Головна сторінка >> Декоративний камінь в інтер’єрі
Декоративний камінь в інтер'єрі

Декоративний камінь в інтер’єрі

Декоративний камінь в інтер’єрі – секрет значної популярності декоративного каменю в інтер’єрі полягає в тому, що він створює враження ґрунтовності, надійності та, звичайно, захищеності. Каменем оформлялися будинки, палаци стародавніх вельмож та царів, що доводять численні археологічні розкопки. Хоча декоративний камінь поступається своїми характеристиками міцності натуральному, він здатний імітувати деяку велич і граціозність, створювати теплу комфортну атмосферу. На сьогоднішній день виробляється великий асортимент цього чудового оздоблювального матеріалу, що дозволяє декорувати ним різні приміщення та включати у будь-яке стильове оформлення. Про все це ми поговоримо у нашій сьогоднішній статті.

Особливості декоративного каменю

Вибираючи декоративний камінь як обробний матеріал, необхідно знайти йому правильне застосування, так як невміле розміщення грубої фактури може значно нашкодити створенню затишної домашньої обстановки. Якщо раніше матеріал можна було зустріти лише у просторих приватних будинках, сьогодні він став не менш затребуваним і у звичайних квартирах. Декоративний камінь чудово поєднується з іншими оздоблювальними матеріалами, такими як мармурова плитка, фактурна штукатурка, керамограніт, і в тандемі з ними надає приміщенню вишуканого респектабельного вигляду.

У квартирах обробку матеріалом проводять частково – якщо ви одягнете в камінь усі стіни, ваш будинок перетвориться на середньовічний замок, а така обстановка з часом негативно впливатиме на психіку. Декоративний камінь використовують для облицювання різних поверхонь, прикрашаючи стіни та підлоги, ніші та арки, каміни, перегородки для зонування, акцентні стіни.

Декоративний камінь в інтер'єрі
Декоративний камінь в інтер’єрі

Основною перевагою матеріалу є його різноманітність – камінь представлений на ринку великим асортиментом фактур і кольорів, що дозволяє підібрати необхідний варіант під будь-який стиль. Також варто відзначити, що він має підвищену вологостійкість і вогнетривкість, тому облицювання сміливо можна проводити в приміщеннях з особливими умовами (ванна, кухня, передпокій). І, звичайно, варто підкреслити довговічність матеріалу – він чудово протистоїть механічним та хімічним впливам, надовго зберігаючи свій первісний вигляд.

Види декоративного каменю

Декоративний камінь користується попитом завдяки різноманіттю палітри кольорів і фактур, що імітують той чи інший вид природного матеріалу. Вибираючи колір, потрібно враховувати, що він повинен відповідати основному фону або створювати розумний контраст сусідній обробці.

Цікаво  Інтер'єр однокімнатної квартири студії

Штучний камінь, як би дивно це не звучало, виготовляється на основі різних натуральних матеріалів, з яких основними є:

Декоративний камінь в інтер’єрі

  • Агломерат з кварциту, граніту та мармуру – склад виходить шляхом дроблення каміння в дрібну крихту, яка потім з’єднується з цементом та сполучними смолами. Окремі види містять фарбувальні пігменти. В результаті виходить глянсове покриття із вкрапленнями натуральних фрагментів;
  • Цемент – найбільш міцний, але водночас важкий матеріал, тому перед облицюванням потрібне якісне зміцнення стін. Він має тривалий термін експлуатації, підходить також для зовнішнього облицювання будівель;
  • Гіпс – на відміну від цементу, досить легкий матеріал, який має меншу вартість. Його можна монтувати на гіпсокартонні перегородки. Але потрібно врахувати, що гіпс боїться вогкості, тому його використання не рекомендується для ванних кімнат, кухонь. В крайньому випадку, можна покрити цей вид декоративного каменю захисним просоченням або акриловим лаком;
  • Піщаник – найбільш близький до природного, являючи собою тонкий відшліфований шар натурального матеріалу, наклеєного на текстиль. Таке виробництво дозволяє зберегти природний малюнок та фактуру, створені самою природою. Ще одна перевага – гнучкість покриття, що дозволяє оформляти складні архітектурні форми та кути інтер’єру;
  • Глина – служить основою для виготовлення клінкерної плитки, що імітує цеглу. У сучасних інтер’єрах цегляна кладка набирає найбільшої популярності, підкреслюючи такі стильові напрямки, як мінімалізм, лофт, хай-тек.
дизайн

