Який фільм подивитися чи що подивитись увечері? Фільми, які змушують задуматися про життя та уважніше поглянути на навколишній світ, завжди користувалися величезною популярністю серед глядачів. Вони дають змогу поглянути на звичні речі з нового боку. У цій добірці ми зібрали для вас найкращі фільми зі змістом, які варто подивитися. Якщо ви любите психологічні картини з глибоким змістом, тут ви знайдете як класичні фільми, так і нові цікаві картини, які змусять задуматися про життя та переосмислити багато речей.
Зміст
- 1 Ще по одній (Druk 2020)
- 2 Диявол завжди тут (The Devil All the Time 2020)
- 3 Паразити (Gisaengchung 2019)
- 4 Арахісовий сокіл (The Peanut Butter Falcon 2019)
- 5 Полювання (Jagten 2012)
- 6 Чудо (Wonder 2017)
- 7 Інтерстеллар (Interstellar 2014)
- 8 Отроцтво (Boyhood 2014)
- 9 Клік: З пультом життя (Click 2006)
- 10 Зв’язку немає (Disconnect 2012)
- 11 Друге життя Уве (En man som heter Ove 2015)
- 12 Загадкова історія Бенджаміна Баттона (The Curious Case of Benjamin Button 2008)
- 13 Пан ніхто (Mr. Nobody 2009)
- 14 Капернаум (Capharnaüm 2018)
- 15 Магазинні злодюжки (Manbiki kazoku 2018)
- 16 Примарна краса (Collateral Beauty 2016)
- 17 Заплати іншому (Pay It Forward 2000)
- 18 Щось не так з Кевіном (We Need to Talk About Kevin 2010)
- 19 Скафандр і метелик (Le scaphandre et le papillon 2007)
- 20 Клопітливий чоловік (The Bothersome Man 2006)
- 21 Дерево життя (The Tree of Life 2010)
- 22 Маленька міс Щастя (Little Miss Sunshine 2006)
- 23 Нью-Йорк, Нью-Йорк (New York 2008)
- 24 Вічне сяйво чистого розуму (Eternal Sunshine of the Spotless Mind 2004)
- 25 Фонтан (The Fountain 2006)
- 26 Прощавай, дитинко, прощавай (Gone Baby Gone 2007)
- 27 Людина, якої не було (The Man Who Wasn’t There 2001)
- 28 Бійцівський клуб (Fight Club 1999)
- 29 Форма води (The Shape of Water 2017)
- 30 Двійник (The Double 2013)
- 31 Їж, молись, кохай (Eat Pray Love 2010)
Ще по одній (Druk 2020)
Головний герой Мартін — нудний учитель історії, відзначає 40-річчя свого колеги у ресторані разом з іншими викладачами. Під час вечері один з учителів висловлює гіпотезу про те, що невелика доза алкоголю в крові може допомогти людині стати більш щасливою та ефективною. Усі вирішують перевірити цю теорію та розпочинають випробування. Але незабаром вони усвідомлюють, що таке «дослідження» може мати непередбачені та небезпечні наслідки.
Диявол завжди тут (The Devil All the Time 2020)
Після того, як Віллард Рассел повернувся з поля бою Другої світової війни, він страждає від посттравматичного стресового розладу та видінь свого минулого, які загрожують відправити його до божевільні. Коли його дружина хворіє на невиліковну хворобу, Віллард вирішує спробувати вилікувати її незвичайним способом — через жертвопринесення. Водночас його син Арвін змушений боротися за виживання у світі, де серійні вбивці та розпуста священників звичайне явище, а закон і порядок перебувають на межі краху.
Паразити (Gisaengchung 2019)
Сім’я Кімов живе у бідному районі Сеула, де їм доводиться виживати, займаючись випадковими заробітками. Син сім’ї, Кі У завдяки фальшивому диплому влаштовується репетитором до дочки багатої родини Пак. Поступово, Кі У та його сім’я починають вибудовувати план, як використовувати свої нові зв’язки, щоб покращити своє становище та життя загалом.
Арахісовий сокіл (The Peanut Butter Falcon 2019)
Фільм оповідає про Зака, 22-річного хлопця із синдромом Дауна, який живе у спеціалізованому закладі та мріє стати професійним рестлером. Його опікуном є Елеонор, але якось Зак вирішує втекти з притулку, щоб здійснити свою мрію. У своїй подорожі він зустрічає втікача Тайлера, який обіцяє допомогти йому досягти мети, і вони вирушають до школи рестлерів, де тренується кумир Зака – Солоний Реднек. У цей час Елеонор починає пошуки зниклого підопічного, і її шлях перетинається із новими знайомими Зака. У процесі пошуків Елеонор знаходить не лише Зака, а й своє кохання.
