Головна сторінка >> Одноточкова та триточкова система кріплення мінітрактора: яку обрати?
Одноточкова та триточкова система кріплення мінітрактора: яку обрати?

Одноточкова та триточкова система кріплення мінітрактора: яку обрати?

Одноточкова та триточкова система кріплення мінітрактора: яку обрати? Якщо ви збираєтесь придбати сільгосптехніку у Львові для невеликого фермерського господарства, то найкращий варіант – це мінітрактор. Крім потужності, його функціонал визначається способом кріплення навісних знарядь: одноточковим та триточковим кріпленням, причому обидва типи не можуть бути агреговані між собою. Одноточкове начіпне обладнання на трактор триточковий встановити не можна, і навпаки, хоча треба визнати, що існують і адаптери, що дозволяють переходити з одного типу підвісу на інший. Виникає дилема: який тип кріплення кращий, і який вибрати трактор. Про це і поговоримо у нашій статті.

Зміст

Цікаво  Для чого в домі необхідний безперебійник

Оцінка одноточкового навісу

Одноточкова зчіпка застосовується переважно на садових мінітракторах, що використовуються в приватних цілях та в малих господарствах, в основному для агрегування напівнавісних знарядь та напівпричепів з гідрогаком. Переваги одноточкового зчеплення полягають у наступному:

  • Мінімальна вартість навісних знарядь. Одноточкові ґрунтофрези, косарка і плуг всі разом коштують стільки ж, скільки триточкова косарка. Це дозволяє закупити більше різноманітного обладнання за обмеженого бюджету;
  • Простота пристрою, і, як наслідок – висока ремонтопридатність.

До недоліків одноточкової схеми відносяться:

  • Найменша різноманітність навісних знарядь у порівнянні з триточковими навісами, зокрема широкозахватних сівалок, борін, культиваторів тощо;
  • Менша маневровість під час роботи з широкозахватними навісними знаряддями;
  • Найменша вантажність – маса навісних знарядь має бути меншою, ніж для тракторів триточкової схеми, тож іноді навіть адаптер не допомагає. Звідси ще один недолік – обмеженість по глибині культивації ґрунту, з якою краще порається важкий плуг.
Цікаво  Що не працює у фотоапараті: розповсюджені несправності

Переваги та недоліки триточкового навісу

Триточкові з’єднання є найпоширенішими, тому розміри їх приєднання більшою мірою стандартизовані. До їх переваг належать:

  • Передача та розподіл маси навісного обладнання на привідні колеса трактора. Це дає виграш у тяговому зусиллі при однаковій витраті палива, вазі та потужності машини;
  • Ефективність роботи широкозахватного обладнання під час прямого руху;
  • Більша різноманітність навісних знарядь, у т.ч. зі стандартизованим підключенням;
  • Гарна поздовжня стійкість та керованість трактора.

Недоліками триточкової схеми є:

  • Зношування шарнірних, шліцьових з’єднань поворотного валу і важелів підйому, що ускладнює фіксацію знаряддя в потрібному положенні, регулювання по глибині роботи, точності ходу знарядь;
  • Вища вартість порівняно з одноточковим обладнанням.
Цікаво  Практичні поради щодо використання ручних масажерів

Одноточкова та триточкова система кріплення мінітрактора – Яку схему вибрати?

Одноточкова та триточкова система кріплення мінітрактора: яку обрати?
Одноточкова та триточкова система кріплення мінітрактора: яку обрати?

За посиланням https://www.tractormarket.com.ua/minitraktory/ можна знайти мінітрактори як з одноточковими, так і триточковими навісами. Професійні механізатори, які працюють у великих господарствах, повинні робити ставку на останній варіант. Він зручніший для сівалок, просапних культиваторів та інших знарядь із широким охопленням. 

Купити мінітрактор з одноточковим підвісом рекомендується приватникам, які займаються «натуральним господарством» без продажу, якщо великого фронту робіт немає, і великої різноманітності навісних знарядь для них не потрібно. 

Прокрутка до верху