Ванна кімната — це приміщення з унікальним мікрокліматом. Для неї характерні регулярні перепади температури, високий рівень вологи та конденсат. Стіни більшості ванних кімнат зроблені з цегли або бетону, які відрізняються пористою структурою і потребують додаткового захисту від попадання вологи та пошкоджень. Саме тому гідроізоляція є незамінним шаром в оздобленні ванної кімнати.
Для чого необхідна гідроізоляція
Монтаж гідроізоляції потрібен, якщо ви бажаєте:
- забезпечити привабливий зовнішній вигляд ремонту на максимально довгий період, а не виконувати роботи з плиткою кожні декілька років;
- захистити будівельні та оздоблювальні матеріали від вологи та води;
- попередити виникнення та поширення плісняви, грибку та інших патогенних мікроорганізмів;
- мінімізувати потенційні проблеми та наслідки, пов’язані з підтопленням сусідів (наприклад, у разі поломки інженерних комунікацій).
На жаль, гідроізоляція ігнорується багатьма хазяїнами. Пов’язано це з вологостійкими властивостями плитки. Однак не все так просто. Особливо вразливими до впливу вологи та води є:
- стики між окремими панелями;
- точки монтажу комунікацій;
- місця, які інтенсивно контактують із водою.
Волога поступово пошкоджує затирку, проникає у шви, в результаті чого починається руйнування стяжки. Це має негативні наслідки для експлуатаційних властивостей та зовнішнього виду оздоблення. Саме тому професіонали рекомендують не нехтувати гідроізоляційним шаром. Тип паче сучасні виробники пропонують рішення для різних умов експлуатації. На прикладі інтернет-магазину akliv.ua ви можете переконатися в різноманітті таких матеріалів.
Різновиди гідроізоляції
Серед гідроізоляційних матеріалів найбільш затребуваними є:
- Полімерні плівки та мембрани — підходять для подальшого оздоблення ванної кімнати плиткою, кахлем, флізеліновим покриттям. Можуть мати різну товщину, але завжди монтуються за допомогою спеціальної мастики. Реалізуються у виді рулонів.
- Бітумна гідроізоляція — має у своєму складі поліестер, склохолст або інший матеріал, що не піддається впливу вологи. Відрізняється довговічністю та універсальністю. Як і попередній матеріал, продається рулонами.
- Полімерні штукатурки — створюються на основі цементу з додаванням різних сумішей. Можуть мати у своєму складі латекс, хлорне залізо, алюміній натрію та різні полімери. Матеріал наноситься так само як і шари звичайної штукатурки або шпаклівки.
- Проникаюча гідроізоляція — матеріали, що складаються з портландцементів, наповнювачів та сумішей хімічних сполук (активних хімічних добавок). Відрізняються максимальним опором гідростатичному тиску води та впливу агресивних середовищ.
Як правило, гідроізоляція закладається на початковому етапі ремонту. Тому перед тим, як робити оздоблення ванної кімнати, слід заздалегідь продумати цей шар. Наостанок зазначимо відомих виробників гідроізоляційних матеріалів. Високою якістю відрізняється продукція від таких брендів, як Botament, Siltek, Ceresit, Knauf, Kreisel, Ореол-1.