Полуничний торт – чудова ідея для дуже смачного торта на будь-який випадок. Його можна пекти цілий рік, і це один з найпростіших у приготуванні тортів.
– це найкращий рецепт для початківців
– використовуєте один і той же крем
– його також можна зробити із замороженими фруктами та джемом
- Час приготування: 1 година 30 хвилин
- Час випікання торта: 30 хвилин
- Кількість порцій: 10-12 порцій – торт 26 см
- Калорійність: 370 в 100 г торта
- Дієта: вегетаріанська
Інгредієнти для бісквіта
- неповна склянка пшеничного борошна – близько 140 г
- 1/3 склянки картопляного борошна – до 50 г крохмалю
- 7 яєць – до 400 г при розбиванні
- 3/4 склянки дрібного цукру – близько 150 г
Інгредієнти для крему з маскарпоне
- 750 г сиру маскарпоне
- 600 мл густих вершків
- 120 г цукрової пудри
Інші інгредієнти
- 700 г полуниці – свіжої чи замороженої
- 2 столові ложки дрібного цукру – до 35 г
- 3 столові ложки лимонного соку
Для прикраси
Свіжа полуниця; листя м’яти; розфарбовані міні безе – з горіхами
Полуничний торт
Витягніть яйця з холодильника за годину до приготування бісквіта. Сир й вершки слід зберігати в холодильнику. Обидва ці інгредієнти повинні бути ретельно охолоджені.
Форма для випікання: роз’ємна форма 26 см. Випічка: 180 градусів, середній рівень з верхнім/нижній режим випікання. Час випікання: близько 30 хвилин.
Рецепт полуничного торта
Спочатку випікайте бісквіт. Ви можете зробити це за два дні до приготування всього полуничного торта. Якщо вам потрібна супер докладна інструкція, то запрошую вас сюди – рецепт бісквіта, де я даю дуже докладний рецепт того самого бісквіту. Нижче наведено скорочену інструкцію щодо виконання.
Щоб приготувати бісквіт, змішайте два види борошна в окремій мисці, наприклад кухонним віночком. Їх також можна просіяти разом.
Жовтки відокремити від білків. Помістіть білки в чисту та суху місткість і почніть збивати їх міксером, починаючи з нижніх обертів. Поступово збільшуйте їх. Збийте білки деякий час, щоб не збити повітряні бульбашки, а потім почніть додавати цукор. Процес збивання є досить тривалим і може зайняти загалом до декількох хвилин. Повинна утворитися гладка, щільна і дуже блискуча маса білка (прям як безе).
Нарешті додайте відкладені жовтки в окрему миску і продовжуйте перемішувати все це деякий час, щоб білки плавно змішалися з жовтками. Зменште обертання міксера до мінімуму (або використовуйте шпатель). Додайте борошняну суміш у яєчну піну. Ретельно все перемішати, але не надто довго, доки інгредієнти не з’єднаються.
Полуничний торт
Дно роз’ємної форми достатньо застелити папером для випікання та закріпити обруч. Боки форми нічим не змащуємо. Викладіть бісквіт у форму та акуратно розрівняйте його поверхню. Випікати бісквіт близько 30 хвилин (краще не довше 35 хвилин) у розігрітій до 170 градусів гарячим повітрям духовці (до сухої палички).
Розігрійте духовку до 180 градусів за допомогою нагрівача вгору/вниз. Виймати бісквіт із духовки можна відразу після випікання. Зачекайте щонайменше 10 хвилин, перш ніж виймати його з форми. Ножем акуратно відокремте краї тіста від внутрішньої частини форми. Переверніть бісквіт, щоб він охолонув з іншого боку. Він рівний і має кращий вигляд як верх торта. Верхня вирівнюється під вагою тіста.
Порада: Цей бісквіт можна випікати за три дні до подачі торта. Охолоджений бісквіт нещільно загорніть у папір для сніданку та зберігайте у пакеті для продуктів у сухому й прохолодному місці.
Після того, як бісквіт повністю охолоне, розділіть його на три верхівки (бісквітні оладки), наприклад спеціальним струнним ножем для зрізання верхівок. На першу стільницю (дно торта) кладу смажену полуницю. Для їх приготування в невелику каструлю або навіть сковорідку покладіть 500 грамів вимитої та очищеної полуниці. Їх варто попередньо дрібно нарізати (кубиками чи скибочками).
