Інтер’єр мансардних кімнат. Мансардна кімната – це завжди трохи чарівне, незвичайне місце. Як знайти натхнення для створення цього інтер’єру? Яке оформлення приверне увагу? Як облаштувати кімнату на мансарді для дитини? Дізнайтеся в нашій статті.
Кімната на мансарді: затишний інтер’єр
Горище часто є місцем очікування у вашому домі. Як облаштувати кімнату на мансарді? Щоб отримати максимальну віддачу від нововідкритої кімнати, вам доведеться зіткнутися з кількома проблемами, характерними для горищ. Це може бути крутий нахил стелі, незручне розташування стін або стовпів або утруднений доступ до вікон, тому облаштувати таке приміщення на мансарді непросто.
Як облаштувати кімнату на мансарді?
Ось кілька ідей, які надихнуть вас при оформленні мансардних кімнат. Тут ви знайдете натхнення та поради, як облаштувати затишну мансардну кімнату для хлопчика, дівчинки, підлітка або гостьову спальню. Однак це не єдине використання такої мансарди – її можна використовувати як кабінет, тренажерний зал або майстерню.
Інтер’єр мансардних кімнат для хлопчика
Багато хлопців мріють про кімнату на горищі – можливо, їх спокушає атмосфера Гаррі Поттера або можливість мати цілий поверх окремо. Похилі стіни в дитячій кімнаті створюють в ній відчуття захищеності. Кімната хлопчика на мансарді може перетворитися на чарівне місце для ігор, навчання та відпочинку. Однак естетика та цілісне бачення дизайну інтер’єру для більшості хлопців менш важливі.
Хлопчики зазвичай не так піклуються про гарний зовнішній вигляд кімнати, а більше про її функціональність і атмосферу. Батьки можуть захотіти створити гармонійну стилізацію інтер’єру, але сам хлопчик хоче використовувати всі можливості, які пропонує дитяча кімната на мансарді. Наприклад, він може вважати, що кронштейни та балки призначені не лише для підтримки стелі. Тож повісьте на них гойдалки чи гамак – або тренажери, коли ваш малюк підросте.
Мансардна кімната для дівчини
Дорослих часто вражають похилі стіни, але діти їх люблять, тому що асоціюються з наметом або чарівним будиночком. Діти завжди любили досліджувати горище, тому багатьом з них сподобається жити в ньому. Затишна кімната для дівчини на мансарді не тільки забезпечить їй відчуття безпеки, але і значно стимулюватиме її творчі здібності.
Дівчата, в основному, не проти м’яких тканин в кімнаті: портьєр, оббивки меблів або штор, які розділяють кімнату на зони. Іноді хлопчикам вони здаються дитячими, але, облаштовуючи кімнату для дівчинки на мансарді, зазвичай можна піти вперед і прикрасити її великою кількістю тканин. Великі портьєри з легкістю замінять дверцята гардероба: за ними можна заховати полиці й вбудовані шафи під похилою стелею.
Мансардна кімната для братів і сестер
Якщо в мансардному приміщенні буде більше молодих мешканців, можна розділити його на кілька відповідних зон. Ігрова зона повинна бути розташована в центрі кімнати, де стеля найвища, щоб діти могли вільно бігати. Якщо у вас на горищі є кронштейни, діти використовуватимуть їх під час гри, тому вам не доведеться хвилюватися, що вони заважатимуть.
Навчальна зона повинна бути розташована якомога ближче до вікна, щоб учні могли оптимально використовувати денне світло. Поставте стіл біля вікна, а якщо у вас є мансардні вікна, виберіть місце з якомога більшою кількістю сонячного світла. Замість цього розмістіть ліжка в зоні відпочинку – бажано навпроти письмового столу, біля стіни. Нахил стелі не заважає дітям вставати так само як дорослим, але може ускладнити сісти на ліжко.
