Найкращі Фільми про Різдво у Нью-Йорку. Зимові свята – ідеальна пора для перегляду улюблених різдвяних фільмів. Події багатьох подібних картин розгортаються на тлі Нью-Йорка, де, як здається, під бій курантів можуть здійснитися навіть найпотаємніші мрії. Зібрали найкращі з них.
Зміст
- 1 Коли Гаррі зустрів Саллі (When Harry Met Sally… 1989)
- 2 Нова різдвяна казка (Scrooged 1988)
- 3 Квартира (The Apartment 1960) – Найкращі Фільми про Різдво у Нью-Йорку
- 4 Один вдома 2: Загублений у Нью-Йорку (Home Alone 2: Lost in New York 1992)
- 5 Інтуїція (Serendipity 2001)
- 6 «Старий» Новий рік (New Year’s Eve 2011) – Найкращі Фільми про Різдво у Нью-Йорку
- 7 Ельф (Elf 2003)
- 8 Сім’янин (The Family Man 2000)
- 9 Дуже Мюрреївське Різдво (A Very Murray Christmas 2015) – Найкращі Фільми про Різдво у Нью-Йорку
- 10 Різдво, знову (Christmas, Again 2014)
Коли Гаррі зустрів Саллі (When Harry Met Sally… 1989)
Історія бере свій початок у 1977 році, коли відбулася перша зустріч Гаррі Бернса та Саллі Олбрайт — двох абсолютно несхожих молодих людей, які прямують до Нью-Йорка на одному автомобілі. Під час поїздки між ними розгоряється суперечка: Гаррі впевнений, що між чоловіками та жінками не може бути жодної дружби, тоді як Саллі переконана у протилежному. Діставшись пункту призначення, вони розлучаються, навіть не підозрюючи, що через 10 років обставини знову зведуть їх разом.
“Коли Гаррі зустрів Саллі” – одна з головних романтичних комедій світового кінематографа, що змінила вигляд всього жанру. Крім того, перед нами найноворічніший ромком усіх часів. Режисерові Робу Райнеру та сценаристці Норі Ефрон вдалося створити канон, який ніколи не вийде з моди, а Біллі Крістал та Мег Раян зіграли, ймовірно, свої найкращі ролі у кар’єрі.
Нова різдвяна казка (Scrooged 1988)
Френк Крос — медіамагнат, який володіє американським телеканалом. Бувши невиправним матеріалістом, він байдужий до всього, що не пов’язане з грошима. Найбільше у світі Френка дратує Різдво, тому він всіляко ігнорує головне зимове свято, а також псує різдвяний настрій своїм підлеглим. Перевиховати циніка і мізантропа має бути кілька привидів, разом з якими Френк вирушає в подорож за власним життям.
“Різдвяна пісня” Чарльза Діккенса – найвідоміша казка про Різдво, екранізована десятки разів. Перша кіноадаптація твору з’явилася ще 1901 року, тоді як найпопулярніша була створена Робертом Земекісом 2009-го. Ми ж пропонуємо звернути увагу на не найочевидніше прочитання знаменитої повісті «Нова різдвяна казка», де основні події розгортаються в сучасному Нью-Йорку, а замість старого скнари Скруджа героєм виступає молодий Білл Мюррей.
Квартира (The Apartment 1960) – Найкращі Фільми про Різдво у Нью-Йорку
Бакстер — рядовий бухгалтер, який працює в Нью-йоркській корпорації. Він не одружений і живе зовсім один у невеликій квартирі, розташованій у Вест-Сайді. Щоб просунутися по службі, Бакстер погоджується надавати власне житло босу, щоб той міг погуляти на боці. Незабаром його справи починають йти в гору і начальник гарантує відданому підлеглому кар’єрне зростання та прийнятні умови праці з високою заробітною платою. Ситуація перевертається з ніг на голову, коли Бакстер закохується у коханку боса.
