Торт «Дунайські хвилі» буде корисний для всіх, випечений з додаванням заварного крему. Це торт що ідеально підходить для особливих випадків і на Різдво.
– Вишню можна замінити іншими фруктами
– пишний, вологий та супер довгий свіжий пиріг
– дуже докладний рецепт та покрокові фото
- Час приготування: 6 годин
- Порції: 1800 г – форма 24х34 см
- Калорійність: 350 ккал за 100 г тіста
- Дієта: вегетаріанська
Інгредієнти для тіста
- 320 г борошна для смузі – 2 склянки
- 200 г справжнього вершкового масла – класичний кубик
- 5 великих яєць або 6 менших
- 150 г цукрової пудри – менше склянки
- 2 ложки розпушувача
- 2 столові ложки какао – до 20 г
- 50 мл молока
- 350 г замороженої вишні
Інгредієнти для пудингового крему
- 500 мл молока – 2 склянки
- 150 г вершкового масла
- 100 г дрібного цукру – менше пів склянки
- 80 г склянки пшеничного борошна – пів склянки
- 3 жовтки дрібних або середніх яєць
Інгредієнти для шоколадної глазурі
- 50 г темного чи гіркого шоколаду
- 25 г вершкового масла
Торт Дунайські хвилі
Форма для випічки: не більше 24 / 34 см (внутрішні розміри – дно форми). Я використовував піктограму зі знімними сторонами. Ви також можете використовувати форму меншого розміру, наприклад, тарілку 24 / 24 см з високими бортами або роз’ємну форму діаметром 24-25 см. Тісто не ділимо навпіл і створюємо другий поверх. Як спекти лише один високий поверх, буде докладно описано далі в рецепті.
Масло для крему для пудингу потрібно заздалегідь дістати з холодильника, щоб воно розм’якло природним чином. Також обов’язково дістаньте яйця та масло для тіста з холодильника, щоб вони досягли кімнатної температури. Перш ніж приступити до приготування торта Дунайські хвилі, рекомендую спочатку прочитати весь рецепт, щоб заздалегідь підготуватися до наступних кроків.
У тісто можна додати заморожені вишні (попередньо їх слід природно розморозити та дочекатися, поки вони досягнуть кімнатної температури. Сік можна випити або залишити для просочення тіста перед нанесенням крему). Також відмінно підійдуть свіжа вишня без кісточок. Торт Дунайські хвилі чудово поєднується з персиками (свіжими або консервованими), які перед подачею слід розрізати на дрібніші шматочки. Те саме робимо з яблуками. Свіжа, дрібна полуниця та свіжа малина також підійдуть. До цього торта також добре підходять лісові ягоди. Їх слід розміщувати з проміжками по одній чайній ложці.
Рецепт дунайських хвиль
Спершу приготуйте пудинг для заварного крему. Це дуже важливо, тому що для приготування крему пудинг має повністю охолонути. Його не можна поміщати в холодильник для цієї мети. Крім того, не забудьте взяти 150 г вершкового масла з холодильника і зберігати їх десь на кухонному столі. Масло повинно розм’якшитися природним чином, щоб його можна було змішати в пух.
Для приготування пудингу в каструлю налити півтори склянки молока (375 мл) і додати 100 г дрібного цукру. Встановіть конфорку на середню потужність та почніть нагрівати молоко з цукром. Перелийте молоко, що залишилося, у велику місткість. Додайте в молоко три яєчні жовтки (білки можна використовувати для випічки, наприклад, міні безе) і всипте 80 г пшеничного борошна тонкого помелу. Все ретельно перемішати до отримання однорідної, текучої рідини без грудок. Я рекомендую використовувати для цієї мети занурювальний блендер.
Молоко із цукром довести до кипіння. Зменште потужність конфорки до мінімуму і влийте рідину з молока, борошна та жовтків. Відразу приступайте до замішування пудингу. Можна трохи збільшити потужність пальника. Спершу енергійно перемішайте пудинг. Він повинен знову закипіти й загуснути. Коли це станеться, повільно перемішуйте протягом приблизно 30 секунд, поки не зникнуть грудочки, не буде видно борошно і пудинг не набуде потрібної консистенції.
Залишіть пудинг остигати, попередньо накривши його шматком фольги (я використовую для цього пакети для сніданку). Категорично не ставте його в холодильник. Після остигання ви з’єднаєте цей пудинг зі збитою олією. І пудинг, і олія мають бути однакової температури.
Рецепт
Порада: Якщо ви волієте готувати крем для пудингу без яєчних жовтків і з використанням порошку для пудингу замість звичайного пшеничного борошна, ось як: Налийте в каструлю півтори склянки молока і додайте весь цукор. Встановіть конфорку на середню потужність та почніть нагрівати молоко з цукром. У молоко (125 мл), що залишилося, всипати півтори пачки ванільного або вершкового заварного порошку (всього близько 50-55 грамів). Ретельно перемішайте молоко з порошком дляпудингу до отримання однорідної текучої рідини без грудок. Підготуйте так само як описано вище.
Почніть розігрівати духовку: 175 градусів з випіканням вгору/вниз.
