Інтер’єр вітальні в світлих тонах – яскраві інтер’єри зараз в моді! І все вказує на те, що інтерес до них не пропадає. Адже білий у всіх його відтінках та інші ніжні кольори в дизайні інтер’єру завжди знаходили своїх прихильників. Такі аранжування просто поза часом! Щобільше, яскраві кольори мають здатність оптично збільшувати інтер’єр, що, безсумнівно, оцінять власники не дуже просторих квартир у багатоквартирних будинках. Шукаєте натхнення, як облаштувати світлу вітальню? У нас є кілька порад для вас! Прочитайте та дізнайтеся, як створити простір, який приносить задоволення!
Світла вітальня – до яких стилів вона підходить?
Яскраві кольори характерні для багатьох напрямків дизайну інтер’єру. Отже, якщо ми хочемо оформити вітальню, де переважають бліді кольори, у нас є багато різних стилів на вибір. Ось деякі з наших пропозицій для вітальні в яскравих тонах.
Світла вітальня в класичному стилі – це для тих, хто цінує якість вище середнього і позачасовий дизайн. Джерела класичного стилю сягають античності, а пристрасть до класичної гармонії повернулася в епоху Відродження як відродження античних традицій, потім дуже сильно в 18 столітті й знову у 20 столітті як неокласицизм. Цей стиль напевно сподобається тим, хто любить перевірені рішення. Тут важлива симетрія в розставляння меблів та інших елементів обладнання. Важлива помірність, баланс і гармонія. У колірній палітрі переважають стримані кольори.
Оформляючи світлу вітальню в класичному стилі, зупинимося на теплих відтінках білого, наприклад, розбитому жовтим: молочному, перловому, кремовому. Поєднаймо їх з ніжним бежевим. Таким чином ми отримаємо витончену, але затишну обставину.
Світла вітальня в сучасному стилі – це хороший вибір для людей, які хочуть відпочити від суєти. Тут має бути просто, просторо та функціонально. У колірній палітрі переважають білий і ніжний сірий. Хоча чорний, але виразні акценти можуть з’явитися. Однак важливо, щоб вони не домінували в декорі. У сучасній вітальні важливий простір. Яскраві кольори не перевантажать приміщення, а навіть створять ілюзію більшого інтер’єру.
Світла вітальня в стилі Прованс – відмінна ідея для тих, хто хоче відчути теплу ідилічну атмосферу сонячного Провансу. Вітальня в стилі Прованс просто повинна бути світлою! У цій естетиці на першому місці стоїть білий колір, який є фоном для тонких, пастельних деталей. Інтер’єр виглядає свіжо і легко. Атмосфера, безперечно, сприяє розслабленню, і в цьому вся суть – вітальня – це місце, де ми відпочиваємо на зручному дивані чи кріслі протягом дня.
Інтер’єр вітальні в світлих тонах
Світла вітальня в стилі шеббі шик – сподобається всім тим, хто любить трохи пошарпані речі, зі слідами використання, і водночас цінує витончений шик. Цей трохи романтичний напрямок дуже жіночний. У колірній палітрі знову лідирує білий, не обов’язково чистий, сніжно-білий, а розбитий жовтими тонами. Як і в стилі прованс, його доповнюють пастельні тони.
Світла вітальня в скандинавському стилі – це пропозиція для тих, хто любить скандинавський спосіб облаштування будинків. Інтер’єр характеризується затишком і поміркованістю. Воно має бути світлим, у наших північних сусідів не надто багато сонячних днів, тому вони яскравіше підбирають інтер’єри. Білий — один із кольорів, типових для скандинавського стилю. Має чудовий вигляд в поєднанні з натуральним кольором дерева і сірим. У цьому стилі допустимі контрасти, тому можна дозволити собі аксесуари яскравих кольорів на тлі яскравих, спокійних кольорів.