Полювання (Jagten 2012)
Лукас – дитячий вихователь, який стикається з труднощами та самотністю. Але поступово він починає налагоджувати своє життя — після розлучення, йому вдається зустріти нове кохання та почути гарні новини про опіку над сином.
Чудо (Wonder 2017)
Оггі — звичайний 11-річний хлопчик, який насолоджується переглядом фільмів «Зоряні війни», іграми на комп’ютері та часом, який проводить зі своєю старшою сестрою. Однак він має рідкісне захворювання, яке сильно спотворює його обличчя, і Оггі змушений перенести 27 операцій. Вперше за довгий час після домашнього навчання він повинен буде відвідувати школу і зустрічатися з іншими дітьми.
Інтерстеллар (Interstellar 2014)
У 2067 році людство майже повністю освоїло космос, але це призвело до посухи, запорошених бур та вимирання рослин, викликавши глобальну продовольчу кризу. Група вчених та дослідників вирушає через червоточину біля орбіти Сатурна, щоб швидко подолати просторово-часовий бар’єр і знайти планету з відповідними умовами для життя людей.
Отроцтво (Boyhood 2014)
Емоційний фільм зі значенням охоплює дванадцять років життя головного героя Мейсона — від першого дня школи до вступу до коледжу, розповідаючи про його дитинство та підліткові роки. Мейсон, шестирічний хлопчик із Техасу, живе зі своєю матір’ю та старшою сестрою в умовах, коли його батьки на межі розлучення через постійне пияцтво батька. Глядачі супроводжують героя протягом фільму, спостерігаючи, як він знайомиться зі світом, переживає нові ситуації та зростає.
Клік: З пультом життя (Click 2006)
Майкл Ньюман – успішний архітектор, який забуває про важливість своєї сім’ї через свою роботу. Він завжди зайнятий проєктами та проблемами на роботі, що призводить до постійних конфліктів та роздратування з боку сім’ї. Одного разу Майкл випадково отримує у своє розпорядження дивовижний пульт дистанційного керування, який дозволяє йому перемотувати, зупиняти й змінювати будь-які ситуації у своєму житті. Однак згодом він розуміє, що така влада має свою ціну, і що його життя, а також життя його сім’ї може змінитися назавжди.
Зв’язку немає (Disconnect 2012)
Фільм представляє три історії, які описують життя людей, які стикаються з проблемами у сучасному технологічному світі. Ніна, рішуча журналістка, знаходить підлітка, який опікується онлайн-стриптизом, і вирішує провести з ним інтерв’ю. Двоє друзів, спілкуючись в онлайн-чаті, видають себе за дівчину та вмовляють свого однолітка відправити інтимне фото у непристойному вигляді. Зрештою, молода пара, яка пережила втрату дитини, стає жертвою інтернет-шахраїв, які виманюють у них усі накопичені гроші. Всі три історії показують, як технології можуть вплинути на наші життя, і як ми повинні бути обережними, використовуючи їх.
Друге життя Уве (En man som heter Ove 2015)
Уве Ліндал став занудою після смерті своєї дружини. Він турбується про кожну дрібницю і будь-який найменший безлад викликає його лють: неправильно викинуте сміття, неправильно припаркована машина, іграшки, розкидані в пісочниці й нещільно зачинені ворота.
Загадкова історія Бенджаміна Баттона (The Curious Case of Benjamin Button 2008)
Фільм розповідає історію Бенджаміна Баттона через замітки з його щоденника. У 1918 році народилася незвичайна людина у віці 80 років, а потім почала молодіти. Він залишався таємничим чоловіком, який мав зовнішність та стан здоров’я старого, але не міг зупинити час. Фільм розповідає дивовижну історію героя, його життєвий шлях, радісні моменти та труднощі, з якими він стикався на своєму шляху.
Пан ніхто (Mr. Nobody 2009)
Фільм розповідає історію Немо Ніхто, який прокидається у 2092 році немічним старим і виявляється єдиною смертною людиною на Землі. У світі, де решта людей стали безсмертними, його життя стає об’єктом спостереження в реаліті-шоу. Немо, який перебуває на межі смерті, вирішує поділитися своєю життєвою історією з журналістом, згадуючи минулі життя та переходячи з одного паралельного життя до іншого. Щоразу, коли він розповідає нову історію, він вмирає, і його історія життя стає ще більш неймовірною.
