У тих випадках, коли необхідно здійснити вирівнювання стіни, але при цьому монтаж гіпсокартону на каркас із металевих профілів або вирівнювання з використанням штукатурки з будь-яких причин робити недоцільно, оптимальним рішенням буде встановлення ГКЛ за допомогою спеціального клею. У цій статті ми познайомимо вас з тим, як приклеїти гіпсокартон до стіни з мінімальними витратами праці.
Які інструменти та матеріали потрібні
Під час виконання робіт вам знадобляться такі матеріали як гіпсокартонні листи та монтажний клей для гіпсокартону. Практично в кожному будівельному магазині можна купити гіпсокартон ТМ Knauf, який своїм широким асортиментним рядом дозволяє підібрати продукт, що найбільше підходить під різні завдання та умови його експлуатації.
Переходимо до інструментів. Тут вашими помічниками будуть:
- відро;
- дриль із міксером;
- ніж для різання ГКЛ;
- рубанок;
- рулетка та будівельний рівень;
- валик для нанесення ґрунтовки;
- набір шпателів.
Підготовка стін (поверхонь)
Для початку потрібно підготувати поверхню:
- Очистити її від старого покриття, такого як шпалери, фарба, штукатурка, що обсипається тощо.
- Максимально згладити грубі нерівності.
- Усунути глибокі тріщини.
- Для підвищення адгезійних властивостей клейового розчину рекомендується обробити стіну ґрунтовкою в 1-2 шари й дати їй підсохнути.
Монтаж гіпсокартону на клей
Якщо стіна має незначні перепади (до 3 см), монтаж листів гіпсокартону Кнауф здійснюється безпосередньо до стіни. В іншому випадку, з метою економії клею, рекомендується встановити маяки. Для цього використовують смуги гіпсокартону розміром 10 на 20 см. Їх клеять по периметру стіни, а також по вертикалі з кроком 60 см, щоб край гіпсокартонного листа припадав на середину маячкової смуги.
Гіпсокартон Knauf має стандартну довжину 2,5 та 3 м. Тому, перш ніж приступити до монтажу гіпсокартону, його слід розкроїти по висоті стелі з урахуванням деформаційного зазору 10 мм. Картон і частина серцевини надрізається ножем для різання ГКЛ, після чого плиту легко надламати по лінії надрізу. Кромку, що утворилася, обробляють за допомогою рубанка.
Клейовий розчин наноситься ляпами або по периметру листа та в його центр на відстані 30 см один від одного, або на стіну чи смуги-маяки. Потім лист притискається до стіни. За допомогою рівня коригують його положення, натискаючи на ділянки, що виступають.
Недоліки монтажу гіпсокартону за допомогою клею
Все ж таки у даного методу монтажу гіпсокартонних листів є свої нюанси, які необхідно враховувати.
По-перше, необхідно виміряти рівень перепаду поверхні. При значних перепадах буде потрібна велика витрата клейової суміші, що спричинить подорожчання даного методу і зробить його економічно недоцільним.
По-друге, якщо на стіні є комунікації, які ви хотіли б сховати, необхідно буде вдатися до каркасного способу кріплення гіпсокартону.
По-третє, відсутність зазору між поверхнею та ГКЛ виключає застосування тепло- та звукоізоляційних матеріалів.
По-четверте, такий спосіб не підходить для вирівнювання дерев’яних стінок. Деревина спочатку вбере вологу клейового розчину, розбухне, а потім усохне втративши її, що зрештою негативно позначиться на структурній цілісності вашої конструкції.
Ми постаралися описати ключові етапи виконання робіт із вирівнювання стіни гіпсокартоном за допомогою клею. Сподіваємось це допоможе вам вдало спланувати та реалізувати задумане.