Головна сторінка >> Дизайн гостьової кімнати з каміном
Дизайн гостьової кімнати з каміном

Дизайн гостьової кімнати з каміном

Дизайн гостьової кімнати з каміном. Справжній камін із живим вогнем – досить складна конструкція. Таку споруду встановити у сучасній квартирі практично неможливо. Електрокамін у вітальні можна встановити будь-якої миті та в будь-якому місці. Пристрій набагато простіше, але тим не менш ефективніше. На відміну від вогнища, електрична версія може обігріти приміщення за найкоротший час.

Дизайн гостьової кімнати з каміном
Дизайн гостьової кімнати з каміном

Головним обігрівальним елементом виступають тени. Досить довгий час у такій якості використовували металеві спіралі. Сучасні керамічні тени і служать набагато довше, і повітря менше сушать, і менше споживають електроенергії. Розміщують елементи у верхній чи нижній частині каміна. Щоб збільшити ефективність обігріву, пристрій обладнають вентилятором.

дизайн

Другий елемент конструкції – оформлення. Цю роль виконує імітація вогнища. У найпростішому випадку “дрова або вугілля” в топці виконуються із пластику. Звичайні лампи розжарювання підсвічують дрова, а слабкий вентилятор змушує тканину рухатися та імітувати живе полум’я.

Осередок буде виглядати набагато реалістичнішим, якщо використовувати сучасні технології. Різнокольорові діоди висвітлюють хмару водяної пари, при цьому ілюзія вогненних мов виходить значно реалістичніша. Багато моделей оснащуються динаміками: вони забезпечують звук дров, що потріскують.

Дизайн гостьової кімнати з каміном
Дизайн гостьової кімнати з каміном

Хоча електричне вогнище не потребує димаря, при встановленні теж дотримуються певних обмежень. Так, монтувати вогнище, тим більше потужне, допускається лише в приміщеннях з гарною вентиляцією. Камін спалює кисень, як і будь-який інший теновий обігрівач, а це шкідливо для здоров’я.

Види електрокамінів за місцем розташування в інтер’єрі

Простота пристрою забезпечує ще одну велику перевагу електричних камінів: можливість монтажу будь-де.

дизайн

Класифікують вироби за способом монтажу:

  • вбудовані – конструкція вбудовується в стіну або навіть меблі. Змінити положення без демонтажу стін не можна. Такі моделі дуже ефектні, але їхнє встановлення вимагає часу;
  • стаціонарні – розміщуються у ніші або розташовуються біля стіни, наприклад. Не будучи повною мірою переносними, вони все ж таки дозволяють перенесення в інше місце;
  • мобільні – модель, що спочатку розрахована на постійну зміну локації. Розміри її, як правило, скромні, вага невелика, а ось до оформлення висуваються найвищі вимоги: адже виріб видно з усіх боків.
Дизайн гостьової кімнати з каміном
Дизайн гостьової кімнати з каміном

Спосіб монтажу певним чином обмежує розміщення.

З цим пов’язана інша класифікація камінів – за способом розташування:

  • пристінний – типова конструкція, яка розміщується вздовж стіни та імітує справжнє вогнище з найбільшою точністю. Як правило, це стаціонарні масивні моделі з багато оформленими порталами. Допускається вбудовування у стіну. Таке рішення найчастіше використовують у сучасному інтер’єрі;
  • заглиблений – по суті модифікація пристінного. Для такої моделі потрібна ніша. Після встановлення на увазі залишається лише декоративна рамка та імітація топки;
  • підвісний – невеликі плоскі моделі, що закріплюються на стіну. Найчастіше носять чисто декоративний характер, і не опалює кімнату;
дизайн
  • кутовий електрокамін в інтер’єрі вітальні зустрічається все частіше. Кут кімнати складно використовувати, і таке розташування вогнища вирішує одразу 2 завдання. Конструкція може бути як стаціонарною, так і вбудовуваною. Оформляється таке вогнище різним чином, тим більше що розміщення між двома стінами дозволяє сконструювати і симетричні, і асиметричні моделі різної конфігурації;
Цікаво  Душова кабіна з піддоном чи без? Переваги та недоліки
Дизайн гостьової кімнати з каміном
Дизайн гостьової кімнати з каміном
дизайн

