На сьогодні існують різні способи опалення приміщень, будь то приватна квартира, будинок чи приміщення легкої промисловості або комерційного сектору. В цей список можна віднести: системи радіаторного опалення, опалення підлоги, повітряні системи обігріву, конвектори, електричні обігрівачі та ін. Але перший варіант залишається найбільш популярним як серед бізнесу, так і серед приватних домогосподарств завдяки фінансовій ефективності, відносній простоті монтажу та швидкості встановлення і запуску системи.
Для організації радіаторного опалення необхідно розібратися в тому, які бувають батареї, розглянути їх характеристики, позитивні та негативні сторони використання. В даному матеріалі поговоримо про батареї, виготовлені зі сталі, не торкаючись інших варіантів, наприклад, чавунних та біметалевих радіаторів.
Конструктивні особливості радіаторів зі сталі
Сталь є високотехнологічним матеріалом, властивості якого добре підходять для виготовлення опалювальних батарей. Вона є достатньо пластичною, гнучкою і міцною. ЇЇ легко зварювати та штампувати. Радіатори, виготовленні з цього матеріалу, за конструктивними особливостями заведено поділяти на дві групи:
- трубчатий варіант;
- панельний варіант.
Класифікація панельних батарей зі сталі
- 11 тип. Радіатори опалення 11 тип (з моделями можна ознайомитись за посиланням https://skvagina.com.ua/ua/otoplenie/radiatory/radiatory-stalnye/tip-radiatora_11/) використовуються, як правило, в побутових цілях в невеликих за розміром приміщеннях. Конструкція передбачає наявність одного конвектору й одного ряду панелей, чого недостатньо для обігріву великих обсягів навколишнього простору.
- 22 тип. До даної категорії стальних радіаторів відносять моделі, в конструкції яких передбачається наявність двох конвекторів і двох панелей. Завдяки цьому підвищується коефіцієнт теплообміну, що сприяє популярності таких батарей. Вони використовуються як в будівлях легкої промисловості, наприклад, у швейних закладах, так і для обігріву приватних домогосподарств. Підходять для теплого і помірного клімату.
- 33 тип. По аналогії, в таких моделях кількість конвекторів і панелей потроєна, тому такі радіатори вважаються найбільш потужними й використовуються для обігріву промислових цехів та інших великих за площею приміщень.
Окрім того, моделі від різних виробників відрізняються своїми технічними характеристиками, навіть якщо вони відносяться до однієї категорії. Наприклад, радіатори 11 типу можуть характеризуватися різними показниками глибини в діапазоні від 150 до 170 мм. Тому при виборі рекомендується детально вивчати характеристики конкретної моделі, щоб покупка виявилась максимально ефективною.