Світла вітальня в стилі сканді бохо – це вітальня, яка поєднує в собі насичений орнамент, характерний для стилю вільного бохо, з яскравими, спокійними й дуже нейтральними кольорами, характерними для скандинавського стилю.
Світла вітальня в стилі гламур – це ідеальний варіант для людей, які цінують шик і блиск інтер’єру, який асоціюється з будинками голлівудських зірок. Тут білий та інші яскраві кольори зазвичай з’являються разом із деталями золота чи срібла. Хоча яскраві кольори мають безсумнівну перевагу, в композиціях, витриманих у цьому стилі, можна дозволити собі й дуже виразні кольори (наприклад, насичений чорний або смарагдово-зелений).
Світла вітальня в стилі Хемптон – композиція, натхненна кліматом приморських вілл на Лонг-Айленді, острові, розташованому біля східного узбережжя Сполучених Штатів, де мають власність знаменитості та багаті жителі Нью-Йорка. Тут розкіш поєднується з безтурботною атмосферою відпочинку. Інтер’єри світлі та свіжі. Білий панує у всіх відтінках, доповнює його синій: від синього до темно-синього, а також нейтральні бежеві та сірі кольори.
Це лише кілька ідей для облаштування світлої вітальні. Бо стилів інтер’єру, де панують ніжні кольори, більше!
Облаштування світлої вітальні – які меблі вибрати?
Основою для облаштування вітальні є комплект меблів для відпочинку. У більшості випадків відмінно підійде простий класичний диван або кутовий диван, а також крісла, оббиті світлою тканиною. Пам’ятайте, що обладнання вітальні повинно бути продиктовано стилем інтер’єру. Якщо ми вибираємо більш декоративний стиль, наприклад, гламур, меблі повинні бути адаптовані до нього. В цьому випадку добре підійде декоративне стьобання. Який колір оббивки вибрати? Найкраще він виділяється на стінах – диван в тонкому кольорі капучино буде мати чудовий вигляд на білому тлі, і навпаки.
Гарнітур для відпочинку був би неповним без лавки або журнального столика. У яскравих композиціях можна зробити ставку на меблі зі світлого або вибіленого дерева. Мають чудовий вигляд і моделі з білим мармуровим верхом. Своєю чергою, скляні столи додадуть ще більше легкості яскравому оформленню.
Крім відпочинку, вам знадобиться тумба під телевізор і меблі для зберігання й експозиції: кімнатні стелажі, скляні вітрини й комоди для вітальні. Білі меблі останнім часом стали дуже популярні, тому вибір величезний. Виробники пропонують найрізноманітніші колекції: як традиційного дизайну, наприклад, декоративного, з фрезерованими фасадами, так і сучасного: гладкого, глянцевого, зі світлодіодним підсвічуванням. Має чудовий вигляд також поєднання білого з натуральним кольором деревини.
Інтер’єр вітальні в світлих тонах
Якщо ми хочемо облаштувати світлу, затишну вітальню, не можна забувати про хороше освітлення, яке допоможе створити настрій у кімнаті. Крім того, світильники є важливим елементом декору. При проєктуванні освітлення можна виділити кілька світлових зон і зробити акцент на різних видах освітлення.
При виборі світильників потрібно керуватися стилем оформлення. Сучасну світлу вітальню можна підсвітити світлодіодними панелями або точковими світильниками, в класичній добре підійдуть елегантні стельові світильники зі світлою рамою й абажурами, а в стилі гламур не повинно бути браком чудової кришталевої люстри. Їх можна використовувати як додаткові джерела світла, напр. бра, світильники для вітальні та настільні лампи.
На завершення досить додати стильні аксесуари, які пожвавлять декор і додадуть композиції родзинку, і все готово! Ваша світла вітальня, незалежно від обраного стилю, неодмінно стане місцем, де ви будете із задоволенням проводити час, і простором, який зачарує кожного!
Дивіться також: Дизайн вітальні в сільському будинку