Головна сторінка >> Балконний блок: види та особливості
Балконний блок: види та особливості

Балконний блок: види та особливості

Балконний блок – це конструкція з дверей та вікна, яку встановлюють у зовнішній стіні будинку. Вона відокремлює простір лоджії від кімнати. Вона має бути герметичною, пропускати багато природного світла, захищати від шуму з вулиці. У статті розповімо, як оформити вихід на балкон, яку фурнітуру вибрати і який матеріал забезпечує кращу тепло – та звукоізоляцію.

«Люкс вікна» – це провідна компанія, яка має понад двадцять один рік досвіду у сфері обслуговування і монтажу вікон та дверей https://lux-okna.com/uslugi/montazh_i_demontazh. Наша команда фахівців володіє великими знаннями та високою кваліфікацією, завдяки чому ми можемо гарантувати найвищу якість послуг. Ми ретельно докладаємо зусиль, щоб забезпечити кожному клієнту надійні та ефективні вікна та двері. Наш підхід ґрунтується на індивідуальному підході до кожного проєкту, враховуючи потреби та вимоги клієнта. Ми пишаємося своєю репутацією та постійно прагнемо забезпечити найкраще обслуговування та задоволення потреб наших клієнтів.

Види балконних блоків

Основна конструктивна відмінність – розташування дверей та вікон відносно один одного та типи відкривання.

  • Стандартний типовий – вікно глухе, без стулок. Для надання додаткової жорсткості іноді його ділять тонкими вертикальними та горизонтальними планками-імпостами. Двері заповнюють склом повністю або до половини. У цьому випадку решту роблять із сендвіч-панелі. Поворотно-відкидний механізм потрібний для провітрювання кімнати. Це найпопулярніший вид віконно-балконного блоку. Він недорогий у виробництві. Мінімальна кількість рухомих механізмів робить його міцним. Вікно не розділене стулками, тому пропускає багато світла. Конструкцію зручно мити.Поворотно-відкидна стулка та двері. Віконна частина складається найчастіше з двох секцій – глухий і орний. Якщо ця частина загальної конструкції невелика, то стулка займає весь отвір. Цей тип балконного блоку встановлюють на засклених балконах. Він забезпечує більш ефективне провітрювання квартири, але коштує дорожче. Потрібно більше фурнітури та монтаж двох окремих склопакетів. Світло пропускна здатність трохи менша, ніж у попереднього вигляду, оскільки вікно розділене.
  • Балконний блок тонкий, але високий. Для надання жорсткості верхню частину отвору роблять фрамужного типу. Двері встановлюють орні або комбінують глуху з орною.
  • Панорамний або французький – отвір заповнюють склінням від підлоги до стелі. Конструктивно – це поєднання глухих секцій та дверей. Ще один варіант – портальний – двері рухаються напрямними. У кімнату потрапляє велика кількість світла, а якщо за вікном парк, то будь-коли можна милуватися мальовничим краєвидом. Але таке оформлення балконної зони найчастіше використовують для заміських будинків або котеджів. Оскільки у типових багатоповерхівках без дозволу спеціальної комісії зносити перегородки не можна, всі роботи треба узгоджувати.
Цікаво  Інновації в сучасному будівництві: куди ми рухаємось?

Комплектація стандартного балконного блоку

Вихід на лоджію – не просто межа між квартирою та нежитловим простором. Конструкція має бути:

  • герметична;
  • добре захищати від зовнішнього шуму;
  • зберігати тепло у кімнаті;
  • не деформуватись від перепадів температури, високої вологості;
  • пропускати якнайбільше сонячного світла в кімнату.
Балконний блок
Балконний блок

На захисні та естетичні властивості впливають комплектуючі, з яких зібрано балконний блок:

  • матеріал профілю – ПВХ, дерево чи алюміній;
  • кількість камер у склопакетах;
  • фурнітура – петлі, поворотно-відкидні механізми, притискні цапфи й т.д. Від якості роботи залежить термін служби всієї конструкції. На них не варто економити, віддавайте перевагу перевіреним виробникам.

У стандартну комплектацію також входять поріг, підвіконня, заглушки. Поріг потрібен, щоб згладити перехід, вирівняти висоту підлоги в кімнаті та на балконі. Підвіконня – додаткова робоча поверхня. На нього можна поставити квіти чи господарські дрібниці. З боку кімнати його монтаж є обов’язковим, а з боку лоджії — за бажанням. Якщо простір обмежений, велике підвіконня відбере дорогоцінні сантиметри.

На двері можна змонтувати антимоскітну сітку із навісами. Іноді встановлюють додаткову фурнітуру — клямки, блокувальні замки на ручку для захисту дітей, ручку курця.

Профіль для балконного блоку: який найкращий?

Щоб у будинку було тепло, з боку вулиці не проникали протяги та сторонні шуми, профільна система має бути герметичною. Стійкість до механічних пошкоджень, перепадів температури, вологості – не менш важливі параметри.

будівництво

Розглянемо основні матеріали виготовлення балконних блоків.

  • Алюміній

Він легкий та міцний, підходить для скління отворів великої площі чи складної форми. Поверхня стійка до механічних пошкоджень. Це пожежобезпечний матеріал, термін служби за запевненнями виробників – до 50 років. Рами вузькі, світло пропускна здатність вікна висока. Але висока теплопровідність алюмінію – його головний недолік. У холодну пору року таке скління не здатне утримати всередині приміщення тепло. Алюмінієві профілі з термовставкою розв’язують цю проблему, але вартість такої конструкції досить висока.

