Головна сторінка >> Навіщо потрібний календар менструального циклу
Навіщо потрібний календар менструального циклу

Навіщо потрібний календар менструального циклу

Навіщо потрібний календар менструального циклу. На жаль, не всі жінки регулярно відстежують дні приходу місячних, бо не знають: навіщо потрібен календар менструального циклу або недооцінюють його важливість та інформативність. Кожній жінці гінекологи рекомендують вести свій календар https://cyclodynon.com.ua/ua/kalendar-misyachnyh-onlajn/, починаючи з перших місячних та закінчуючи настанням менопаузи. Інформація, яку можна почерпнути, може виявитися надзвичайно важливою як для лікаря, так і для самої жінки.

Перше питання, яке ставить гінеколог у жіночій консультації відвідувачці: коли у вас були останні місячні. Найчастіше цей момент жінка пам’ятає. А от якщо поцікавитися, а коли були місячні минулого місяця, а позаминулого – то виникнуть труднощі при спробі це згадати. Не менш важливою є інформація про те, коли з’явилися перші місячні (менархе), як швидко встановилася регулярність, як змінювався цикл протягом тривалого часу.

Менструальний цикл вважають, починаючи з 1-го дня місячних й до останнього дня перед наступними місячними. Звичайна тривалість менструального циклу 21 – 35 днів, тривалість менструації коливається від трьох до семи днів.

Весь цикл можна поділити на два періоди. Перший період триває з 1-го дня місячних до овуляції. Саме тоді організм жінки перебуває під впливом – естрогенів. Другий період триває з овуляції до наступних місячних. Організм жінки знаходиться під впливом прогестерону – гормону, який виділяє жовте тіло, що утворилося на місці фолікула, що лопнув. Функція прогестерону – підготувати організм до вагітності. У разі відсутності вагітності слизова оболонка матки відкидається, що супроводжується кровотечею, яка і являє собою місячні.

Цікаво  Чому булькає в животі: причини та методи лікування

Цикл може бути регулярним – це коли його тривалість із місяця на місяць не змінюється. І не регулярним, якщо тривалість циклу варіює. У такому разі має сенс обстежитися, щоб виключити наявність гормональних порушень.

Навіщо потрібний календар менструального циклу

Використовуючи свій особистий календар і розуміючи день циклу це, жінка завжди зможе бути в курсі тих змін, які з нею відбуваються в кожний конкретний момент. За допомогою такого календаря можна:

  • Достеменно знати, коли наступлять наступні місячні. Це дозволяє спланувати поїздку на море або похід з друзями в лазню, наприклад.
  • Планувати вагітність, знаючи свої «небезпечні» та «безпечні» дні.
  • Помітити вагітність за відсутністю місячних, які вже мали прийти.
  • Вчасно виявити гінекологічні захворювання, пов’язані зі збоєм циклу.
Цікаво  Чому кал чорний: розгляд причин і здоров’я кишечника

Навіщо потрібен календар менструального циклу, добре знають жінки, які користуються ним як засобом контрацепції, а також ті сімейні пари, яким тривалий час не вдається зачати дитину. В обох випадках обчислюються дні, які найбільш сприятливі для зачаття.

Зачаття можливе під час овуляції, що відбувається у середині циклу. Враховуючи те, що яйцеклітина живе дві доби, а сперматозоїди три доби, можна розрахувати дні, можливі та найбільш сприятливі для запліднення.

В інші дні на початку і в кінці циклу настання вагітності малоймовірне, але воно є, тому що практично жоден метод контрацепції стовідсоткову гарантію дати не може. При використанні біологічного методу не враховуються несподівані гормональні збої, вплив стресів, хвороб, вплив ліків та інші моменти, через які овуляція може наступити в інший, не очікуваний момент.

Цікаво  Чому підвищується тиск у людини: глибокий погляд на ключові фактори

Навіщо інформація з календаря менструального циклу потрібна для діагностики?

Аналіз такої інформації може допомогти при діагностиці гінекологічних та соматичних захворювань, різних гормональних порушень, наприклад, при порушенні діяльності гіпоталамо – гіпофізарно – яєчникової системи.

Збої менструального циклу бувають при:

  • гіперандрогенії;
  • гіперпролактинемії;
  • синдром полікістозних яєчників;
  • ендометріозі;
  • міомі матки;
  • дисфункції щитовидної залози;
  • різних запальних захворюваннях;
  • ожирінні, метаболічному синдромі, цукровому діабеті та інших ендокринних захворюваннях;
  • емоційно-психічних порушень та ін.

Для того, щоб вести календар менструального циклу, знадобиться звичайний календарик і ручка. Щомісяця необхідно закреслювати критичні дні. За кілька місяців регулярних позначок стане видно: яку тривалість має цикл, наскільки він регулярний. Існують спеціальні жіночі календарики, які зручніше вести, ніж звичайний календар, можна скористатися ними.

Крім того, деякі Інтернет-сайти пропонують зручний сервіс, що дає можливість вести календар менструального циклу онлайн. Крім фіксування місячних дат, такі послуги допомагають швидко порахувати час очікуваної овуляції. Програма запросить дату першого дня останньої менструації, її тривалість, передбачувану тривалість циклу і розрахує день овуляції, а можливо дні, найбільш сприятливі для зачаття.

Прокрутка до верху