Декоративний камінь в інтер’єрі

Різні види декоративного каменю вирізняються своїми формами. Виділяють такі основні види, як:

  • Пиляний – здебільшого імітує пухкі породи, пісковик. Випускається у вигляді квадратних чи прямокутних плит;
  • Колотий – достовірно зображує граніт та мармур, не має чітких геометричних форм;
  • Цегла – наслідує цегляну кладку, як сучасну, так і виконану під старовину;
  • Листковий – імітує сланцеві породи, є нашаруванням тонких пластин.

Будь-які з цих видів можна комбінувати, створювати унікальні композиції з різних форм і забарвлень. Сучасний виробник намагається постійно оновлювати асортименти продукції, поповнюючи свої колекції новими моделями. На сьогоднішній день можливе також виробництво на індивідуальне замовлення.

Ми вже говорили про те, що декоративний камінь не повиненвін бути присутнім у приміщенні повсюдно – так він створить незатишну, холодну обстановку середньовіччя та значно зменшить габарити простору. Матеріал повинен бути епізодично – навіть у невеликій кількості кам’яний декор завжди зверне на себе увагу. Гарно виглядає поєднання каменю з грубою деревиною, вертикальними композиціями з живими рослинами, 3D-фотошпалери.

Цікаво  Розумні способи зберігання у ванній кімнаті

Декоративний камінь в інтер’єрі у передпокою

Декоративний камінь в інтер'єрі
Декоративний камінь в інтер’єрі

У передпокої декоративний камінь надає нотки високого статусу та розкоші. Він може бути як оздоблення однієї зі стін, обрамлення декорованих ніш, арок, «рваного» або суцільного оформлення кутів і дверних отворів. Здатність матеріалу протистояти перепадам температур, промерзанню стін робить його найпрактичнішим варіантом для вхідного холу.

Декоративний камінь в інтер’єрі у вітальні

дизайн
Декоративний камінь в інтер'єрі
Декоративний камінь в інтер’єрі
дизайн

При оформленні вітальні імітація кам’яної кладки легко справляється з роллю облицювального матеріалу акцентної стіни або зонування простору. Її облаштують за спинкою м’якого дивана, наголошуючи на красі меблів, у камінній або телевізійній зоні.

Декоративний камінь в інтер’єрі на кухні

Декоративний камінь в інтер'єрі
дизайн
Декоративний камінь в інтер'єрі
Декоративний камінь в інтер’єрі

На кухні красиво і практично виглядатиме облицювання штучним каменем фартуха, наприклад, у вигляді дрібної гальки або керамограніту, що імітує мармур. Також подібна краса може бути в зоні біля обіднього столу. На кухні великих розмірів (в приватному будинку) можна оформити суміжні або паралельні стіни імітацією валунів, поєднуючи їх із дерев’яними або оштукатуреними поверхнями.

Декоративний камінь в інтер’єрі у спальні

дизайн
Декоративний камінь в інтер'єрі
Декоративний камінь в інтер’єрі

Основне завдання обробки штучним каменем спальні – створення теплої, затишної атмосфери, тому краще відмовитися від глянсових поверхонь. Зробити фактуру тепліше допоможуть світильники у вигляді бра або торшера, що випромінюють м’яке світло. Можна оформити каменем стіну біля ліжка, підкреслюючи її масивність і добротність. Також оформлюють куточок із туалетним столиком, зону каміна, розміщують кам’яні панно, прикрашене молдингами.

Декоративний камінь в інтер’єрі у дитячій кімнаті

дизайн
Декоративний камінь в інтер'єрі
дизайн

У дитячій кімнаті декоративний камінь дозволяє не тільки оригінально оформити стіни – тут можна облаштувати цілий замок або фортецю. Якщо йдеться про кімнату підлітка, можна викласти каменем, наприклад, що імітує білу цегляну кладку, стіну на робочому столі – таке оформлення допоможе краще зосередитися.