Капернаум (Capharnaüm 2018)
Фільм розповідає історію 12-річного Зейна, який живе у нетрях Бейрута. Замість того, щоб навчатися, він працює у лавці, допомагає старшим і стежить за молодшими. Зейн мріє про те, щоб залишити країну разом зі своєю 11-річною сестрою Цукор, яку батьки мають намір видати заміж в обмін на дах над головою. Але їхні плани руйнуються, коли Зейн потрапляє до в’язниці на п’ять років. Він вирішує подати до суду на батьків через те, що вони дали йому життя. Фільм відкриває глядачеві жорстоку реальність життя у нетрі, де діти змушені працювати й боротися за виживання, і показує, як Зейн бореться за свою свободу та право на щасливе життя.
Магазинні злодюжки (Manbiki kazoku 2018)
Небагата японська родина змушена жити на пенсію бабусі. Вони крадуть продукти в магазині, щоб прогодуватись. Якось, глава сімейства вирішує вкрасти маленьку дівчинку у безвідповідальної матері та приводить її додому. Попри фінансові труднощі, сім’я щаслива і не бажає віддавати дівчинку, коли дізнається, що її шукають.
Примарна краса (Collateral Beauty 2016)
Глава Нью-Йоркського рекламного агентства Говард Інлет переживає страшну трагедію — втрату дочки, і у розпачі залишає дружину. У зануренні в глибоку депресію він кидає свою творчу роботу. Проте, його друзі та колеги, бажаючи допомогти йому, вигадують план, залучаючи акторів із невеликого театру. Але результати експерименту виявляються набагато несподіванішими, ніж вони могли уявити.
Заплати іншому (Pay It Forward 2000)
Фільм щиро розповідає історію хлопчика Тревора Маккінні, який вірить у доброту та чесність людей. Він вирішує почати ланцюжок добра, закликаючи людей віддячити не його, а трьох інших за надану послугу. Тревор упевнений, що так можна змінити жорстокий світ та поширити тепло та доброту у великому масштабі. Фільм є щирим посланням про те, що навіть маленькі добрі справи можуть змінити життя та навколишній світ на краще.
Щось не так з Кевіном (We Need to Talk About Kevin 2010)
Єва Хачадурян, успішна письменниця, вирішує залишити свою кар’єру заради сина. Але взаємини між матір’ю та дитиною не склалися гладко. У підлітковому віці Кевін вчиняє жахливий злочин і потрапляє до в’язниці. Єва відчуває почуття провини й намагається розібратися в собі, де вона припустилася помилок у вихованні свого сина.
Скафандр і метелик (Le scaphandre et le papillon 2007)
Фільм розповідає про життя Жан-Домініка Бобі, 43-річного редактора французького журналу, який переніс інсульт і повністю втратив рух тіла, залишившись тільки з лівим оком. Його вірна асистентка записує літери з алфавіту, на які Жан-Домінік вказує підморгування своїм не паралізованим оком. Таким чином, він вдається поділитися своїми думками та емоціями, починаючи з нестерпного болю від закритої свідомості в знерухомленому тілі та закінчуючи уявними історіями про світи, які він відвідував лише у своїх мріях.
Клопітливий чоловік (The Bothersome Man 2006)
Фільм розповідає історію сорокарічного Андреаса, який потрапляє до дивного міста, де панує спокій та благополуччя. Його беруть на високооплачувану посаду у великій компанії, де всі колеги доброзичливі, а бос забезпечує ідеальні умови роботи. Андреасу вдається завести собі дружину та коханку, але незабаром йому стає ніяково в цьому «ідеальному» світі, де люди позбавлені емоцій. Якось він знаходить тіло свого колеги, що викинувся з вікна офісу. Андреас починає запитувати, що спонукало його колегу на такий вчинок.
Дерево життя (The Tree of Life 2010)
Ця історія розповідає про життя 11-річного Джека і про його безневинний і щирий погляд на світ. На початку життя все для нього здається прекрасним і чудовим. Його мати вчить його доброті та любові, а батько вчить дбати про себе. Батьки Джека дивляться на світ по-різному і кожен із них намагається залучити дитину на свій бік. Однак, життя маленького героя стає темнішим, коли він стикається зі смертю, болем та стражданнями. Раніше прозора та чітка реальність стає для нього неясною та туманною.
Маленька міс Щастя (Little Miss Sunshine 2006)
У центрі сюжету фільму — маленька дівчинка Олів, наймолодший і незграбний член своєї родини. Вона мріє брати участь у конкурсі краси “Маленька міс Щастя”, але її близькі зайняті своїми проблемами й не можуть допомогти їй. Але після телефонного дзвінка із запрошенням на конкурс, усю сім’ю чекає захоплююча подорож жовтим фургончиком до Каліфорнії.
