Головна сторінка >> Все, що потрібно знати про теплу підлогу
Все, що потрібно знати про теплу підлогу

Все, що потрібно знати про теплу підлогу

Все, що потрібно знати про теплу підлогу – вона все частіше використовується в українських будинках, забезпечує не тільки винятковий комфорт, але й низькі експлуатаційні витрати. Такі переваги, як оптимальна температура повітря в кімнатах або приховані нагрівальні елементи, є однією з багатьох переваг. Як проводиться монтаж теплої підлоги і яку вибрати, щоб опалення працювало нормально? На всі ці питання відповідаємо в статті.

Види теплої підлоги

фото

Теплі підлоги https://teploexpert.co.ua/opalennya/tepli-pidlogy/ можна розділити на два основних види: електричні та водяні.

Електропідігрів підлоги дуже простий в експлуатації. Її джерелом живлення є електрична мережа, просто увімкнути кабель до електроустановки й ви можете насолоджуватися теплом. Великою перевагою електричного рішення є відсутність додаткових витрат на установку опалювального приладу, а також нема потреби обслуговувати систему.

Тепла підлога водяна, як і тепла підлога електрична, дуже проста в експлуатації. Розміщуються труби, по яких тече гаряча вода, яка передає тепло в приміщення. Цей тип опалення може працювати з усіма джерелами енергії: тепловими насосами, фотоелектричними установками, газовими, електричними або масляними котлами.

Переваги та недоліки

фото

До переваг можна віднести:

Вся підлога є поверхнею нагріву, тому приміщення прогрівається рівномірно. Немає такого відчуття, як у випадку з радіаторами, коли тепло розподіляється не рівномірно, і в одній частині кімнати тепло, а в іншій – холодно. Основуючись на популярності та практичності теплої підлоги, багато людей обирають це рішення для створення комфортного і затишного середовища у своїх домівках. Тепла підлога під плитку є відмінною ініціативою, що не лише додає затишку приміщенню, але й забезпечує рівномірне тепло під час прохолодних місяців.

  • Вертикальний розподіл є найкращим рішенням для кровоносної системи людини. Це тому, що температура знизу трохи вища, ніж на рівні голови. Це дозволяє нам зігріти холодні ноги, оскільки вони мерзнуть найшвидше, зберігаючи комфорт біля голови та покращуючи наше самопочуття.
  • Це естетичне рішення, практично непомітне. Ми можемо відмовитися від радіаторів, які часто порушують елегантність і не відповідають стилю кімнати.
  • Це більш дешеве рішення в порівнянні з традиційним опаленням. При правильно підібраній установці, зниження витрат може досягати до 30%.
  • Правильно підібрана температура обмежує кількість пилу в повітрі, тому це ідеальне рішення для алергіків.

Серед недоліків можна виділити:

  • Це змушує вибирати оздоблювальні матеріали. Не кожен вид матеріалу має високий ступінь теплопровідності, і при використанні одного з них вона буде неефективною.
  • після етапу монтажу змінити його без розриву буде неможливо. Тому облаштування має бути дуже добре спланованим.
  • висока теплова інерція, що означає, що вона повільно нагрівається і повільно остигає, що важко, коли ми хочемо швидко регулювати температуру в кімнаті.

Що використовувати для теплої підлоги?

фото

Щоб вона була ефективною, необхідно ретельно підходити до вибору матеріалу. Слід вибирати матеріали, стійкі до високих температур, інакше можна пошкодити поверхню.

Керамічна плитка або керамограніт є чудовими теплопровідниками та найкращими матеріалами для такого опалення. Ці матеріали мають низьку термостійкість. Ми будемо використовувати їх у ванних кімнатах і кухнях. А як щодо кімнат? У продажу є вінілові панелі, які завдяки своїй невеликій товщині миттєво накопичують тепло. Ми можемо використовувати такі панелі в кімнатах і ванних кімнатах, тому що вони повністю водонепроникні. Якщо хочете зберегти єдиність у всьому інтер’єрі, використання одного матеріалу в кожній кімнаті буде ідеальним рішенням.

Інший популярний тип — ламіновані панелі, але не забувайте вибирати ті, що мають сертифікати стійкості до високих температур. Приклеєні всією поверхнею на підкладку, вони будуть краще передавати тепло.