Також у сковороду кладемо дві столові ложки цукру. Встановіть середню потужність конфорки й почніть обсмажувати полуницю, постійно помішуючи її, наприклад дерев’яною ложкою. Вона повністю розм’якшуються через 10-15хвилин. Наприкінці смаження додайте до них три столові ложки свіжого лимонного соку. Все це перемішуємо та вимикаємо.
Полуничний торт
Порада: Ви також можете купити заморожену полуницю. Рекомендую розморозити їх перед смаженням і вилити глазур, що розчинилася, перед смаженням. У крайньому разі ви також можете використовувати полуничний джем, щоб змастити дно. Достатньо баночки вагою близько 350 грамів.
Гарячу полуницю потрібно перелити в окрему посудину, щоб вона швидше охолола. У мене вийшло рівно 375 грамів смаженої полуниці (включаючи сік). Так само можна зробити з малиною, чорницею і очищеними абрикосами або персиками.
Нижня частина бісквіта – дно, його кладуть на підставку для торта або спеціальну одноразову паперову «тарілку» для подачі тортів. Бо ви кладете смажену полуницю на цю стільницю з великою кількістю соку. Поступово розподіліть густу полуницю, що охолола, по дну. Якщо вам здається, що її вийшло дуже багато, можете залишити зайве для прикраси другої стільниці.
На шар смаженої полуниці також кладуть крем із маскарпоне. Для приготування змішайте всі інгредієнти в одному високому посуді. Це будуть: 750 грамів добре охолодженого сиру маскарпоне (наприклад, одне пакування 500 грамів + одне пакування 250 грамів); 600 мл жирних вершків; 120 г цукрової пудри – 12 столових ложок. Починайте збивати вершки. Спочатку на меншій швидкості міксера. За деякий час збільште швидкість до максимальної потужності. Крем має бути готовий у найкоротші терміни. Маса добре ущільнюється, коли починає чинити опір збиванням міксера і після нанесення на палець зберігає свою структуру – не розтікається і не зміщується. Для такого жирного крему з сиром достатньо однієї хвилини збивання.
Рецепт
Порада: за 20-30 хвилин до змішування помістіть блюдо з інгредієнтами в морозильну камеру. Ви можете легко приготувати крем напередодні та зберігати його у холодильнику під кришкою. Якщо ви надаєте перевагу вершкам, ви можете використовувати їх. Однак варто збити ці вершки спочатку з усією цукровою пудрою, а потім ложку за ложкою втрутити маскарпоне. Крем вийде трохи менш калорійним і повітрянішим.
Почніть викладати приблизно 1/4 частину крему на шар смаженої полуниці. Акуратно вирівняйте поверхню. Поверх крему покладіть другу бісквітну тарілку. Для просочення цього торта я використовую лише кип’ячену воду, змішану з лимонним соком (на 100 мл води даю дві столові ложки лимонного соку). Просочуйте бісквіт у помірних кількостях, наприклад, маленькою ложкою або за допомогою спеціальної пляшечки з отворами.
На другу стільницю акуратно викладаємо ще один шар крему. Знову близько 1/4 вершків або трохи більше цього разу. Також можна змішати другу порцію крему зі шматочками свіжої полуниці або викласти їх зверху у вигляді тонких скибочок. Поверх крему покладіть останню, третю бісквітну верхівку. Цю стільницю теж треба замочити.
Порада: я не додав лимонну воду для пуншу до списку інгредієнтів. Також можна просочити верхівки бісквіта водою із цукром та спиртом або навіть легким газованим напоєм.
Третій верх покрити шаром крему, а кремом, що залишився, також промазати боки торта. Крему багато, тому сміливо використовуйте його для обмазування всього полуничного торта. Решту полуниці рекомендую прикрасити. Полуницю нарізати скибочками завтовшки 5 мм (розрізати по довжині полуниці). Прикладіть скибочки до боків торта в самому низу і злегка вдавіть у крем, щоб вийшов візерунок, як на фото нижче.
Я прикрасив верх торта полуницею, листочками м’яти та подрібненими безе. На цей раз це були міні безе, запечені з арахісом.
Зберігати полуничний торт у холодильнику. Він залишатиметься свіжим щонайменше три дні.