Декоративний камінь в інтер’єрі у ванній кімнаті

Декоративний камінь в інтер'єрі
дизайн
Декоративний камінь в інтер'єрі
Декоративний камінь в інтер’єрі

Оздоблення ванної кімнати декоративним каменем – чудова альтернатива керамічній плитці. Для невеликого приміщення необхідно вибирати світлу палітру та продумати багаторівневе освітлення, щоб кімнатка не перетворилася на склеп. Декоративним каменем краще облицьовувати окремі зони у ванній: оформити оздоблення підлоги та частини стіни, декорувати ніші, дзеркала, простір над та під ванною. Для різноманітності можна встановити кілька живих вазонів.

Застосування у різних стилях інтер’єрів

Нинішні тенденції інтер’єрного дизайну схильні до оформлення житлових просторів з дотриманням певного стилю, що близький до темпераменту власників. Оздоблювальні матеріали, зокрема штучний камінь, також може відрізнятися як кольором, фактурою, формою, так і способом застосування.

Цікаво  Ванна кімната в стилі лофт

Класичний стиль

дизайн
Декоративний камінь в інтер'єрі
Декоративний камінь в інтер’єрі

Коли говорять про класичний стиль, мимоволі в уяві спливають палацові палати з вишуканими меблями, дорогим оздобленням з натуральних матеріалів, важкими шторами та різними архітектурними елементами. Нерідко двері тут замінюють арки, колони надають граційної величі приміщенню в цілому. І, звісно, яка класична вітальня обійдеться без каміна? Саме з останнього і варто почати, впроваджуючи штучний камінь в інтер’єр свого житла. Прикрашаючи собою камінну зону, він підкреслить тепло та затишок домашньої атмосфери. Декоративним каменем можна прикрасити колони, арочні склепіння, стіни, що пустують, а для підлоги краще вибрати більш зносостійку мармурову плитку.

Мінімалізм

дизайн
Декоративний камінь в інтер'єрі
Декоративний камінь в інтер’єрі

У мінімалістичному інтер’єрі, який передбачає строгість і лаконізм оздоблення, декоративний камінь виконуватиме швидше функцію позначення зон, ніж декоративну. Краще підібрати для оформлення глянсовий однотонний матеріал, наприклад, сланець сірого або бежевого кольору, який чудово поєднуватиметься з білою однотонною обробкою стін і не порушуватиме впорядкованість обстановки. Кам’яні стіни найчастіше позначають зони з м’якими меблями, місця розміщення техніки чи каміни.

Лофт

дизайн
Декоративний камінь в інтер'єрі
Декоративний камінь в інтер’єрі

Важко уявити собі приміщення в стилі лофт без цегляних бетонних стін. Тут буде виглядати декоративний камінь у вигляді цегляної кладки або коричневого плитняку в поєднанні з ультрасучасними меблями. Можна викласти колекцією штучної цегли цілу стіну або тільки її частину, оформити вертикальні смуги, візуально піднімаючи стелі. Дуже ефектно виглядає цегла, що «проглядає» через штукатурку, створюючи реальну видимість зношених фабричних стін.

Прованс

дизайн
Декоративний камінь в інтер'єрі

Декоративний камінь найкраще підкреслить вишуканість селянського шику південного французького села. Тут все дихає світлими нотками з достатком квіткових принтов, злегка зістарених меблів. Щоб не порушувати витонченість обстановки, варто віддати перевагу каменю освітленого відтінку, наприклад, молочного або світло-кремового. Тим більше, що таке оздоблення чудово гармонує з плетеними елементами меблювання, дерев’яними стельовими балками, кованими предметами інтер’єру.

Щоб камінь виділявся і натомість однотонної обробки, можна використовувати різну фактуру. Каміни нерідко облицьовують каменем більшого формату, що імітує «дикий», матеріалом, що має нестандартну геометричну форму або наслідує світлу цегляну кладку.

Декоративний камінь в інтер’єрі

Декоративний камінь в інтер’єрі квартири – це модно, красиво та екстравагантно. Його застосування дозволяє отримати комфортний домашній інтер’єр з індивідуальним дизайном. Переконатись у цьому Вам допоможе фотогалерея, де зібрано безліч прикладів застосування декоративного каменю. Дивіться та надихайтеся!

дизайн
Декоративний камінь в інтер'єрі
дизайн
Декоративний камінь в інтер'єрі
дизайн
Декоративний камінь в інтер'єрі
дизайн
Декоративний камінь в інтер'єрі
дизайн
Декоративний камінь в інтер'єрі
дизайн

Дивіться також: Інтер’єр спальні в класичному стилі

Прокрутка до верху