні.

Це відмінний патент для каміна в маленькій вітальні. Його не потрібно підключати до системи димоходу, і єдина вимога в цьому випадку – хороша вентиляція. Біокамін топиться майже 100% етанолом у гелевій або рідкій формі. До переваг такої конструкції можна віднести, перш за все, його мобільність, завдяки якій (якщо ми не прикріпимо назавжди) ми можемо змінювати його розташування в залежності від потреб.

Також це абсолютно екологічний і безпечний винахід (який точно сподобається любителям берегти навколишнє середовище). Під час використання не утворюється дим або попіл. Виробники перевершують один одного в проєктах, тому що на вибір є різні форми – підвісні, окремо стоячі або настінні. Завдяки розвитку технологій ми також можемо створити найвишуканіші композиції та повісити свій камін, наприклад, на дзеркальну стіну.

Сьогодні екологічні каміни є одним з найбажаніших елементів сучасного дизайну інтер’єру. Вони дозволяють насолоджуватися камінами тим, хто не має спеціального димоходу і не може встановити традиційні рішення. Відрізняються різноманітністю форм, які ідеально впишуться в обставини будь-якого інтер’єру. Ми знайдемо їх у салонах класичного стилю, де переважають природні кольори та традиційні меблі, до промислових кімнат, що нагадують старі фабрики. Також це може бути окремо стоячий камін у вітальні, який відрізняється дизайнерськими формами. Таке розташування добре впишеться в атмосферу мінімалістичного інтер’єру.

Цікаво  Інтер'єр вузького коридору

Для любителів традиційних камінів ідеальним рішенням стануть портальні біокаміни – прості та елегантні, завдяки чому ідеально підходять для інтер’єрів, оформлених у класичному, прованському або скандинавському стилі.

Дизайн вітальні з каміном в заміському будинку
Дизайн вітальні з каміном в заміському будинку

Дизайн вітальні з каміном в заміському будинку – каміни в старовинному стилі

Оформлення каміна в старовинному стилі – відмінна ідея. Ми можемо зробити ставку на те, що відсилає до минулого. У такому інтер’єрі головну роль гратимуть меблі з масиву, як правило, натурального кольору. Їх відрізняє елегантність і класична форма. Добре підійдуть крісла, шафи й столи з гнутими ніжками. Дерево також буде вітатися в деяких елементах меблів – підлокітниках або підніжках. Рослинні прикраси або аксесуари, пов’язані з модерном, безумовно, додадуть вишуканості.

У такій вітальні також повинен бути відповідний камін. Його обшивка повинна бути елегантною, навіть може нагадувати вікторіанський портал. Тут ми зосереджуємося на багатих прикрасах, обробці мармуром або іншим дорогоцінним камінням. Форма, повинна бути адаптована до стилю ретро. Вогнище всередині можна закрити декоративною, гнутою або кованою решіткою. Над каміном найкраще повісити картину в декоративній рамці або дзеркало. На самому бордюрі можемо розмістити сімейні фотографії. Прикраси для каміна у вітальні прекрасно доповнять інтер’єр.

Традиційний камін має відкриту і цегляну топку. Його джерелом тепла є випромінювання з камери згоряння. Однак варто пам’ятати, що камін з відкритою топкою менш безпечний, ніж з закритою топкою. Вирішивши купити такий камін, потрібно звернути особливу увагу на безпеку під час використання.

Кутові каміни – облаштування

Кутовий камін дозволяє спостерігати за вогнем з двох або навіть трьох сторін. Тому найчастіше його розміщують на стику двох кімнат, наприклад, вітальні з кухнею. Його споруди мають величезний вплив на зовнішній вигляд інтер’єру, адже занадто великий простір в маленькій кімнаті стане просто замало. З іншого боку, занадто маленькі будівлі в просторому інтер’єрі не будуть ефективними.

Для обшивки кутового каміна вибирають дерево, мармур, граніт, вапняк і піщаник. Мармур надзвичайно елегантний і підійде для класичного стилю, а дерево – для сільського інтер’єру. Сталевий каркас – ідеальне рішення для сучасної квартири лофт.

Також це може бути камін у вітальні в кутку кімнати. Однак у випадку з кутовими камінами асиметрія може стати проблемою для багатьох людей. Зрозуміло, такий камін не ставиться по осі стіни, тому його зміщують в одну сторону. Однак асиметрія може стати перевагою і створити ідеальний декор. При облаштуванні кутових камінів відмінно підійдуть контрастні прикраси. Завдяки цьому асиметрія буде оптично рівною, а стіна з каміном придбає рівновагу. Такими печами можна вдало розділити зони в будинку – вони відокремлять вітальню від їдальні.