У чашу міксера покласти п’ять великих яєць і всипати 150 г цукрової пудри. Збийте цукор та яйця міксером на високій швидкості протягом декількох хвилин. Наприкінці збивання має утворитися пишна та легка маса. Збивання може зайняти до 10 хвилин.
Кубик вершкового масла, тобто. 200 г, розтопити в мікрохвильовій печі на мінімальній потужності конфорки або на водяній бані. Ви також можете використовувати та розтопити кокосове масло.
Почніть вливати вершкове або, можливо, олію в миску з яєчною сумішшю в тій же кількості, що і вершкове масло. Влити вершкове або рослинну олію. Увесь час збивайте пух на високій швидкості. Після додавання жиру вимкніть міксер.
Всипте в миску суміш із сипучих інгредієнтів (муки та розпушувача). Дві склянки пшеничного борошна – найкращий вид пирога. 450 це приблизно 320 грамів борошна. Все повільно, але ретельно перемішати силіконовою лопаткою або дерев’яною ложкою.
Торт «Дунайські хвилі»
Трохи меншу частину тіста відлити в окрему миску. Додати в тісто дві столові ложки какао та п’ять столових ложок теплого молока (до 50 мл, температура до 30 градусів). Повільно перемішуйте тісто лопаткою, доки воно не стане однорідним.
Вилийте блідий кекс на деко, застелене папером для випічки – дно та борти форми. Перш ніж паперові смужки приклеяться до внутрішніх країв, спочатку змастіть форму невеликою кількістю олії зсередини. Я використовував досить велику форму розмірами 24 / 34 см, тому пласти тіста виходять досить тонкими. Викладіть какао-кекс поверх блідого кексу. Викладайте тісто ложкою за ложкою, акуратно розподіляючи по блідому тісту. Нарешті, покладіть небагато фруктів. Для мене вони були розмороженими вишнями. У мене пішло понад 300 г вишні. Кожен шматочок я трохи втиснув в тісто. Я лишаю між ними невеликі проміжки.
Порада: Для торта Дунайські хвилі я використав рецепт торта з вишнею. Я просто трохи змінив рецепт. У рецепті торта з вишнею використовується форма меншого розміру розміром 24 / 24 см. Таким чином, ви можете спекти Дунайські хвилі у сковороді меншого розміру з високими бортами. Потім створюється лише один верхній шар торта. Випікання торта займає трохи більше часу, до 45 хвилин.
Рецепт
Поставте форму із тістом на середню полицю в розігріту до 175 градусів духовку. Вгору/вниз випічка. Випікати тісто близько 20-25 хвилин. Приблизно через 20 хвилин перевірте готовність пирога. Обережно відкрийте дверцята духовки й вставте в тісто дерев’яну шпажку. Якщо паличка суха, коли ви її дістаєте, торт готовий.
Після випікання відкрийте дверцята духовки. Залишіть їх у формі до повного остигання.
Як тільки пудинг повністю охолоне, а 150 г вершкового масла розм’якнуть, можна приступати до приготування крему для пудингу. Покладіть м’яке масло в невелику, але високу миску. Збийте їх міксером на високій швидкості, доки вони не стануть пишними та яскравими. Дуже важливо терпляче збивати масло, чекаючи на правильну консистенцію. Точний час називати не буду, оскільки багато залежить від потужності самого міксера. У мене це триває близько чотирьох хвилин.
Я поступово додаю повністю охоловший пудинг до повітряного масла, ложку за ложкою. Після кожної ложки перемішую масу до ідеального поєднання обох мас. Я намагаюся не збивати крем надто довго. Ось так я змішую весь пудинг. Має вийти пишний пудинговий крем. Зазвичай, це займає понад 10 хвилин.
Готовий заварний крем розподіліть по всій поверхні торта. Вирівняйте його поверхню. Поставити форму з тістом в холодильник до часткового концентрування пудингової маси. Пудингова маса повинна бути стійкою, але все ж таки злегка м’якою, щоб тісто «прилипало» до неї. Це тому, що вам потрібно вийняти тісто з форми та ідеально розрізати його навпіл. Ви кладете одну частину тіста поверх іншої так, щоб було два рівні. Знову поставити тісто в холодильник (у форму або на дошку) до повного концентрування пудингової маси.
Рецепт
Порада: Стадія створення двох рівнів не обов’язкова і так само можна залишити Дунайські хвилі трохи нижче, або як я писав про це вище, запекти їх у формі меншого розміру, щоб усі шари були відразу вищими.
Поки заварний крем схоплюється на торті, приготуйте шоколадну глазур. Для покриття торта використовуйте 1/4 частину рецепта – шоколадну глазур із вершковим маслом. Розтопити масло і шоколад на водяній бані або в невеликій каструльці на мінімальній потужності конфорки. Перемішайте все лопаткою, поки розтоплене масло і шоколад повністю не змішаються. Повинна вийти ідеально гладка і блискуча. Покрийте шар пудингу шоколадною глазур’ю, що охолола. Готові Дунайські хвилі знову поставити в холодильник до повного висихання глазурі.
Порада: якщо тісто не було розділене навпіл, вам, ймовірно, потрібно буде подвоїти кількість інгредієнтів для начинки.
Зберігайте торт Дунайські хвилі у холодильнику до тижня. Перед подачею дістати із холодильника трохи раніше. Коли він не холодний, він набагато смачніший.