Головна сторінка >> Біде у ванній кімнаті – чому варто встановити біде?
Біде у ванній кімнаті

Біде у ванній кімнаті – чому варто встановити біде?

Біде у ванній кімнаті – біде, яке колись називали хвостиком, спочатку сприймали як інтимний елемент інтер’єру і ставили в спальні. У сучасній ванній кімнаті найчастіше поєднується з сидінням унітаза і стилістично його нагадує. Біде підвищує комфорт повсякденного життя, тому варто задуматися про його придбання. Що потрібно знати, перш ніж нести його у ванну?

Біде у ванній кімнаті. Що це?

Раніше біде називали поні – назва пішла від способу використання приладу, тобто сидіння на поні. Перші біде з’явилися у Франції в 17 столітті й вважалися предметом розкоші. Під час промислової революції вони стали символом нової буржуазії. Своєю чергою, аристократи використовували для миття голови предмет, схожий на біде. У ванних кімнатах його почали встановлювати лише на початку 20 століття. Біде являє собою каналізовану чашу, яка використовується для інтимної гігієни в зручному положенні сидячи, без необхідності повністю роздягатися. За зовнішнім виглядом і розміром він нагадує з одного боку унітаз, а з іншого – низько підвісний умивальник.

Біде: відстань від інших приладів у ванній

Біде має розташовуватися на відстані приблизно 30 см від інших сантехнічних приладів або від стіни – щоб з обох сторін було достатньо місця для ніжок. Він повинен бути на відстані приблизно 60 см від пральної машини. Перед біде необхідно залишити вільний простір не менше 60 × 60 см.

Місце для біде

З практичних міркувань біде зазвичай встановлюють поруч з унітазом. Зазвичай це також найкраще рішення з естетичної точки зору. У маленьких ванних кімнатах, складних для облаштування, де важко встановити поруч унітаз і біде, варто продумати інше, зручне місце. Ці пристрої можна розташувати, наприклад, один навпроти одного. Якщо у ванній кімнаті є місце тільки для унітаза, а ми також дбаємо про біде, унітаз можна переобладнати так, щоб він слугував біде, встановивши змішувач з мінігарнітурою. Його пропонують багато компаній-виробників змішувачів для ванної кімнати.

Цікаво  Інтер'єр мансардних кімнат

У невеликих ванних кімнатах цікавим рішенням також може стати кріплення спеціальної дошки з функцією біде на звичайний унітаз. Має змішувач з носиком, який виконує роль змішувача для біде. Такий пристрій також може бути оснащений пультом управління, за допомогою якого регулюється температура й інтенсивність потоку води та температура повітря в сушарці. Якщо ванною буде користуватися людина з обмеженими можливостями, добре встановити ручку, щоб підтримувати себе. Випускаються підрізні чаші, які можуть замінити біде. Тоді в його безпосередній близькості досить встановити змішувач з душовою лійкою.

Біде у ванній кімнаті – Як вибрати?

Більшість виробників пропонують як підлогові, так і підвісні біде. Ми вибираємо їх з тієї ж лінії дизайну, що й унітаз і умивальник. Тоді ми можемо бути впевнені, що вони не відрізнятимуться ні кольором, ні дизайном. Комплектація сантехніки посудом різних дизайнерських ліній може зіпсувати її зовнішній вигляд. У більшості біде сидіння не використовуються. Щоб сидіти на холодній кераміці не було неприємно, деякі компанії пропонують кришки або сидіння для біде.

Біде у ванній кімнаті
Біде у ванній кімнаті

Змішувач для біде

За зовнішнім виглядом і розмірами нагадує змішувач для умивальника, але має рухомий аератор. Це забезпечує комфортне використання приладу, дає можливість регулювати напрямок струменя води та полегшує очищення й ополіскування самого біде. Варто вибирати змішувач для біде з тієї ж лінії дизайну, що і змішувач для умивальника. На ринку представлені змішувачі в стилі ретро та сучасні мінімалістичні форми. Найчастіше до біде монтують одноважільні та двоважільні крани. Набагато дорожче, а тому більш рідкісне рішення – змішувач для біде на три отвори. Вибір моделі, зверніть увагу на довжину з’єднувальних шлангів, які входять до його складу. Гнучкі шланги легше монтувати, а ось ті з жорсткими трубками менше виходять з ладу. Змішувачі, що постачаються в комплекті зі зливним набором і автоматичною заглушкою, а також ручкою для душа (також зручною для миття біде) є практичними.