дизайн

Дизайн вітальні з каміном в заміському будинку

Облаштування вітальні з каміном посередині – дуже цікаве рішення. Однак він вимагає великого простору, який буде гармонійно з ним оформлений. Крім того, камін потрібно розташовувати якомога ближче до димоходу, щоб димохід, що з’єднує камін з димоходом, був не довше 2 м і мав якомога менше вигинів. При розташуванні приладу безпосередньо під димоходом він створює найменші тепловтрати й низьку димо стійкість.

Цікаво  Кошики для білизни в ванну кімнату

Така настройка дозволяє оглянути вогнище з обох сторін. Камін, розташований посеред вітальні, можна створити в спеціальній споруді, яка буде покрита – в залежності від стилю інтер’єру – обраним матеріалом. Таке розташування є цікавим рішенням, що підкреслює характер кімнати.

Стінка з розташуванням каміна

Вітальня з каміном не повинна бути нудною. Як оформити камін у вітальні? Саме розташування не повинно стосуватися тільки приладу, але і стіни біля нього. Для початку планування варто почати з вибору стилю всього інтер’єру. Якщо вітальня виконана в сучасному стилі, обстава не повинна бути занадто багатою на прикраси. Якщо лейтмотивом інтер’єру є класика, англійський або прованський стиль, у нас більше можливостей вибору пристрою. У таких композиціях відмінно підійдуть декоративні каміни, які ідеально впишуться в атмосферу класичного стилю. Також варто інвестувати в аксесуари. На каміні обов’язково знайдеться місце для всіляких картин, квітів, свічників або книг.

Вітальня з каміном і телевізором

При проєктуванні вітальні та каміна дуже важливо звернути увагу на правильну відстань від телевізора. Поширеною проблемою також є розставлювання меблів. Телевізор можна повісити на стіну прямо над каміном. Таке оформлення виглядає сучасно і надзвичайно стильно. Однак це не означає, що він не підійде в класичних інтер’єрах. Якщо у нас є хороша ідея, стіна над каміном і телевізор над нею можуть завершити ціле.

Дизайн вітальні з каміном в заміському будинку – як побудувати?

Головне визначитися з конструкцією, а саме чи хочемо ми, щоб вона була відкритою чи закритою. Все залежить від того, чого ми очікуємо. Відкриті конструкції найбільше нагадують справжні багаття і підійдуть у тих будинках, де немає дітей. Зазвичай вони захищені лише чавунною (або будь-якою) завісою і можуть становити загрозу. До недоліків такого рішення можна віднести низьке використання енергії деревини шляхом постійної подачі повітря. Це означає, що необхідно часто поповнювати дрова в каміні. До плюсів відноситься унікальна атмосфера, яку дарує відкрите джерело вогню.

Дизайн вітальні з каміном в заміському будинку
Дизайн вітальні з каміном в заміському будинку

Камінне натхнення – електричне полум’я

Цікавою ідеєю є електрокамін у вітальні. Це декоративний елемент, який набагато легше обслуговувати та встановлювати, ніж традиційну дров’яну або газову піч. Важливо, що його головна перевага полягає в тому, що він не потребує видалення диму, газу чи підживлення вогню. Однак справжнього, тріскучого полум’я у нього немає.

Джерелом світла такого каміна зазвичай служать світлодіоди. У центрі екрана можуть бути вугілля, деревина або кристали. Вони мають підсвічування, щоб створити враження палкого вогню. Таку вітальню з каміном можна ще й опалювати. Це забезпечується обігрівачем. У другому випадку витрати на експлуатацію трохи нижче, а нагріте ним повітря не пересихає.

Камін захищений склом, яке служить дверцятами. Тож це безумовно безпечніше та ефективніше, ніж відкрита конструкція. Теплоносієм у випадку з закритим каміном є не тільки повітря, але і вода. У разі таких рішень камера, в якій спалюється паливо, оточена водяною сорочкою, а нагріта вода надходить у систему центрального опалення. Камін є не тільки додатковим джерелом опалення, але і важливим декоративним елементом.

дизайн
Дизайн вітальні з каміном в заміському будинку
Дизайн вітальні з каміном в заміському будинку
дизайн
Дизайн вітальні з каміном в заміському будинку
Дизайн вітальні з каміном в заміському будинку
дизайн
Дизайн вітальні з каміном в заміському будинку
Дизайн вітальні з каміном в заміському будинку
дизайн
Дизайн вітальні з каміном в заміському будинку
Дизайн вітальні з каміном в заміському будинку
дизайн
Дизайн вітальні з каміном в заміському будинку
Дизайн вітальні з каміном в заміському будинку
дизайн

Дивіться також: Кухня вітальня з каміном у заміському будинку

Прокрутка до верху