  • Дерево
Цікаво  Як правильно клеїти гіпсокартон

Багато хто любить цей матеріал через його естетичні та екологічні властивості. Дерев’яні рами «дихають», що постійно забезпечують приплив повітря в кімнату. Поверхня не виділяє шкідливих речовин. Приємна фактура, натуральний колір роблять інтер’єр затишним. Але за такими рамами потрібен постійний догляд. Щоб дерево не розсихалося або не набухало від вологи, його регулярно треба покривати захисними сумішами. Дерев’яний балконний блок зі склопакетами має чудовий вигляд, але вимогливий у догляді, коштує значно дорожче за ПВХ-конструкції з аналогічними захисними властивостями.

  • ПВХ-профілі

Це універсальне рішення для панельної чи цегляної багатоповерхівки, заміського будинку, котеджу. Теплозахисні властивості залежать від кількості камер профілю та склопакета, товщини пластику. Є моделі зі звуженою рамою, що забезпечує підвищену світло пропускну здатність. Пластикові рами стійкі до перепадів температур. Поверхня не вбирає бруд, для збирання достатньо протерти м’якою тканиною з мильним розчином. ПВХ вікна бувають класичними білими, кольоровими, з імітацією дерев’яної поверхні.

Як вибрати віконний блок з балконними дверима

Комбінацію глухих та поворотно-відкидних елементів підбирають так, щоб забезпечувати ефективне провітрювання. Наприклад, якщо балкон сусідить із кухнею, то не варто робити глухе вікно. Підвищена вологість під час приготування їжі призводить до утворення конденсату на поверхні скла. Тому доцільно зробити одну стулку із поворотно-відкидним механізмом.

Фурнітура має бути якісною, витримувати постійні навантаження. Розбовтування петель і стулок веде до втрати герметичності конструкції, появи протягів. Значення має скління лоджії. Якщо вона засклена, то в кімнаті помітно тепліше, але світла потрапляє менше. В цьому випадку віконний блок може бути глухим, склопакет з мінімальною кількістю камер. Двері рекомендують робити повністю зі скляним наповненням, щоб отримати більше природного освітлення.

Балконний блок
Балконний блок

Не засклений балкон — джерело шуму, дрібного пилу, сміття з вулиці. Тому конструкція має бути з підвищеними тепло – та шумоізоляційними властивостями. Їх забезпечують вікна з 5-6-камерного профілю з енергозберігаючими склопакетами.

Цікаво  Вентиляція в будинку та квартирі

Якщо лоджія виходить на південну сторону, то захистити оббивку меблів або шпалери від вигоряння допоможе протисонцеве скло.

Для сімей з маленькими дітьми та домашніми тваринами важлива безпека. На балконні двері встановлюють замки-блокатори, щоб малюк самостійно не міг потрапити на лоджію.

Балконний блок – демонтаж

Щоб будинк став світлішим, теплішим, тихішим, варто задуматися про заміну виходу на лоджію. Ремонт балкона починається з демонтажу https://lux-okna.com/uslugi/montazh_i_demontazh старої конструкції. Хід робіт залежить від пори року, оскільки восени та взимку важливо не вистудити кімнату.

Послідовність:

  • Спочатку з рам виймають шибки, прибирають стулки;
  • демонтують двері;
  • після того, як прибрано відлив, обережно виймають з пазів підвіконня;
  • раму розпилюють на частини, потім виймають;
  • Отвір звільняють від шматків старого утеплювача, кріплення.

Усі поверхні мають бути ретельно зачищені. Будь-які залишки сміття не дадуть монтажній піні як слід схопитися.

будівництво

Балконний блок – етапи монтажу

Перед встановленням очищені поверхні віконного та дверного прорізів прокладають ущільнювальною стрічкою. У центральній частині формують отвори для анкерів.

  1. Монтаж конструкції в отвір. Для надійної фіксації підкладають дерев’яні бруски. Рівнем перевіряють геометрію. Блок фіксують анкерами завтовшки від 2-х мм.
  2. Установка фурнітури та запірних механізмів.
  3. Фіксація склопакетів, навішування стулок.
  4. Заповнення щілин монтажною піною. Тонкий шар чи порожнечі призведуть до продування конструкції.

Фінальний етап – встановлення підвіконня. Підвіконну дошку обрізають із запасом, враховуючи пази. Перед монтажем прокладають дерев’яні бруси. Вони необхідні для вирівнювання конструкції. Після встановлення на поверхню ставлять гніт, це можуть бути банки з водою. Порожнечі ретельно запінюють, щоб уникнути протягів.

Ширина підвіконня не повинна перевищувати однієї третини ширини радіатора опалення. Так тепле повітря безперешкодно циркулюватиме, а на склі не утворюватиметься конденсат. Старий вихід на балкон часто стає причиною протягів, шуму, низької температури у квартирі. При заміні важливо враховувати типи відкриття стулок та дверей, матеріал рам, кількість камер склопакетів. Але якщо монтаж було проведено з порушеннями, всі захисні властивості конструкції будуть втрачені. Замовити якісний балконний блок з доставкою та установкою ви можете у нашій компанії «Люкс вікна».

Прокрутка до верху