Інтер’єр мансардних кімнат – молодіжна кімната
Облаштовуючи кімнату для підлітка на мансарді, пам’ятайте просту істину – підлітки швидко дорослішають. Якщо ви розмістите ліжко під похилою стелею, з часом ваш підліток може поскаржитися на таке рішення! Якщо ви ставите питанням, як обставити мансарду для підлітка, віддайте контроль молодій людині. Почніть з переміщення ліжка там, де стеля не надто низька. Під похилими стінами замість ігрової зони можна облаштувати зону хобі: місце для музичних інструментів або саморобок.
Гостьова кімната на мансарді
Кімнати на горищі також можуть використовуватися для гостей. Важливо не впадати в схематизм і не використовувати таку гостьову кімнату як додатковий склад. Отже, як же обставити незвичайну кімнату для гостей? Він повинен зберігати свій неповторний характер і виділятися на тлі решти будинку, чого легко досягти завдяки похилим стінам. Щоб надати гостям відчуття неповторності, можна використовувати унікальні прикраси, аксесуари або цікаві візерунки шпалер.
Як облаштувати й обставити кімнату на мансарді?
Те, як «зробити» мансарду, означає не тільки правильне розставлювання меблів. Також слід подбати про позбавлення від шкідників, утеплення на зиму, вентиляцію на літо, підключення електрики та води та захист від дощу.
Інтер’єр мансардних кімнат – меблі
Секрет максимального використання тісного горища полягає в ефективному плануванні наявного простору. Часто це означатиме використання виготовлених на замовлення меблів, розроблених і виготовлених спеціально для кімнати. Похилі мансардні меблі можуть бути дорогими, але це інвестиція на роки. Завдяки такому обладнанню ви зможете створити ідеальну спальню, вітальню або студію, повністю використовуючи додатковий простір.
Аксесуари
Мансардна кімната часто є приміщенням, яке мало хто враховує при проєктуванні будинку і через кілька років ви згадаєте про вільний простір. Це порожнє місце, яке можна заповнити відповідними доповненнями. Достатньо лише розмістити туди письмовий стіл і стелажі, щоб створити кабінет. Ви також можете, наприклад, встановити на горищі стіл для пінг-понгу та колекцію настільних ігор. Ще одна цікава ідея — перенести телевізор, консоль і диван на горище, щоб розташувати там розважальний центр.
Декор
Кімнати на горищі часто мають дерев’яну обробку, в них часто видно стельові балки або кронштейни. У цьому типі кімнати можна легко створити сільську, невимушену атмосферу. Обклейте стіни дерев’яними панелями, а для освітлення використовуйте лампи, що нагадують металеві ліхтарі в стилі ретро. Щоб порушити монотонність деревини, ви також можете відкрити цегляну стіну.
Як облаштувати мансардне приміщення за допомогою балоків і кронштейнів? Між ними можна повісити штори, не пошкодивши опори. Це особливо корисно, коли ви хочете відокремити кілька зон у кімнаті, або якщо ви дбаєте про приватність. Підвісивши матеріал між верхніми балками, ви створите незвичайний ефект балдахіна. На таке полотно підліток може прикріпити постери або фотографії. Це створить єдиний у своєму роді колаж.
Інтер’єр мансардних кімнат – освітлення
З одного боку, горище має доступ до більшої кількості світла вдень, з іншого боку, вікна в похилих стінах іноді не забезпечують достатнього освітлення. Крім того, штучне освітлення складно змонтувати на похилій стіні. Попри це або – завдяки цьому, добре освітлена мансардна кімната може стати інтимним, приватним місцем відпочинку. Затишні куточки часто будуть занурюватися в примхливу напівтемряву. Може, варто подумати про торшер?
Необхідно якомога більше використовувати природне освітлення – не забивати вікна, не оточувати їх меблями, а додати до них легкі жалюзі або штори. Залежно від розміру кімнати можна висвітлити мансардне приміщення точковими світильниками з люстри або використовувати кілька різних джерел світла. Тут теж можна використовувати балки – наприклад, обернути їх світлодіодною стрічкою, щоб створити світильник, який є невід’ємною частиною мансардного приміщення.