Дизайн гостьової кімнати з каміном

  • двосторонній – вбудований камін. Осередок розміщується в міжкімнатній стіні або перегородці таким чином, щоб забезпечувати огляд полум’я з двох сторін. Дуже ефектне цікаве рішення, але допускається лише у сучасному інтер’єрі;
  • острівний – переносна або стаціонарна модель з панорамним оглядом вогню. Розмістити його можна й у центрі вітальні, біля телевізора, і в центрі зони відпочинку.
Дизайн гостьової кімнати з каміном
Дизайн гостьової кімнати з каміном

Така різноманітність конструкційних особливостей дозволяє використовувати електрокамін як прикрасу, і як інструмент інтер’єру. Стеля – єдине місце, де його не можна встановити і те лише тому, що підвісний біокамін виглядає ефектніше.

Інтер’єр кімнати визначається і оздоблювальним матеріалом, і зовнішнім виглядом меблів, і взаємним розташуванням предметів, і архітектурними особливостями. Все вищеперелічене має становити єдиний гармонійний ансамбль.

Електрокамін у такій композиції займає центральне місце. І справжній вогонь, і імітація полум’я привертають увагу. Відповідно, вогнище несе і деяке смислове навантаження.

Дизайн вітальні з електрокаміном певною мірою залежить від зовнішнього вигляду обрамлення вогнища. Можливостей для декору тут багато, тому що для порталу можна використовувати практично будь-які матеріали.

дизайн

Вибір обмежується не так пропозицією магазину, як типом конструкції. Так, вбудовані каміни можуть не мати жодного порталу, особливо коли йдеться про двосторонню модель. У стилі техно, лофт або еко вогнище виглядає швидше як архітектурний елемент, а не деталь дизайну. Стаціонарні та мобільні моделі мають на увазі певне обрамлення, тому що в цьому випадку імітація порталу підкреслює подібність виробу зі справжнім каміном.

У переносних «осередках» порталом є частина металевого корпусу, що імітує рамку. Те саме стосується підвісних настінних моделей. А ось дизайн стаціонарних може бути різним. Розрізняють 2 варіанти: готовий портал та виготовлений індивідуально.

Дизайн гостьової кімнати з каміном

Дизайн гостьової кімнати з каміном
Дизайн гостьової кімнати з каміном

Готові портали:

  • поліуретановий – відрізняється чудовою міцністю та довговічністю та легко імітує камінь або дерево. При цьому матеріал дуже легкий, піддається будь-якій обробці. Розміри та конфігурація порталів надзвичайно різноманітні;
  • МДФ відтворює дерево будь-якої породи та кольору. Матеріал менш довговічний ніж пластик, але ефектніший;
  • дерево зустрічається рідше, так як сам по собі матеріал дещо дорожчий, але при цьому набагато примхливіший, ніж МДФ. Однак справжнє дерево набагато приємніше на дотик, надає каміну розкішного вигляду і дозволяє використовувати таку ефектну деталь як різьблення. Крім того, це найкраще рішення, якщо для вітальні придбано електричний камін з функцією зволоження повітря;
дизайн
  • комбінація скла та металу – рішення для стилю хай-тек чи техно. Модель передбачає відсутність прикрас, простоту конструкції, але приваблює за рахунок прозорих та блискучих поверхонь. Такий камін виступає стилістичним акцентом вітальні, а тому його розташування та оформлення потрібно приділити пильну увагу;
  • кований може купуватися в готовому вигляді або проводитися на замовлення. Портал виходить важкий, тому цей варіант передбачає стаціонарний електрокамін. Будь-якій вітальні ковані ґрати або обрамлення надають справжнього шику.
Дизайн гостьової кімнати з каміном
Дизайн гостьової кімнати з каміном
дизайн

Дизайн гостьової кімнати з каміном

Портал може бути складнішою конструкцією, що виконується безпосередньо при встановленні вогнища. Найчастіше це металевий каркас, обшитий гіпсокартонним листом чи фанерою.