«Квартира» — не лише один із найкращих новорічних фільмів, дія яких відбувається у Нью-Йорку, а й одна з найкращих картин в історії за версією безлічі престижних кінорейтингів. За 60 з лишком років сумна комедія Біллі Уайлдера нітрохи не застаріла і, як і раніше, може зворушити до сліз. А герой Джека Леммона, який довгий час живе виключно заради просування кар’єрними сходами, а потім перетворюється, підкуповує зворушливістю, вірою в людську доброту і дає надію всім, хто зневірився напередодні свят.
Один вдома 2: Загублений у Нью-Йорку (Home Alone 2: Lost in New York 1992)
Розправившись зі злодюжками, що вторглися до будинку його сім’ї, Кевін Маккаллістер благополучно возз’єднався з родиною. Але через рік батьки хлопчика знову примудряються залишити його в повній самоті. Цього разу Кевін опиняється без нагляду в центрі Нью-Йорка, мешканці якого перебувають у передчутті Нового року. Втім, у розпорядженні дитини батьківська кредитна картка з пристойною сумою на рахунку, тому він й не думає засмучуватися. Безтурботні канікули Кевіна порушують його давні знайомі — бандити Гаррі та Марв.
«Один будинки 2: Загублений у Нью-Йорку» — класика, яка не потребує будь-якої вистави. Крісу Коламбусу і Джону Хьюзу вдалося закріпити успіх першого фільму одним із найкращих сиквелів усіх часів, а Маколей Калкін все так само прекрасний у легендарному образі Кевіна. Це один із тих сиквелів, які не соромно порівнювати з першою частиною і які чудово переглядати відразу після неї.
Інтуїція (Serendipity 2001)
Передріздвяний Нью-Йорк – чарівне місце, де творяться дивовижні речі. У цьому належить переконатися двом незнайомцям, яких у різдвяну ніч чекає доленосна зустріч. У місцевому торговому центрі Джонатан і Сара хапаються за пару рукавичок і вирішують, що найкращого приводу для знайомства і придумати не можна. Вони вирушають до кафе «Інтуїція», де з’їдають один десерт на двох. Здавалося б, куди вже романтичніше? Біда в тому, що як у Джонатана, так і у Сари вже є стосунки. Герої віддаються на випадок і придумують неординарний спосіб обміну телефонними номерами.
І знову золота класика різдвяного кіно, де є все необхідне для святкового настрою: атмосфера дива, гарна історія кохання на тлі помітного снігу Нью-Йорка. Попри деяку наївність, мелодрама з Джоном Кьюсаком і Кейт Бекінсейл, як і раніше, виглядає на одному подиху і залишає приємний посмак. До того ж Інтуїція — безпрограшний варіант для перегляду з другою половинкою.
«Старий» Новий рік (New Year’s Eve 2011) – Найкращі Фільми про Різдво у Нью-Йорку
Як водиться, дія цієї романтичної комедії розгортається найчарівнішої ночі року. 31 грудня на кількох незнайомих між собою людей, які живуть у найбільш популярному місті США, чекають на виконання заповітних бажань. Співачка Еліза-початківець стикається в ліфті з чарівним Ренді, який ненавидить зимові свята. Тим часом Інгрід, яка працює секретаркою, вирішує звільнитися з ненависної посади, тоді як хворий на рак Гаррі готується востаннє зустріти Новий рік у компанії медсестри. У тому ж шпиталі дві вагітні дівчата Тесс та Грейс змагаються між собою за право народити першою. І це лише початок.
“Старий” Новий рік” – масштабна режисерська робота Геррі Маршалла, який колись подарував світові “Красуню”. Фільм-альманах витриманий так само як і його ж «День Святого Валентина» за кілька років до цього, тільки дія тепер відбувається не в Лос-Анджелесі, а в Нью-Йорку. Каст розривається від кількості голлівудських суперзірок: тут вам і Роберт Де Ніро, і Зак Ефрон, і Ештон Кутчер, і бозна-хто ще.