Облаштування мансардного приміщення – найскладніші завдання
Якщо ви ставите питанням, як обставити мансарду, то напевно знаєте, що похилі стелі й незвичайні форми стін вимагають креативного розставлювання меблів. Однак гармонійного дизайну кімнати досягти не складно. Багато здавалося б проблем – це просто можливість випробувати незвичайні ідеї. Мансарда – це завжди незвичайна частина будинку, і мансардна кімната буде виділятися.
Проблемний простір
Однією з найбільших проблем, з якою можна зіткнутися при облаштуванні мансарди, є брак місця. У деяких мансардних приміщеннях може не вистачати місця для вертикальної ходьби. Ви також повинні взяти до уваги простір, необхідний для ізоляції стін і підлоги або встановлення необхідних установок. Так як же візуально збільшити мансардне приміщення? Почніть із використання потенціалу кольорів. Білі стіни та підлога менш приголомшливі.
Ще одним способом збільшити мансардну кімнату може бути відмова від ліжка. Просто покладіть матрац на підлогу. Комфорт залишиться колишнім, а усунення рами додасть вам ще кілька сантиметрів над головою. У маленькій мансардній кімнаті можна сидіти, а не стояти: в центрі замість стільців поставте низький столик, оточений подушками. Правильно підібрані горищні меблі з укосами дозволять максимально ефективно використовувати кожен кубічний сантиметр.
Інтер’єр мансардних кімнат – скоси та мансардні вікна
Думки про те, як прикрасити мансарду, можуть бути дуже приємним викликом для ваших навичок планування, навіть коли справа стосується освітлення. Мансардні вікна дають багато світла, але простір біля них можна заховати в тіні. Вам потрібно розглянути різні типи жалюзів та – можливо, з електричним приводом. Якщо у вас є можливість пробити додаткові вікна в даху, то варто це зробити, якщо це не послабить конструкцію.
Похила стеля – це можливість розмістити під стінами шафи, письмові столи або ящики. Можливо, вам знадобиться попросити когось налаштувати їх або створити з нуля, але шафи та полиці, які регулюються по висоті (або навіть глибині), можна знайти у великих меблевих магазинах. Грамотно підібрані меблі лофт зі схилами прослужать вам роками, а також підкреслять неповторність всього приміщення.
Літня температура
Мансардні вікна важко закрити – і часто їх неможливо відкрити, щоб забезпечити належну вентиляцію горища. У мансарді може бути дуже задушливо, а влітку вона перетворюється на справжню сауну. Якщо кімната буде спальнею або кабінетом, потрібно подбати про вентиляцію та охолодження. Можливо, знадобиться вибити відповідні канали в стіні.
Рішенням нестачі вентиляції також може бути кондиціонер. На ринку є портативні кондиціонери, ідеальні для таких приміщень без вентиляції. Дизайн мансардного приміщення може передбачати вентилятори, а елегантним варіантом є стельовий вентилятор. Також непогано замінити покрівлю: світла плитка відбиватиме тепло, як і білі стіни та підлога всередині кімнати.
Інтер’єр мансардних кімнат – балки та стеля
Багато людей, облаштовуючи приміщення на мансарді, вирішують приховати балки або кроквяну ферму. З іншого боку, ці конструктивні елементи можуть надати інтер’єру виразності – ви не знайдете їх ні в одній кімнаті. Якщо балки естетично вистругані, їх не доведеться фарбувати або ховати під шарами утеплювача, натомість вони стануть чудовою прикрасою.
Тепер ви знаєте, як оформити мансардне приміщення. Ви можете перетворити занедбану мансарду на модний лофт, дитячу спальню, ігровий та розважальний центр, сучасний офіс чи затишну схованку. Будівництво мансарди може бути пов’язане з різними проблемами у вигляді похилих дахів і незручних приміщень. Однак найчастіше це не проблеми, а можливості, завдяки яким ви створите на «чарівному» горищі єдину у своєму роді кімнату.
Дивіться також: Інтер’єр салонів краси – цікаві поради з фото