Нью-Йорк, Нью-Йорк (New York 2008)
Режисер Котард відчуває творчу кризу після успішної постановки та здобуття престижної нагороди. Однак, не бажаючи пропадати на місці, він вирішує поставити нову п’єсу, яка значно відрізняється від попередніх робіт. Разом зі своєю трупою Котард створює величезну живу модель міста Нью-Йорка в покинутому складі в театральному районі Манхеттену. Але в ході репетицій та підготовки до вистави, кордон між реальністю та вигаданим світом починає стиратися, і герої виявляються втягнутими у небезпечні та непередбачувані події.
Вічне сяйво чистого розуму (Eternal Sunshine of the Spotless Mind 2004)
Ця кінострічка не просто фантастика, а й глибоке занурення у тему людських почуттів та їхньої природи. Головний герой Джоел — скромна і меланхолійна людина, яка живе сірим та одноманітним життям. Але одного разу, замість роботи, він сідає на потяг, що вирушає до моря. На пляжі він знайомиться з милою дівчиною з незвичайним синім волоссям. Коли він повертається поїздом, він помічає її у тому вагоні й вирішує познайомитися. Невдовзі вони розуміють, що з-поміж них багато спільного, і відчувають незвичайне тяжіння друг до друга. Джоел зрештою розуміє, що він вже знає цю дівчину і любив її раніше.
Фонтан (The Fountain 2006)
Доктор Томас Крео відмовляється прийняти неминучість смерті своєї дружини та вирушає на пошуки Древа Життя, яке, за легендами, має властивості продовжити життя. Разом з командою та місцевим провідником вони долають неймовірні перешкоди, і в результаті знаходять лікувальну рослину. Але на шляху назад на них чекають нові небезпеки, і Томас повинен прийняти складне рішення про те, що ж насправді важливіше: продовжити життя дружини або дати їй вмирати з гідністю.
Прощавай, дитинко, прощавай (Gone Baby Gone 2007)
Одинока мати з передмістя Бостона звертається в поліцію після зникнення її чотирирічної дочки Аманди. Попри триденні пошуки, поліція не може знайти дівчинку та закриває справу. Проте тітка Аманди не здається і просить приватних детективів Патріка Кензі та Анджелу Дженнаро продовжити розслідування. Не бажаючи вплутуватися в цю складну ситуацію, детективи скептично ставляться до прохання, але невдовзі стикаються з жахливими подробицями зникнення дівчинки. Тепер на кону не лише їхня кар’єра, а і їхнє життя.
Людина, якої не було (The Man Who Wasn’t There 2001)
Ед Крейн – незадоволений перукар з каліфорнійського містечка, що живе з дружиною Доріс, що п’є і зраджує. Його похмуре життя змінюється, коли якийсь комерсант пропонує йому інвестувати у хімчистку. Щоб отримати необхідну суму, Ед вирішує шантажувати свою дружину, щоб виманити гроші у її коханця, Великого Дейва. Однак коли він починає виконувати свій план, життя стає непередбачуваним, і він виявляється втягнутим у світ злочинності та насильства.
Бійцівський клуб (Fight Club 1999)
30-річний білий комірець зі страхової компанії страждає від безсоння і відчайдушно намагається вибратися із сірої рутини свого життя. Під час польоту він знайомиться з Тайлером, який живе за іншими законами та продає мило. Тайлер переконаний, що самовдосконалення – ознака слабкості, а справжнє щастя можна знайти лише через саморуйнування. Разом вони організують Бійцівський клуб, де люди можуть випробувати ейфорію від фізичної боротьби.
Форма води (The Shape of Water 2017)
Дія фільму розгортається в60-ті роки під час холодної війни. Елайза, німа жінка, веде нудне і монотонне життя прибиральниці в таємній лабораторії в Балтіморі, де вивчають істоти, що мешкають у воді, включаючи спійману людину-амфібію. Вчені проводять жорстокі та неетичні експерименти над створенням, але Елайза відчула до нього особливу прихильність і вирішує допомогти йому втекти.
Двійник (The Double 2013)
Саймон – звичайний та непомітний співробітник офісу, чиє життя складається із нудної та монотонної роботи. Однак все змінюється, коли в контору приходить новий колега Джеймс, який зовні зовсім не відрізнятиметься від Саймона, але має цілком протилежний характер. Впевнений у собі й вкрай харизматичний, Джеймс починає повільно, але вірно захоплювати життя Саймона, перетворюючи його нудну рутину на справжній жах.
Їж, молись, кохай (Eat Pray Love 2010)
Елізабет Гілберт здавалося б мала все: будинок, коханого чоловіка та чудову роботу. Однак, раптово вона усвідомлює, що не живе життям, про яке мріяла. Зважившись на розлучення, Елізабет вирушає в захоплюючу подорож світом, яка дарує їй нові відчуття та відкриває нові горизонти. У цій подорожі вона вчиться розуміти себе і знаходить те, що шукає.
Дивіться також: Найкращі дорами 2023: цікава добірка на вечір