Не рекомендується використовувати деревину. Дерево має дуже низький коефіцієнт теплопровідності й погано переносить перепади температур. Однак, якщо ви наполягаєте на цьому рішенні, вам слід вибрати породу деревини з низьким коефіцієнтом усадки, наприклад, дуб. Зовсім не підійде бук, який піддається перепадам температури й вологості. Вибираючи деревину, слід звернути особливу увагу на товщину, яка не повинна перевищувати 1,5 см і на конструкцію. Шаруваті елементи підійдуть більше, ніж суцільні, оскільки в перших волокна розташовані хрестоподібно, що обмежує активність деревини.

Як виглядає установка теплої підлоги?

фото

Встановити її не легко, це набагато складніше завдання і вимагає більшої підготовки, ніж встановлення радіаторів. Вибираючи це рішення, варто скористатися допомогою кваліфікованого проєктувальника, який ретельно спланує розташування труб опалення, а також досвідченого монтажника, який якісно облаштує всю установку відповідно до рекомендацій. Тим не менш, варто знати, як повинен проводитися такий монтаж, щоб при необхідності мати можливість перевірити хід робіт.

Першим етапом монтажу є ретельне вирівнювання всієї поверхні. Не рекомендується використовувати будь-які вигини або виїмки. Також важливо ретельно очищати й висушувати основу, це запобігає розвитку цвілі й грибків, які можуть дуже негативно позначитися на здоров’ї мешканців.

Після того, як основа підготовлена, можна розпочинати укладання утеплювача з вологостійкої плівки й мінеральної вати або пінополістиролу, а потім накладати ще один шар фольги.

Наступний етап – установка профілів, завдяки яким ми розділяємо поверхні нагріву в приміщенні. На цьому етапі ми можемо розпочинати монтаж розподільника, який можна заховати в шафу для прихованого монтажу. Потім переходимо до завершального етапу складання, де, виходячи з конструкції, ми розгортаємо нагрівальні елементи та кріпимо їх до пінополістиролу за допомогою кліпс. Після завершення монтажу необхідно провести перевірку на герметичність перед заливкою остаточної стяжки.

Перевірка на герметичність передбачає введення в труби води або повітря під тиском. Це надзвичайно важливий етап, і його слід проводити з особливою обережністю, тому що після затоплення установки ремонт і виявлення витоків буде дуже складним і дорогим. Коли наша установка герметична, ми можемо залити поверх неї стяжку, після чого необхідно дочекатися, поки стяжка застигне, на що йде близько трьох тижнів. Після закінчення цього часу шар стяжки повинен добре прогрітися. Перші 3 дні температура повинна бути близько 25 °C, потім температуру підняти до максимальної, передбаченої проєктом, і підтримувати протягом наступних 5 днів. Прогрівшись таким чином, можна розпочинати укладання.

На що ще звернути увагу

Все що потрібно знати про теплу підлогу

Приймаючи рішення про встановлення такої системи, варто заздалегідь визначитися з місцем розміщення меблів. Оскільки вона випромінює тепло по всій поверхні, для кращої ефективності монтажу не рекомендується використовувати велику кількість меблів в опалювальному приміщенні. А там, де використання меблів неминуче, наприклад, ряд кухонних шаф, не розміщуйте труби опалення. Вибираючи меблі, варто зупинити свій вибір на тих, що мають ніжки, завдяки яким повітряний потік буде вільнішим.

Недостатній обігрів може спостерігатися і в маленькій спальні з великим ліжком, що істотно знизить функціональність обігріву. При розгляді питання про встановлення, однією з ключових аспектів, які цікавлять багатьох, є вартість даного комфортного та енергоефективного рішення. Якщо в Google написати (тепла підлога ціни) то вони можуть варіюватися в залежності від різноманітних факторів, таких як площа приміщення, тип системи, обрані матеріали та виробник обладнання. Варто враховувати, що інвестиція виправдовується комфортом, який вона надає, а також можливістю економії електроенергії в подальшому.

Пам’ятайте також, що температура підлоги не може бути занадто високою. Вона повинна забезпечувати приємне тепло, а не відчуття жару. При проєктуванні варто стежити, щоб температура не перевищувала 29 ° С

Прокрутка до верху