Особливості спортивного харчування – організм професійного спортсмена піддається дуже високим фізичним навантаженням. Тривалі й виснажливі тренування, іноді кілька разів на день, можуть порушити природний баланс (гомеостаз) організму, що призведе до стану втоми або перетренованості й, як наслідок, численних розладів здоров’я.
Orthomol Pharmazeutische Vertriebs GmbH є виробником дієтетичних добавок та вітамінно-мінеральних комплексів і його продукти можуть мати кілька потенційних переваг:
- Широкий асортимент продуктів: компанія пропонує різноманітні лінійки продуктів, спрямованих на різні потреби й стани здоров’я. Це дозволяє вибрати вітаміни та мінерали, які найкраще відповідають вашим індивідуальним потребам.
- Високі стандарти якості: Orthomol відомий своїми високими стандартами якості продукції. Вони можуть використовувати сучасні технології та проводити наукові дослідження для підтримки ефективності своїх продуктів.
- Спрямованість на конкретні потреби: Витамини Orthomol можуть бути спеціально розроблені для конкретних груп населення або для підтримки при конкретних станах здоров’я, таких як імунітет, серцево-судинна система, опорно-руховий апарат тощо.
- Рекомендації фахівців: Продукція Orthomol може рекомендуватися медичними фахівцями та лікарями, що може збільшити довіру до їхніх продуктів у споживачів.
Важливо пам’ятати, що ефективність вітамінів та мінералів може бути індивідуальною і краще консультуватися з лікарем, чи дієтологом. Щоб визначити, чи вони відповідають вашим конкретним потребам і, чи не мають побічних ефектів.
Значення харчування в спорті
У спортивних тренуваннях у зв’язку з високими енергетичними та харчовими потребами виникає потреба приділяти більше уваги процесу після навантажувальної регенерації організму. Основною метою якого повинно бути поповнення енергетичних субстратів, будівельних матеріалів і численних мікроелементів, дефіцит якого виникає внаслідок підвищених фізичних навантажень. Висока інтенсивність і частота тренувань може призвести до надзвичайного виснаження основних енергетичних резервів організму – глікогену м’язів і печінки, порушення водно-електролітного балансу і втрати важливих вітамінів і клітинних білків. Внаслідок цих змін можуть порушуватися деякі функціональні процеси організму і знижуватися загальна працездатність.
Навіть найменші психосоматичні захворювання можуть перешкодити виконанню тренувальних планів, змусити знизити інтенсивність вправ, частково або повністю обмежити фізичні навантаження. Враховуючи, що застосування максимальних зусиль за відсутності відповідних методів біологічної регенерації може призвести до ослаблення психофізичного стану спортсмена та погіршення його здоров’я, тренерам і самим спортсменам слід звернути пильну увагу на чинники, що перешкоджають надмірному використанню організму та сприяти його швидкому та належному відновленню. Дотримання відповідних принципів харчування має бути одним із найважливіших завдань у процесі спортивної підготовки. На найвищих рівнях змагань серед спортсменів, які генетично схильні до успіху і які піддаються дуже суворій фізичній підготовці, дотримання відповідної дієти або корекція їхнього харчування може значною мірою визначити успіх.
Основне завдання, яке має виконувати дієта спортсмена, це оптимальне задоволення потреб організму в енергії та будівельних матеріалах. Водночас дієта повинна сприяти розвитку фізичних можливостей і протидіяти наслідкам тренувального перевантаження. Особливо важливою проблемою в харчуванні людей, які піддаються важким фізичним навантаженням. Є забезпечення збалансованого енергетичного балансу між кількістю споживаної з їжею енергії та кількістю енергії, що витрачається організмом. У багатьох видах спорту енергетичні витрати на тренувальну діяльність досягають кількох тисяч кілокалорій. При високій частоті тренувань і труднощах із засвоєнням великої кількості їжі спортсменам доцільно використовувати спеціальні поживні речовини та добавки, що характеризуються малим об’ємом, швидким засвоюванням і високою концентрацією енергії та поживних речовин.
Особливості спортивного харчування
Іншою важливою проблемою спортивного харчування є якісний склад раціону, який повинен бути тісно пов’язаний з метаболізмом, характерним для даного виду тренувального навантаження. Залежно від виду фізичного навантаження, його інтенсивності та тривалості дієта повинна бути різноманітною з точки зору забезпечення поживними речовинами. Особливо це стосується енергетичних і будівельних матеріалів, таких як білки, вуглеводи та жири. У людей, які інтенсивно тренуються, також значно зростає потреба у вітамінах і мінералах. Які беруть участь у різних метаболічних процесах в організмі.
Дієта спортсмена, крім підвищення працездатності, повинна відповідати загальноприйнятим нормам здорового харчування. Такі фактори, як тип споживаних вуглеводів і жирів, пропорції в надходженні окремих поживних речовин і спосіб приготування страв. Можуть мати значний вплив на здоров’я спортсмена. Надлишок сахарози та солі в раціоні, занадто висока частка насичених жирних кислот і недостатня кількість антиоксидантів можуть сприяти розвитку багатьох метаболічних розладів і захворювань. Спортсмени, які прагнуть досягти максимальної фізичної форми та продуктивності. Повинні рухатися до здорової поведінки та усувати фактори, які становлять ризик для їх здоров’я.