Головна сторінка >> Захоплююча подорож у світ кіно: 10 найкращих турецьких фільмів
10 найкращих турецьких фільмів

Захоплююча подорож у світ кіно: 10 найкращих турецьких фільмів

Як правило, більшість людей знає про культуру Туреччини із серіалів на кшталт «Чудового віку» та «Постукайся в мої двері». Проте місцевий кінематограф може розкрити реалії та менталітет набагато глибше. Експерти podobaika.com зібрали 10 найкращих турецьких фільмів, які стануть чудовим стартом для знайомства з турецьким кіно: від чорно-білих фермерських драм минулого століття до робіт сучасного класика Нурі Більге Джейлана.

Посушливе літо (Susuz Yaz / Dry Summer 1963)

Посушливе літо (Susuz Yaz / Dry Summer 1963)
10 найкращих турецьких фільмів
  • IMDb: 7.8

Маленьке село біля Егейського моря на межі війни. Фермер Осман (Ерол Тас), який володіє єдиним джерелом прісної води на всю округу, перекриває протоки: тепер сусіди мають платити, щоб їхні ділянки не засохли. Брат героя Хасан (Ульві Доган) незадоволений цим рішенням і з тривогою чекає на криваву розв’язку між конфліктуючими землевласниками. Османа, здається, анітрохи не турбує ворожа ситуація: він не лише глузує зі старих товаришів, а й намагається спокусити молоду дружину Хасана — просто тому, що вважає себе господарем життя.

Час кохання (Sevmek zamani 1965)

Час кохання (Sevmek zamani 1965)
  • IMDb: 8

Маляр Халіль (Мюсфік Кентер) закохується в портрет дівчини, на ім’я Мерал (Сема Озчан) і постійно приходить до будинку, щоб подивитися на нього. Якось герої зустрічаються наживо. Чоловік-романтик непохитний: він переконаний, що обожнює лише картину, і навіть не намагається налагодити стосунки з власницею.

Цікаво  Романтичні фільми Нетфлікс - ТОП 30

Стадо (Sürü 1978)

Стадо (Sürü 1978)
  • IMDb: 8.2

Щоб покласти край ворожнечі двох сімей, дівчину, на ім’я Беріван (Меліке Деміраг) видають заміж за Шівана (Тарік Акан). Але перемир’я не триває довго, і от прізвища знову загрожують один одному розправою. Новоявлена подружня пара страждає не лише через війну родичів, а й через жахливу недугу: у дружини вже загинуло кілька дітей. Щоб заробити грошей на лікування та підготуватися до суворої зими, Бериван, Шиван та його родина продають стадо овець до Анкари. Для цього їм потрібно особисто доставити тварин поїздом. Дорога супроводжується низкою неприємностей: на вагони нападають злодії, худоба помирає від хвороби, а чиновники та машиністи намагаються відхопити свою частку.

Дорога (Yol 1982)

Дорога (Yol 1982)
  • IMDb: 8

Туреччина після воєнного перевороту 1980 року. Декілька в’язнів випускають на тиждень, щоб вони зустрілися з сім’ями. Серед них — Сейіт Алі (Тарік Акан), Мехмет Саліх (Халіль Ергюн), Оомер (Неджметтін Чобаноглу) та кілька інших зеків. Перший дізнається, що його дружина стала секс-робітницею, тепер за моральними звичаями він має її покарати. Другий теж зустрічається з дружиною і намагається втекти від розлючених родичів. А третій планує перейти кордон. Всіх на них чекають горе та розчарування.

Цікаво  Фільми на вечір комедії 2023 - ТОП 30

Ах, Белінда (Aaahh Belinda 1986)

Ах, Белінда (Aaahh Belinda 1986)
10 найкращих турецьких фільмів
  • IMDb: 7.8

Молода актриса Серап (Мюжде Ар) знімається в солодкуватій рекламі шампуню «Белінда» та відіграє роль типової домогосподарки, на ім’я Насіє, яка приймає ванну та захоплюється новим засобом для волосся. Під час репетиції дівчина потрапляє в екранний світ. Тепер усе довкола — у тому числі вигаданий чоловік та діти — називають її Насіє. Серап має дізнатися багато нового про свою героїну і вибратися з полону комерційного ролика.

Перекидання в труні (Tabutta Rövasata 1996)

Перекидання в труні (Tabutta Rövasata 1996)
  • IMDb: 7.7

Бездомний та безробітний Махсун (Ахмет Угурлу) викрадає машини, щоб було де переночувати холодними ночами. Він не може залишитися у в’язниці за прикладом інших бідняків: поліція знає чоловіка в обличчя і не хоче навіть кидати його в камеру — минулого разу герой їх обікрав. Якось Махсун зустрічає дівчину з героїновою залежністю (Айсен Айдемір) і закохується.

Бандит (Eskiya 1996)

Бандит (Eskiya 1996)
  • IMDb: 8.1

Старий бандит Баран (Шенер Шен) виходить на волю після 35 років ув’язнення. Чоловік дізнається, що в його затриманні винен найкращий друг Берфо (Камран Услюєр), який зробив це через любов до дівчини Кедже (Сермін Шен). Баран не уявляє, що зараз із парою, але точно знає, що зрадник переїхав до Стамбула. Шукати ворога йому допомагає дрібний гангстер Джумалі (Уур Юджель), який підробляє на місцеву наркомафію.

Цікаво  15 найкращих фільмів з Джимом Керрі!

Невинність (Masumiyet 1997)

Невинність (Masumiyet 1997)
  • IMDb: 8.1

Історія Юсуфа (Гювен Кирач), який відсидів 10 років у в’язниці за вбивство коханця дружини свого брата. Чоловік нарешті повертається на волю, але не знає, як розпочати нове життя. Він селиться в дешевому готелі та знайомиться з дивною парою: розпусною співачкою Угур (Дерія Алабора) та її компаньйоном Бекіром (Халук Більгінер). Останній покірно слідує за жінкою по всіх куточках країни, сподіваючись на взаємність.

Зимова сплячка (Kis Uykusu / Winter Sleep 2014)

Зимова сплячка (Kis Uykusu / Winter Sleep 2014)
  • IMDb: 8.2

Колишній актор Айдін (Халук Більгінер) нині мешкає в Каппадокії: тримає готель, пописує химерні статті в газету і розмірковує про життя. Разом з ним живуть сестра та дружина. Вони явно не раді ув’язненню, далеко від улюбленого Стамбула, і всіляко шукають приводи вступити в словесну суперечку з родичем.

Мустанг (Mustang 2015)

Мустанг (Mustang 2015)
10 найкращих турецьких фільмів
  • IMDb: 7.6

Дівчинка Лал (Гюнеш Шенсой) та її сестри приїжджають у село: тут після смерті батьків їх виховуватимуть бабуся та дядько. Дорослі серйозно стурбовані звичаями волелюбних міських дітей, тому вже готуються видати героїнь заміж. Тим часом Лал, яку не влаштовує доля безвольної куховарки та годувальниці, готує хитрий план втечі.

Дивіться також: Захоплюючі турецькі серіали сповнені інтриг та емоційних переживань – ТОП 10

Прокрутка до верху