Цікаво  Інтер'єр однокімнатної квартири

Сифон для біде

При покупці біде, варто відразу звернути увагу на сифон. Використовується для зливу брудної води в каналізацію. Деякі виробники пропонують його в комплекті з біде, але це варто перевірити заздалегідь. Сифон підбирається відповідно до типу біде (стояче або підвісне) і змішувача для біде (з автоматичним зливом або без). Якщо в біде передбачається установка змішувача з автоматичною заглушкою, то сифон повинен мати різьбове з’єднання – без зливу (так званий напівсифон).

ремонт

Біде у ванній кімнаті – рекомендації по установці

Установка біде передбачає необхідність підведення гарячої та холодної води та підключення каналізації. Висота і відстань патрубків, що виступають зі стіни, залежить від типу біде і способу підключення змішувача.

Стояче біде

Стояче біде має висоту приблизно 40 см. Прикручується до підлоги або стіни шурупами. Пристрій можна присунути до стіни або відсунути від неї на кілька сантиметрів, в залежності від індивідуальних потреб і конструкції самого біде. «Вуха» стоячих біде розташовують на висоті 15 см від підлоги з відстанню 15 см. Якщо біде віддалено від стіни, але має виточку для полегшення підключення приладу, змішувач підключається до «вушка» за допомогою кутових кранів і шлангів. Якщо підключення потрібно приховати за чашею біде, кутові клапани можуть бути недоступні.

Підвісне біде

Підвісне біде нижче біде стоячого (висота 28-32 см). Він кріпиться до стіни за допомогою шурупів або вмонтованої рами на висоті 32 см від підлоги. «Вушка» підвісних біде розташовані на висоті 10-18,5 см від рівня підлоги, а рекомендована відстань між патрубками 8-30 см. Підступи до підвісних біде ховаються в стінні борозни або спеціально вбудовану раму. Якщо ви хочете повісити біде на стіни тонше 8-15 см, найкраще монтувати його на раму, що монтується врівень. Перевага такого рішення в тому, що ви можете регулювати висоту біде на кілька сантиметрів. Це дозволяє повісити пристрій на висоті, що відповідає індивідуальним потребам. Легка конструкція дуже практична і проста у виготовленні. Доступ до всієї поверхні підлоги дозволяє легко підтримувати в чистоті ванну кімнату, обладнану підвісним пристроєм.

Цікаво  Кварц замість каменю - відкрийте хіт сезонів
Біде у ванній кімнаті
Біде у ванній кімнаті

Біде у ванній кімнаті – як користуватися?

Біде можна використовувати як обличчям, так і спиною до крана, але легше контролювати силу, температуру і напрямок струменя води, сидячи навпроти кранів. Однак таке положення іноді може бути незручним, особливо коли ми одягнені в штани чи колготки. Спосіб використання біде також визначає його розташування в кімнаті – кількість простору з боків пристрою повинна забезпечувати достатньо свободи для встановлення ніжок.

Біде можна використовувати для щоденної інтимної гігієни, особливо коли ми не маємо можливості або часу, наприклад, прийняти освіжаючий душ. Але не тільки тоді. Добре працює і при домашніх методах лікування, наприклад, при запаленні – якщо залити водою з розчином цілющого засобу, можна намочити в ній уражену частину тіла, що зазвичай прискорює процес загоєння. У біде також можна помити ноги, а більш креативні користувачі навіть помити в ньому … дитину.

Увага! Варто подумати про те, щоб підвісити місткість для рідини для інтимної гігієни прямо біля біде – вона діє краще традиційного мила.

ремонт
Біде у ванній кімнаті
Біде у ванній кімнаті

Дивіться також: Розумний органайзер для косметики для ящика

Прокрутка до верху