Розумний дім у 2023 році – ви думаєте про оснащення свого будинку сучасними та інтелектуальними рішеннями? Купівля та встановлення пристроїв системи «Розумний дім» має багато переваг – у 2023 році виробники обладнання конкурують між собою все цікавішими пристроями! Перевірте, що варто знати про розумний дім.
Що таке розумний будинок?
Система домашньої автоматизації може включати елементи освітлення, безпеки, вентиляції, кондиціювання повітря та управління опаленням і навіть автоматично підіймаються жалюзі. Все це може працювати за заданим сценарієм (наприклад, певна функція буде запущена в певний час). Керувати розумним будинком також можна з мобільного додатку для керування розумним будинком, комп’ютера або навіть за допомогою голосових команд.
Перевагами розумного дому є, безсумнівно, комфорт, привабливий зовнішній вигляд і велика доза сучасності. Однак безпека також є не менш важливим аспектом. Інтелектуальна безпека починається з камер, які передають зображення в будь-яку точку світу (наприклад, на ваш смартфон), і закінчується дуже розгалуженими системами охорони будинку та його околиць. Замість традиційного ключа двері можна відкрити за допомогою інтелектуального замка. Просто введіть правильний код або скористайтеся сканером відбитків пальців, щоб розблокувати замок – це дійсно безпечно і надзвичайно зручно!
Датчики відкривання дверей і вікон також стануть в пригоді для безпеки вашого будинку. Завдяки їм будь-яка спроба проникнути в будівлю, що охороняється, призведе до надсилання сповіщення на ваш смартфон, увімкнення сигналізації або навіть виклику охорони. Якщо ви дбаєте про високий рівень безпеки, враховуйте ці пристрої розумного дому при проєктуванні інтер’єру свого розумного будинку.
Розумний дім у 2023 році – голосові команди
Окремі елементи системи розумний дім справляють велике враження. Однак справжній «вау» ефект досягається лише тоді, коли система повністю завершена. Тоді ми можемо використовувати додаток для смартфона для керування різними функціями розумного будинку. Багато користувачів також вважають голосові команди дуже зручними. Завдяки їм достатньо сказати відповідну команду і через деякий час ви відчуєте (або побачите) ефект. «Вимкніть світло у вітальні», «встановіть кондиціонер на 20 градусів» або «пропилотяжити дитячу кімнату» — це лише деякі з команд, які можна використовувати. Все робиться за допомогою голосових помічників, таких як Siri, Alexa або Google Assistant.
Щоб голосове керування було можливим, не потрібно мати поруч смартфон. Цю ж функцію виконає сучасна мультимедійна колонка. Все частіше апаратура управління голосовим помічником також має сенсорний екран, що значно збільшує його функціональність. Подібну функцію може виконувати й планшет з відповідним програмним забезпеченням
Розумне освітлення
Пристрої системи «Розумний дім» можуть бути найрізноманітнішими. Від безпеки будинку, контролю електроніки та побутової техніки до… розумного та повністю автоматичного поливу квітів! Однак більшість людей починають свою пригоду з розумного будинку з розумним освітленням. Не дивно – базове обладнання (наприклад, розумні лампи, розумні лампочки) є досить недорогим і простим у використанні. Ми можемо встановити один із багатьох кольорів, змінити інтенсивність і ввімкнути світло за встановленим розкладом. Управління можливе багатьма способами – голосом, з програми або за допомогою бездротового смартперемикача.
Замислюючись про створення розумної системи освітлення вдома, варто зупинитися на одному виробнику. Тоді ми можемо бути впевнені, що окремі пристрої сумісні один з одним. Тоді ми можемо легко розширити наше розумне освітлення, щоб воно освітлювало всю квартиру чи будинок. Ми можемо обладнати окреме освітлення (настільні лампи, настінне освітлення та інші місця) або замінити лампочки на інтелектуальні. Далі, за бажанням користувача, ми керуємо світловими точками окремо або разом. Окрім інтелектуального внутрішнього освітлення, на ринку також є подібні рішення для зовнішнього використання – на балконі, терасі чи в саду. Там детектори сутінків і руху стануть ідеальним доповненням до системи.
Розумний дім у 2023 році – інтелектуальні датчики
Розумні датчики є дуже корисним доповненням до системи розумного будинку. До них належать:
- датчики сутінків
- датчики руху
- датчики відкриття/закриття вікон і дверей
- датчики диму та чадного газу
- вимірювання параметрів повітря (тиск, вологість, температура)
- датчик витоку води
- детектор вібрації
- анемометр
- та інші
Як бачимо, виробникам обладнання для розумного дому є що запропонувати. Завдяки інтелектуальним датчикам ми можемо віддалено контролювати параметри нашого будинку. Деяка інформація від датчиків також може бути автоматично пов’язана з певною дією (наприклад, увімкнення світла та активація камери при виявленні руху).
Дивіться також: Розумний дім – як перетворити свій дім на розумний?