Що таке мікронавушник? Мікронавушник – це мініатюрний динамік, який встановлюють у слуховий прохід та використовують як гарнітуру. Відсутність проводів, невеликі розміри, анатомічна форма роблять драйвер непомітним для оточуючих. Спочатку планувалося використовувати мікронавушник як слуховий апарат. Однак зараз він не відноситься до медичних приладів і заборонений до застосування людям страждаючим на ослаблений слух.
Щоб підключити мікронавушник до телефону, часто використовують bluetooth-модуль. Він кріпиться до одягу або надягається на шию за допомогою індукційної петлі, яка відіграє роль антени. Різні види мікронавушників мають різний функціонал, розміри та внутрішній пристрій. Кращі капсульні мікронавушники в Чехії можуть мати гарну гарнітуру та підключатися до смартфона через порт.
Принцип роботи мікронавушника визначається його типом. Існують провідні та бездротові, магнітні та капсульні моделі. Багато комплектується індукційною петлею, яка ловить сигнал, перетворює його і посилає на навушник. У неї вбудований високочутливий мікрофон. Барабанна перетинка сприймає вагання і людина чує звук. Так проходить непомітна для сторонніх передача інформації. Навіть якщо інша людина буде стояти поруч, вона нічого не почує.
Робота мікронавушника забезпечується за рахунок батарейок. Виробники фарбують пластиковий корпус у тілесний колір, тому він непомітний навіть, якщо придивлятися до вуха. Деякі динаміки вкладаються глибоко у вушний прохід і витягуються за прозору волосінь. Такий простий та зручний винахід застосовують для різних цілей, підключають до телефонів, радіо, плеєрів, рацій, диктофонів.
Зміст
Які бувають?
Пристрій мікронавушника визначає сферу та особливості його використання. Продаються дротові й бездротові моделі. Дротові мають індукційну петлю, яка приєднується до гаджета через кабель. Однак найкращий мікронавушник для складання іспиту та прихованого зв’язку – бездротовий. Він підключається до телефону також різними способами:
- За допомогою bluetooth-модуля, який підвішується на індукційній петлі та забезпечує якісний зв’язок з мобільним пристроєм навіть тоді, коли включена глушилка GSM;
- Через радіозв’язок, коли система підключається до рації, а не до телефону.
Розбираючись з тим, як працює мікронавушник, насамперед звертають увагу на корпус, його розмір, колір, специфіку використання. Найбільше поширені магнітні та капсульні моделі, кожна з яких має переваги та недоліки. У комплект до приладу йде гарнітура, батарея та інструкція, в якій розписані всі нюанси застосування.
Магнітні мікронавушники
Наноустрій – найкращі мікронавушники для прихованої передачі інформації. Навіть якщо людина уважно розглядатиме вухо, вона не зможе помітити крихітний прилад діаметром 1-3 мм.
Дивіться більше інформаціїї за посиланням https://www.micronaushnik.cz/product/komplekt-nano/
Мініатюрний корпус виготовлений з магніту. Він має форму циліндра та відрізняється крихітними розмірами. Вкладаючи його за барабанну перетинку, користувач добре чує сигнал, що передається. Зовні немає жодних ознак присутності наноприладу – немає ліски, ні корпусу. Щоб витягти мікронавушник під час іспиту або після нього, необхідно використовувати спеціальну паличку з таким же магнітом на кінці. Він притягує прилад і дозволяє вийняти його з вушного каналу.
Магнітні мікронавушники порівняння з іншими типами:
- корпус зроблений із нікелевого сплаву, який не шкодить організму;
- форма приладу – циліндрична;
- витягуються за допомогою спеціальної палички-тримача;
- повністю невидимий пристрій, помітити який зможе лише лікар на профільному огляді;
- коливання передаються безпосередньо на барабанну перетинку;
- у комплект входять мініатюрні батареї, які працюють дуже довго;
- більшість моделей синхронізуються зі смартфоном через Bluetooth;
- Користувач відчуває повну свободу рухів, прилад не дає жодних відчуттів.
Під час експлуатації важливо своєчасно заряджати пристрій, адже за низького заряду він не працюватиме. У середньому час заряджання займає від години до трьох. Важливо знати, як користуватися мікронавушником на іспиті, адже відстань між двома такими приладами має бути більшою за один метр. В іншому випадку можуть виникати перешкоди.
Капсульні мікронавушники
До топ мікронавушників увійшли капсульні моделі. Він поміщений у пластиковий корпус – капсулу – тілесного кольору, має анатомічну форму та практично непомітний у вушній раковині. До корпусу міцно прикріплена прозора волосінь, потягнувши за яку можна легко витягти пристрій.
Незважаючи на маленькі розміри в приладі об’єднані динамік, підсилювач, батарейка, перетворювач та приймач сигналів. Особливість таких моделей полягає у відсутності безпосереднього контакту з барабанною перетинкою. Вони вставляють на різну глибину, що залежить від розмірів. Чим менший корпус, тим складніший внутрішній пристрій, а значить – вища вартість.
Поводитися з такими навушниками необхідно акуратно, щоб не пошкодити. При цьому капсульні мікронавушники безпечніші для слуху.
Особливості приладу:
- легше витягуються, безпечніше;
- не зашкодять барабанну перетинку;
- розмір – до 13 мм;
- анатомічна форма позбавить дискомфорту при використанні;
- забезпечують чіткий та постійний сигнал.
Що потрібно врахувати під час виборів?
Розмірковуючи над тим, який мікронавушник краще, необхідно вивчити переваги та недоліки всіх типів цього пристрою. Одним подобаються капсульні моделі за їхню простоту і якісний звук, інші віддають перевагу абсолютній непомітності приладу.
При виборі враховуються такі параметри:
- Тип динаміки. Поширені капсульний та магнітний навушники, кожен з яких має свою специфіку.
- Підключення. Існують дротові й бездротові моделі. Перші підключаються за допомогою кабелю. У такому разі необхідно носити у кишені смартфон. Бездротові моделі зручніші у використанні. Вони забезпечують повну свободу рухів. Однак його необхідно постійно тримати у зарядженому стані.
- Умови експлуатації. Якщо потрібна абсолютна секретність, то краще підійдуть магнітні навушники. Якщо використовувати доведеться в галасливому приміщенні, краще віддати перевагу капсульним.
- Додаткові функції. До додаткових опцій належать голосове керування, застосування навушників окремо, регулювання гучності, підключення до інших гаджетів – рації тощо.
- Звучання. Якщо важлива чистота та гучність, варто перед тим, як вибрати мікронавушник, послухати, як він звучить.
Чи законно використання
Якщо йдеться про використання мікронавушників на іспиті, вони є порушенням статуту навчального закладу. Викладач, який виявив техніку, має право заборонити їх використання та навіть усунути від складання іспиту.
З обережністю варто використовувати динаміки в місцях, де заборонено запис, відео та фотозйомку. Це можуть бути режимні об’єкти.