Рецепт кімчі – рекомендую приготувати кімчі самостійно. Дуже проста в приготуванні, смачна й універсальна закуска.
- найпростіший рецепт та склад
- безліч порад та ідей для доповнень
- Натхнення для подачі кімчі на кожній кухні
Час приготування: 1 день
Мінімальний час маринування: 2 дні
Порції: 4 банки по 500 мл.
Складові:
- 1,5 кг свіжої пекінської капусти
- 130 г кухонної чи кам’яної солі – приблизно 1/3 склянки
- 1 цибулина середнього розміру – близько 130 г
- 120 г маринованої редьки – можна не додавати
- 50 г пластівців гострого перцю
- 1 велика головка часнику
- велика жменя зеленої цибулі
- 1 склянка води – 250 мл
- 40 г рисового борошна (бажано клейкою) – 4 ложки
- 100 мл темного соєвого соусу
- 50 мл рибного соусу – 5 ст.л
- 50 мл рисового оцту
- 2 ст.л цукрової пудри – приблизно 25 г
- 1 ст.л свіжонатертого кореня імбиру
Рецепт кімчі
Підготуйте два середні качани пекінської капусти. Розріжте капусту вздовж навпіл, потім ретельно промийте і зріжте білу тверду серцевину знизу. Кожну половинку розрізати вздовж кілька частин меншого розміру. Покладіть нарізану капусту у велику каструлю або миску. Насипте на блюдо всю сіль, приблизно 1/3 склянки. Налийте близько одного літра кип’яченої та охолодженої або фільтрованої води. Перемішуємо капусту (найпростіше руками) і злегка обминаємо. Відставити каструлю з капустою щонайменше на дві години. За цей час капуста розм’якне, випустить трохи води та вбере трохи солі.
Порада: З капустою ви також можете додати в каструлю тонко нарізану моркву та/або цибулю, свіжу ріпу або чорну редьку. На 1500 г капусти не більше 400 г додаткових овочів.
Через дві години ще раз розмішайте та обімніть шматочки капусти, потім злийте всю солону воду. Налийте трохи води в каструлю і через деякий час злийте цю воду. Зробіть це ретельно, щоб позбавитися всієї солоної рідини.
Порада: Капусту можна залишити в солоній воді на всю ніч (каструлю поставити в прохолодне місце або в холодильник). Через такий довгий час капуста буде набагато солонішою, ніж та, яка кілька годин плавала у солоній воді. Таку капусту потрібно промивати навіть двічі-тричі. Може вийти трохи солоним, але не надто.
Рецепт кімчі
Замочуючи пекінську капусту в солі, рекомендую приготувати пасту кімчі. Налийте одну склянку води в каструлю з товстим дном. Всипте 40 грамів клейкого рисового борошна (у крайньому разі звичайного рисового борошна), що становить приблизно 4 ст л. Продовжуйте помішувати вміст, поки вода не закипить. Потім зменште потужність пальника до мінімуму і продовжуйте змішувати воду з мукою, поки суміш не почне густіти. За кілька хвилин у вас вийде густа кашка з рисового борошна. Зніміть каструлю з вогню. Залишіть повністю охолонути.
Порада: У крайньому разі, кашу можна приготувати з борошна пшеничного. Пропорції залишаються незмінними.
В одній мисці змішайте інгредієнти для пасти. Це послідовно дрібно нарізані очищені зубчики часнику (ціла головка). Очищений і натертий або дрібно нарізаний шматочок імбиру (одна столова ложка) і дрібно нарізану цибулю та зелену цибулю. Потім дві ст.л цукрової пудри. Змішайте рисову кашу з 50 грамами пластівців гострого перцю і додайте в миску. 120 г маринованої редьки, нарізаної соломкою або кубиками (можна не додавати). Крім того, 100 мл темного соєвого соусу та 50 мл рибного соусу та будь-якого рисового оцту.
Надягніть одноразові рукавички й змішайте всі інгредієнти пасти вручну (паста кімчі сильно забарвлюється). Якщо ви хочете більш однорідну консистенцію, то часник, імбир і цибуля деякий час «обробляйте» кухонним комбайном.
Порада: Ви також можете додати до пасти одне маленьке яблуко, натерте на середній сітці. Гострого перцю в пластівці можна додати трохи більше (для тих, хто любить кімчі гостріше). Відразу зазначу, що замінників цього перцю пластівців немає і ми використовуємо лише цей перець для кімчі. Ви можете використовувати менше соєвого соусу і більше оцту чи рибного соусу. Нічого не станеться, якщо ви повністю виключите рибний соус або додайте менше соєвого соусу. Паста також може містити близько 35 г сушених креветок або трохи пасти з ферментованих креветок.
Смачно
Всю пасту викласти в посуд зі шматочками капусти. Все ретельно перемішати (вручну).
Примітка: в кімчі можна додавати кунжут, арахіс або сушені (звичайні або копчені) сливи.
Настав час початкового бродіння. Для маринування кімчі можна використовувати чисту каструлю, скляну миску, великі банки або керамічний посуд, або ви можете відразу розділити кімчі на дрібніші банки. Ідеальна температура становить близько 22-25°C.
Отже, розкладіть кімчі банками ( 4 / 500 мл). Капусту та рідину розподіляти рівномірно. Не набивайте кімчі до кінця, лише приблизно на 4/5 висоти банок, бо під час бродіння капуста плаватиме у банках. Закрутіть на банках кришки, щоб трохи повітря «дійшло» до баночок. Залиште їх у теплому приміщенні приблизно на два-три дні.
Після початкового процесу ферментації ви вже можете скуштувати кімчі. Проте рекомендую поставити банки в холодильник як мінімум на п’ять днів. Після відкриття банки з’їжте кімчі протягом кількох днів. Чим «старіше» кімчі, тим інтенсивнішим буде смак.
Кімчі – надзвичайно універсальна закуска. Її подають до корейських страв, суп кімчі або голубці кімчі. Кімчі також додають у локшину, страви з рису, м’ясо та рибу. Її можна використовувати як інгредієнт у суші. Домашнє кімчі підходить навіть для бутербродів. Кімчі – це холодна закуска, має чудовий вигляд на столі разом із м’ясними стравами, а також зі стравами на грилі.