Кухня вітальня з каміном у заміському будинку. Справжнє вогнище – це не просто слова: вогонь утихомирює, допомагає зосередитися, поміркувати й навпаки, відвернутися від буднів, помедитувати, створити затишну обставину в найпростішому і навіть нежитловому приміщенні. Не дивно, що при першій же нагоді кожен власник власного житла вибирає облаштування такого вогнища в кухні, у вітальні або навіть у спальні. Коли ці кімнати об’єднані, простіше організувати один камін, який зробить комфортними одразу всі функціональні зони.
Кухня вітальня з каміном у будинку або квартирі може мати як різний дизайн, так і різноманітні можливості для технічної реалізації будь-якої ідеї. Все залежить від площі та особливостей приміщення. Складнощі можуть виникнути при організації вогнища у багатоповерховому будинку, але й для таких проєктів є функціональні рішення.
Зміст
Основні види камінів
Живий вогонь, попри неприборкану силу, приваблює людей своїм чарівним танцем. Особливо надихають язики полум’я, якщо за ними можна спостерігати у комфорті. Тому нерідко у приватних будинках їдальня, вітальня та кухня найчастіше обладнуються каміном. Тут біля вогню можна посидіти разом із сім’єю в романтичній атмосфері або ж попрацювати в теплі та затишку холодного зимового вечора. Складніше облаштувати подібний куточок у квартирі, хоч і для апартаментів є відповідні варіанти.
Печі відкритого типу відрізняються за видом палива, за способом встановлення і, звичайно, за стилем оформлення.
Газові, електричні або дров’яні моделі
За видом палива можна виділити газовий, дров’яний та електричний типи пристроїв. Традиційне вогнище топлять дровами, що визначає низку обмежень для облаштування такого вогнища – це можливо тільки у власному будинку або в апартаментах, які вже оснащені спеціальною димохідною трубою, інакше її зведення неможливе. У приватному котеджі можна використовувати не лише камін, а й повноцінну піч із можливістю готувати на її поверхні.
Газове вогнище – простіше в розпалі, стабільніше в процесі горіння, але воно не порадує тріском дров. Такий камін також потребує облаштування спеціального відведення для чадного газу.
Простий у використанні – електричний прилад з імітацією вогню. Саме ця модель може бути застосована навіть у звичайних квартирах. Такий пристрій не порадує взагалі справжнім полум’ям, його запахом і тріском дров, але прикрасить приміщення. Подібні електрокаміни виступають швидше декоративними пристроями, хоча іноді можуть частково обігрівати кухню вітальню.
Кухня вітальня з каміном – різновиди за типом установки
Організувати камін можна по-різному. Найпоширеніший спосіб – вбудовування в стіну ще на етапі будівництва будинку, але далеко не завжди думка про таку необхідність виникає своєчасно.
Тому існують і альтернативні варіанти:
- Пристінний камін у буквальному значенні прилаштовується до існуючої стіни. Тоді й труба виводиться паралельно з основною поверхнею через стельові перекриття.
- Острівний вигляд камінів може стати джерелом тепла для всієї кухні вітальні. Одночасно такий пристрій є інструментом для проведення кордону між двома функціональними зонами.
- Кутове розташування допомагає згладити кут у звичайному прямокутному або квадратному приміщенні, зробити його більш функціональним та затишним.
Перелічені види камінів допоможуть визначити, який з них буде найбільш зручним та функціональним саме у вашому будинку чи квартирі.
Розташування камінного вогнища
Інтер’єр кухні з каміном і поєднаною з нею вітальнею стає більш затишним і теплим незалежно від стилю та особливостей його реалізації. Щоб осередок повноцінно виконував свою функцію, варто знайти для нього найкраще місце. У цьому допоможуть основні види таких печей – вбудовані, пристінні, острівні чи кутові.
Але варто врахувати й інші нюанси:
- У приватному будинку рекомендують планувати дизайн кухні та вітальні з каміном, розташованим перпендикулярно до вікна. Небажано розміщувати його між віконними отворами або біля зовнішньої стіни – витрати тепла будуть вище, бо по суті вогонь грітиме вулицю.
- Не рекомендується встановлювати поряд з телевізором, що нагрівається поверхнею. Техніку краще монтувати з відривом – підійде стіна, перпендикулярна каміну. Відповідно, якщо для телевізора знайдено ідеальне місце, камін краще тут не планувати.
- Якщо в окремому будинку встановлено дров’яний камін, слід знайти місце, звідки можна вивести пряму трубу на покрівельний коник.
- Вибір місця для острівного каміна повинен унеможливити позиції, де «гуляють» протяги. Вони знижують ефективність пічного обігріву та підвищують ризик займання розташованих поблизу предметів.
Для невеликих кухонь з камінами вибирають звичайно пристінне розміщення або кутове, якщо це не відніме корисної площі.
Кухня вітальня з каміном – поради щодо оформлення
Як правило, осередок у приміщенні є логічною частиною його композиції. За всієї його функціональності важливим нюансом залишається оформлення цієї деталі інтер’єру. Дизайнерські ідеї зазвичай спрямовані на те, щоб камін був гармонійно вписаний у загальну атмосферу кухні вітальні.
Саме тому бажано заздалегідь визначити стиль дизайну кімнати.
- Класичний – ошатне, урочисте, симетричне вогнище, яке може бути обрамлене колонами та вензелями, вбудованим порталом. Прикрашають традиційні каміни фотографіями, і дизайн вітальні з кухнею в заміському будинку стає затишнішим, залишаючись аристократичним та елегантним.
- У стилі кантрі вогнище буде менш акуратним і витонченим: тут доречнішою виявиться навмисне груба піч, обрамлена цегляною кладкою. Щоправда, знайдеться місце для бронзового декору та простих дрібниць.
- Поєднана вітальня з кухнею в стилі дизайну хай-тек буде гармонійною з острівним каміном. Він буде виглядати нестандартно – у вигляді скляної або металевої труби, що йде в небо, з відкритим осередком знизу.
- У напрямку модерн дизайн каміна може бути як традиційним, так і несподіваним, адже тут переважають обтічні форми, динамічність і плинність ліній. Кухня вітальня в такій композиції буде досить оригінальною у всьому: її меблювання, планування та навіть система освітлення будуть підпорядковані руху життєвої енергії.
Дизайн кухні й вітальні з каміном найчастіше виконується у традиційних або ультратехнологічних сучасних рисах. Вибір залежить від площі приміщення, особистих уподобань, бюджету та технічних умов, адже далеко не в кожній кухні, навіть поєднаній із вітальнею, можна облаштувати камін із димарем. Тоді залишається можливість використовувати зовсім інші моделі вогнищ, які дозволять зробити будь-яку кімнату затишною й теплою.
Дивіться також: Інтер’єр вітальні з каміном