Ельф (Elf 2003)
Багато років тому з Сантою стався один цікавий інцидент: у дитячому притулку до нього в мішок заліз сирота, внаслідок чого опинився на Північному полюсі. Головний чарівник земної кулі не вигадав нічого кращого, як віддати хлопчика на виховання ельфам. Через багато років Бадді, що подорослішав, так хлопчика назвали на Північному полюсі, дізнається правду про своє походження і вирушає до Нью-Йорка знайомитися зі своїм справжнім батьком. Ось тільки довгоочікуване возз’єднання відбувається не зовсім так, як собі уявляв Бадді.
«Ельф» – комедія 2003 року, зрежисована відомим Джоном Фавро. Смішливу картину з неповторним Віллом Ферреллом багато хто справедливо вважає одним із найкращих різдвяних фільмів XXI століття. Новорічна казка здатна сподобатися як дітям, так і дорослим. Тут і історія кохання, і справжні різдвяні дива, і море привабливих персонажів, які скрасять будь-якого вечора.
Сім’янин (The Family Man 2000)
Джек Кемпбелл – співробітник великої компанії, який має все, про що тільки можна мріяти. Він роз’їжджає містом у розкішному Ferrari, живе у просторій дизайнерській квартирі у престижному районі Нью-Йорка та фінансово забезпечений на роки вперед. Вважаючи себе переконаним холостяком, Джек і не думає про те, щоб одружитися. Життя багатія круто змінюється, коли доля зіштовхує його з незвичайною людиною, яка переносить його в паралельну реальність. В альтернативному світі Джек у молодості не покинув свою дівчину Кейт, яку він залишив заради стажування у Лондоні.
“Сім’янин” – не найоригінальніша, але цілком переконлива спроба показати контраст між двома варіантами життя. Уособленням успіху у разі виступає Манхеттен, тоді як бідняком головний герой стає у Нью-Джерсі. Яка з цих крайнощів краще — вирішувати глядачеві, але одне можна сказати точно: Ніколас Кейдж незрівнянний в обох випадках.
Дуже Мюрреївське Різдво (A Very Murray Christmas 2015) – Найкращі Фільми про Різдво у Нью-Йорку
Як виявилось, навіть такі успішні люди, як Білл Мюррей, схильні сумувати. Напередодні Різдва великий актор розраховував провести спеціальне власне телешоу, в якому мали взяти участь його імениті колеги. Однак через хуртовину, що охопила весь Нью-Йорк, ніхто не встигає вчасно. Свято, про яке мріяв Мюррей, опиняється за крок від краху. Проте в останній момент трапляється новорічне диво.
Скромний святковий фільм «Дуже Мюрреївське Різдво» цікавий насамперед тим, що в ньому відбулося возз’єднання режисерки Софії Копполи та актора Білла Мюррея, який колись грав у неї в «Трудностях перекладу». Бувши співавторами проєкту, вони затягли в нього безліч знаменитостей — від Джорджа Клуні до Майлі Сайрус, а комічні замальовки постійно перериваються пишними музичними номерами.
Де дивитись: Netflix
Різдво, знову (Christmas, Again 2014)
Щороку будівельник Ноел підробляє продавцем на ялинковому базарі, торгуючи постійними атрибутами Різдва. При цьому сам він любові до свята не живить, бо кожен його новий святвечір як дві краплі води схожий на попередній. Незадовго до чергової урочистості Ноеля кидає кохана, яка вирішила підшукати собі когось краще. І без того безрадісне життя хлопця зруйноване остаточно. Він уникає всього, що так, чи інакше пов’язане з Різдвом, поки одного разу не виявляє на лавці дівчину в одному черевику, мало не замерзлу на смерть.
Звичайно ж, список був би неповним без наймеланхолійнішого новорічного фільму останніх років «Різдво, знову». Мікробюджетна інді-драма стане чудовою альтернативою для всіх, хто втомився від добрих різдвяних казок, що набили оскому. Фільм, знятий на 16-міліметрову плівку, став дебютом для 30-річного Чарльза Покела, який встиг уславитися «бруклінським Чеховим».
Дивіться також: 25 найкращих різдвяних сімейних фільмів