Залежно від стилістки вітальні, каркас обробляють наступними матеріалами:

  • дерево в цьому випадку є чи не найпопулярнішим рішенням. Виняткова декоративність та простота монтажу панелей приваблює більшість споживачів. Дерево можна лакувати, фарбувати, штучно «старити», прикрашати різьбленням для того, щоб підібрати оформлення в будь-якому стилі;
  • МДФ та інші деревні матеріали імітують дерево досить точно, але відрізняються меншою вагою та більшою стійкістю до дії вологи. Для порталу ці переваги несуттєві, і вироби з МДФ популярні здебільшого через нижчу вартість;
  • Керамічна плитка – таке оформлення притаманне вітальні в сільському. Кераміка дуже декоративна, але «перетворює» вогнище на піч, що не всім подобається;
  • Поліуретанова плитка – доступний і легкий матеріал, надзвичайно простий у укладанні. Пластик імітує оздоблювальний камінь на кшталт мармуру, оніксу, граніту або будівельний – клінкер, туф, камень, фактурний камінь. Крім того, плитка з легкістю поєднується і зі сталевими ґратами, і з поліуретановою ліпниною, і з накладними різьбленими елементами і навіть зі скляними вставками.
Цікаво  Інтер'єр ванної кімнати в квартирі
Дизайн гостьової кімнати з каміном
Дизайн гостьової кімнати з каміном

Оздобити електричний камін можна і справжнім мармуром, керамогранітом або цеглою. У цьому випадку зводять більш солідний каркас, оскільки ці матеріали мають велику вагу.

Взаємне розташування

Найбільша складність при оформленні вітальні – конкуренція між електричним каміном та телевізором. Обидва предмети є центром уваги. Щоб такий стан речей не створювало дисбалансу, використовують певні прийоми.

  • Поєднання – насправді камін та телевізор можуть переставляти собою один блок. Пристінне або вбудоване вогнище оформляють за стилем кімнати. Над ним на зручній висоті розміщують телевізор. Зважаючи на те, що в більшості випадків йдеться про плоскокранну модель, зробити це дуже просто.
дизайн

Електрокамін не спрямовує тепло вгору, як це відбувається зі справжнім вогнищем. Відповідно, турбуватися про функціональність телевізора немає причин.

  • Інший варіант – цільове розміщення у різних зонах. Таке рішення можливе лише за великої площі вітальні. При цьому формують 2 зони: невелику гостьову – з каміном, парою крісел і журнальним столиком, і більш простору – з диванами і телевізором.
Дизайн гостьової кімнати з каміном
Дизайн гостьової кімнати з каміном

Непогане рішення для таких випадків – острівний електрокамін. Таке розміщення повністю виключає конкуренцію з телевізором і дозволяє розташувати обидва предмети в 1 зоні.

  • Ще один спосіб вирішення проблеми у квартирі-студії – фрагмент міжкімнатної перегородки, який залишають для зонування. Камін можна вбудувати з одного боку перегородки, а телевізор з іншого.

Гіршим варіантом для будинку виступає поєднання кутового каміну і телевізору на сміжній стіні. На жаль, саме так і поступають у більшості випадків, намагаючись максимально ефективно скористатися площею невеликим вітальні.

Непоганий спосіб поєднувати камін та телевізор використовують у сучасних інтер’єрах. Вбудована в стіну модель розміщується трохи нижче екрана та на відстані 1–1,3 м від нього. І тут обидва предмета сприймаються як плоскі зображення на стіні – картини, і здаються рівнозначними.

дизайн

Для маленьких віталень найкращим варіантом є переносне електричне вогнище, яке при необхідності легко перемістити. Однак така модель смисловим центром вітальні ніколи не виступає.

Електрокаміни у стилізованій вітальні

Зовнішній вигляд електричного каміна визначає портал або оформлення стіни навколо вбудованої моделі, наприклад.

Щоб дотриматися стилістичної єдності вітальні, необхідно вибирати декор та види матеріалів відповідно до вимог концепції:

  • класика передбачає імітацію оздоблювального каменю, на кшталт мармуру чи граніту та античні прикраси. Допускається встановлення кованих ґрат. Не менш ефектна модель з дерева або МДФ із симетричними різьбленими деталями;
Цікаво  Навіщо потрібні камінні решітки і яку краще купити
Дизайн гостьової кімнати з каміном
Дизайн гостьової кімнати з каміном
  • портал у стилі бароко або ренесанс виконаються таким же чином, але має більш розкішний вигляд. “Мармур” використовується полірований, багаті ліпні або скульптурні прикраси дуже ефектні, часто застосовують позолоту. Дерев’яні каміни багато декоруються різьбленням. Обов’язковою залишається вимога симетрії. Поєднати такий електрокамін з телевізором в інтер’єрі вітальні не так вже й складно: розташований зверху вогнища екран сприймається швидше, як картина в простій рамці;
дизайн
  • у модерн камін у вітальні декорують кованими деталями. Матеріалом для самого порталу найчастіше є дерево або МДФ;
  • інтер’єр у сільському стилі передбачає використання каменю клінкеру, цегли або матеріалів, що його імітують. Вибір визначає концепцію. Так, для англійського стилю найкраще підходить червоний «клінкер», а для провансу – «побілений камінь або цегла». Електрокаміни в інтер’єрі вітальні на фото нижче виконані у сільському стилі;
Дизайн гостьової кімнати з каміном
Дизайн гостьової кімнати з каміном
  • для каміна та телевізора у сучасному стилі вітальня передбачає інше оформлення. У техно або мінімалізмі електрокамін зовсім не імітує справжній, навпаки, його приналежність до побутових приладів всіляко підкреслюється: електрокаміни розташовуються на стіні, вбудовуються, а роль порталу виконує вузька металева рамка корпусу;

Дизайн гостьової кімнати з каміном

дизайн
  • у стилі hi-tech також переважають вбудовані моделі. Порталу як такого тут теж немає, зате вся частина стіни з осередком виділяється обробкою: фактурним канем, полірованим, дерев’яними панелями глухого відтінку;
Дизайн гостьової кімнати з каміном
Дизайн гостьової кімнати з каміном
  • інше типове рішення для будь-якого сучасного стилю, включаючи лофт – вбудований двосторонній або скляний острівний електрокамін. Тут головною частиною дизайну виступають прозорі стіни, а не корпус, тому портал як такий відсутній. На фото – сучасний стиль в інтер’єрі вітальні;
дизайн
  • в екологічних стилях для оформлення рамки або стіни навколо вогнища використовують середовища стовбурів, імітацію туфу або іншого природного каменю, навіть ротангове плетіння.
Дизайн гостьової кімнати з каміном
Дизайн гостьової кімнати з каміном

Оформлення порталів своїми руками

Якщо в цьому каміні портал є частиною корпусу, то в електричному це не більш ніж декоративна рамка. Відповідно, виконати останню можна із чого завгодно. Ідеї оригінальних рішень можна взяти в інтер’єрі або придумати самостійно.

дизайн

Традиційний портал передбачає деяку об’ємну конструкцію, що закріплюється на стіні або в кутку. Основою її служить каркас, обшитий гіпсокартоном.

А ось подальше оформлення визначається лише польотом фантазії:

  • зрізи стовбурів та гілок – відповідний матеріал нарізається, висушується, розкривається лаком та фіксується клеєм на гіпсокартон. Копіювати таку модель неможливо;
  • дещо екстремальний варіант для шанувальників рустика – поздовжні зрізи стволів, що закріплюють на стіну так, щоб вони утворювали подобу порталу;
  • каркас просто обшивають фанерою або панелями МДФ, а потім прикрашають декупажем. Використовувати можна не тільки готові декоративні серветки, а й газетні сторінки, малюнки своїх дітей, тканини, рослини, дрібні предмети та інше.
Дизайн гостьової кімнати з каміном
Дизайн гостьової кімнати з каміном
дизайн
  • ТБ з електрокаміном у вітальні можна “вбудувати” в один блок. Для цього гіпсокартонний каркас зводять на висоту стіни, а для обшивки використовують фальш-панелі, що імітують камінь чи дерево. Обидва прилади розмішають на одному рівні з поверхнею стіни.
Дизайн гостьової кімнати з каміном
Дизайн гостьової кімнати з каміном

ефектний та простий прийом – фарбування порталу металевою фарбою. Цікаво виглядає поєднання псевдометаллчієї поверхні з фрагментами дзеркальної мозаїки.

Електрокамін виконує 2 функції: є досить потужним обігрівальним приладом і є важливою декоративною деталлю інтер’єру. Першу функцію виконує власне апарату, другу повністю перебирає портал.

Дивіться також: Дизайн вітальні з кутовим каміном

Прокрутка до верху