Тарталетки з фруктами – тобто мінітарталетки з фруктами та солодким пудингом – це більше, ніж просто красивий та смачний десерт. Рецепт підійде як на день, так і для великих вечірок.
- просте та ідеальне пісочне тісто
- оксамитовий пудинг без збивання масла
- прикраса будь-якими сезонними фруктами
- Час приготування: 2 години
- Час охолодження: 1 година
- Час випікання мінітарталеток: 15 хвилин
Інгредієнти для пісочного тіста
- 280 г борошна – приблизно 1 і 3/4 склянки
- 150 г вершкового масла
- 80 г цукрової пудри – 4 повні столові ложки
- 1 маленьке яйце – близько 50 г в розбитому вигляді
- маленька щіпка солі
Інгредієнти для пудингу
- 1 пакетик ванільного пудингу без цукру – близько 40 г
- 380 мл молока – трохи 1,5 склянки
- 50 г вершкового масла
- 30 г цукру – приблизно 3 ст.л
Інші інгредієнти
Фрукти: 100 г чорниці; 50 г малини; по 50 г полуниці й листя м’яти
Тарталетки з фруктами
Інгредієнти для пісочного тіста повинні бути холодними (масло, яйце). Молоко для приготування пудингу має бути кімнатної температури. Дістаньте їх заздалегідь з холодильника.
Почніть з приготування пісочного тіста. Просійте або просто насипте в миску 280 грамів пшеничного борошна. Це буде приблизно 1 і 3/4 чашки місткістю 250 мл. Однак найкраще борошно зважити.
Додати чотири столові ложки цукрової пудри. Безе приблизно 80 грамів, це приблизно половина склянки цукрової пудри. 150 грамів холодного вершкового масла, тобто прямо з холодильника, нарізати кубиками. Вам буде легше замішувати тісто. В кінці додаємо маленьке яйце (50 грамів без шкаралупи) і додаємо символічну щіпку солі.
Замісити тісто ефективно і швидко. Зробіть з тіста кульку. Трохи розплющити й загорнути у фольгу. Поставте пісочне тісто в холодильник на годину.
Порада: щоб тісто добре розкочувалося, але зберігало структуру, рекомендують помістити його на годину в холодильник, а потім у морозильну камеру на 30 хвилин. Цей метод найкраще працює влітку, коли температура в будинку вище звичайної.
Рецепт
Металеві форми для тарталеток (7,5 см в діаметрі в основі й 10,5 см вгорі) ретельно змастіть зсередини невеликою кількістю вершкового масла. Рекомендують використовувати харчову щітку або шматок зім’ятого пергаменту, змочений жиром. Форми повинні бути ідеально чистими, а потім промазані жиром у кожній порожнині. Прибрати в холодильник (одну до одної) на час розгойдування тіста.
Охолоджене тісто розгойдати в тонкий корж товщиною до 3 мм (наприклад, на аркуші пергаменту) або відразу розділіть тісто на 10 однакових частин (варто використовувати ваги), щоб розгойдати кульки з тіста у форму торталеток. Ви можете використовувати трохи борошна, щоб присипати тісто під час розкочування. Кожен корж (діаметром набагато більше діаметра форми) покладіть у форму так, щоб заповнити центр форм тістом. Надлишки тіста, що виступають, можна зрізати або залишити, тому що навіть добре охолоджене тісто при поміщенні в духовку трохи зменшиться. Наколоти тісто виделкою, а потім знову поставити готові форми в холодильник. Один біля одного. Охолодження повинно тривати не менше 15 хвилин або більше.
Порада: Звичайно, ви можете використовувати як менші, так і більші форми для тарталеток. Тоді кількість буде відрізнятися від цієї. У спекотне літо ви також можете поставити форми в морозилку на 15 хвилин перед випіканням.
Тарталетки з фруктами
Поки формочки для пісочного тіста остигають, починайте розігрівати духовку. Ставимо 200 градусів з випіканням зверху/знизу. Розігрійте духовку за допомогою решітки/тонкого дека з аксесуарів для духовки. Поставте решітку приблизно на середню полицю в камері.
Коли духовка розігріється до 200 градусів, швидко поставити всі охолоджені форми, наповнені тістом, на розігріту решітку/деко. Закрийте духову камеру. Приблизно через 1-2 хвилини зменште температуру запікання до 180 градусів. При такій температурі випікайте тарталетки приблизно 12-15 хвилин. Коли вони гарненько пропечуться і підрум’яняться, можна вимкнути духовку і прибрати формочки на решітку для охолодження випічки або дерев’яну дошку. Зачекайте приблизно 5 хвилин, перш ніж вийняти з форм. Форми вже повинні охолонути, щоб не підгоріли, і пісочне тісто буде більш стійким.
Порада: навіть з добре охолодженим тістом і дуже гарячою духовкою тісто у формах може трохи зменшитися. Якщо воно «сходить» з країв майже повністю, це означає, що форми для торталеток були погано охолоджені, а випічка не була ідеально розігріта.
Поки готові пісочні тарталетки остигають, приготуйте густий пудинг, яким заповніть порожнини у формочках. Налийте в каструлю склянку (250 мл) молока й додайте 50 г масла. Молоко, що залишилося, тобто трохи половини склянки, вилийте в окрему місткість, наприклад, у великий кухоль. Додайте один пакетик ванільного або вершкового пудингу без цукру (40 грамів) і 30 грамів цукрової пудри. Все перемішайте, поки молоко не з’єднається з крохмалем і цукром в однорідну рідину.
Молоко з маслом доведіть до кипіння. Зменште потужність конфорки до мінімуму і влийте рідину з молока, що залишилося, заварного крему і цукру. Відразу починайте змішувати пудинг. Можна трохи збільшити потужність конфорки. Спочатку енергійно перемішайте пудинг. Він повинен знову закипіти й загуснути. Коли це станеться, перемішуйте повільно, приблизно хвилину або близько того, доки грудочки не зникнуть, борошно не буде видно і пудинг не досягне потрібної однорідної консистенції.
Тісто
Ще гарячий пудинг порціями вилийте в поглиблення випечених тарталеток. Таким чином витратити весь пудинг. Робіть це якісно, адже пудинг дуже швидко схоплюється і розмазати його по всій внутрішній поверхні буде не так просто.
На шар пудингу викласти вимиті й обсушені фрукти. Наприклад мікс чорниці, малини та полуниці. Все це доповнювали листочки свіжої м’яти. Можна використовувати тільки один вид фруктів. Можна додати більше або використовувати інші фрукти. Чудово підійдуть лісові ягоди, ожина або смородина, вишня, абрикоси, ківі, банани й навіть виноград.
Перед тим, як подавати тарталетки з фруктами й пудингом, рекомендують охолодити їх в холодильнику не менше 30 хвилин.
Зберігайте тарталетки, наповнені пудингом і прикрашені фруктами, в холодильнику. Вони зберігають свою свіжість і найкращий смак протягом щонайменше трьох днів поспіль.