Ванна з душем замість ванни та душу – переваги та недоліки. Ванна чи душ? Багато хто вдається в питання при обробці ванної кімнати. Сьогодні прихильників цих різних рішень можна примирити. Просто виберіть ванну з душем. Завдяки цьому за невелику вартість і без необхідності мати велику ванну кімнату ви можете використовувати як ванну у ванні, так і швидкий душ.
Особливо підійде ванна з душем в маленькій ванній кімнаті, де немає можливості встановити ванну і кабіну. Завдяки такому рішенню облаштувати кімнату легше, адже ми економимо місце для іншої техніки. Ванна з душем також краще рішення, ніж сама кабіна, якщо в будинку є дитина. Її однозначно простіше купати у ванні, при цьому не відмовлятися від душу для старших домочадців. Це також непогано, коли у домочадців різні уподобання до купання – ті, хто віддає перевагу швидкому душу і більш тривалому відпочинку у воді, будуть задоволені. Ванна кімната з ванною і душем – ідеальний компроміс!
Зміст
Вбудована ванна з екраном – ванна з душем замість ванни та душу
Це найпоширеніше рішення. Полягає в тому, що на ванну монтується спеціальна панель, наприклад, скляна, яка одночасно виконує функцію душової кабіни. Цей вид панелі може ковзати по всій довжині бортика ванни або фіксуватися тільки з одного кінця. Стандартна кришка ванни складається зі стінок і профілів. Стінки найчастіше виготовляють із пластику або загартованого скла підвищеної твердості. Їх поверхня може бути адаптована під стиль ванної кімнати (прозора, матова, молочна або з малюнком). Алюмінієві профілі найчастіше використовують для виготовлення профілів під колір декору ванної кімнати.
Екрани можна розділити на: поворотні – складаються з одного елемента, який обертається навколо власної осі; їх можна встановлювати тільки на прямокутні ванни; розбірні – складаються з декількох елементів, кількість яких можна підібрати відповідно до розмірів ванни; характеризуються простотою збірки, що не вимагає направляючих; розсувні – їх можна адаптувати до будь-якої ванни, незалежно від її форми.
Ванни зі скляною ширмою мають чудовий вигляд на тлі світлої кераміки, яка додає інтер’єру простору. Тут добре працює як гладка, так і структурована плитка з різним ступенем глянцю. Якщо ми віддаємо перевагу більш авангардним композиціям, ми можемо вибрати скляну ширму з підкресленими чорними профілями. Він буде красиво гармоніювати з іншими елементами декору – рамами дзеркал, кольором фурнітури й контрастною стіною. Така ширма вписується в мінімалістичний та індустріальний стиль декору. Ванна з ширмою не означає необхідність йти в бік сучасності.
З душовою шторкою
Якщо ми не хочемо встановлювати нерухомий або рухомий екран біля ванни, ми можемо встановити шторку, натягнуту на брусок або сталевий дріт. Це дуже практичне рішення – шторку для душу легко прати в пральній машині. Така шторка також може стати цікавим доповненням, яке позитивно вплине на облаштування ванної кімнати. Завдяки низькій ціні даний товар можна змінювати в залежності від ваших потреб і настрою. Як бачите, ванна кімната з ванною і душем не вимагає великих витрат на обладнання. Крім того, ванна з душем, покрита таким чином, стане елементом, який надає інтер’єру трохи теплішу атмосферу.
Ванна з душем замість ванни та душу
Кутова ванна з душем – це практичне та естетичне рішення, завдяки якому не потрібно встановлювати ширму чи шторку. Кутова ванна зазвичай достатньо велика, щоб вода з тропічного душу або душової лійки стікала прямо в бак ванни. Це позбавляє від необхідності встановлювати бризковики. Ванна кімната з ванною і душем в такому варіанті не викличе необхідності витрачати зайвий час на утримання ширми або шторки в чистоті. Таку ванну в кутку можна використовувати як стоячи, так і сидячи – в залежності від ваших уподобань.
Окремо стояча ванна з душем
У великих ванних кімнатах необов’язково встановлювати душ і ванну окремо. Ви можете зберегти багато місця в кімнаті, не жертвуючи обома функціями. Просто закріпіть душову панель на стіні, а під нею розташуйте окремо стоячу ванну. Збережений таким чином вільний простір можна використовувати на свій розсуд. Душову з окремо стоячою ванною можна оформити по-справжньому в королівському стилі, забезпечивши при цьому максимальний комфорт. Ванна кімната з ванною і душем повинна бути не тільки функціональною, але і радувати око – так користуватися нею стане ще комфортніше.
З тропічним душем
Тропічний душ має дуже маленькі й щільно розташовані отвори, завдяки чому вода, що витікає з нього, нагадує дощ. Існує два типи тропічних душів: вмонтовані та накладні. Перший тип є більш сучасним, хоча і трохи менш функціональним оснащенням – вони закріплені стаціонарно, а підведення води під тинькування. Над рівнем стіни знаходиться тільки сама трубка. Для ванн краще вибирати накладні тропічні душові лійки, тобто ті, які замінюють звичайну душову лійку.
У випадку з ванною, чим менший розмір тропічного душа, тим краще. Моделі доступні в дуже маленьких розмірах, більше схожих на душові лійки – вони мають всього 16 см в діаметрі. Аналогічно і з висотою – ті, що встановлені під стелею, змусять воду розлитися по всій ванній. Накладний тропічний душ, встановлений на штанзі, дозволить регулювати не тільки висоту, але і кут струменя. Ванна кімната з ванною і душем, яка оснащена лійкою з тропічним душем, на цей час є одним з головних трендів в облаштуванні ванних кімнат. Душ з ванною характеризується рядом переваг – які саме?
Ванна з душем замість ванни та душу – переваги
Коли ми плануємо зробити ремонт ванної кімнати або облаштувати її з нуля в новій квартирі, однією з головних проблем стає необхідність визначитися – душ, ванна, а може ванна з душем? Щоб прийняти правильне рішення, про яке потім не пошкодуємо, варто зважити всі «за» і «проти». У чому переваги варіанту ванни з душем? Перш за все, це компроміс між бажанням мати й те, і інше. За потреби ми маємо можливість прийняти ванну, а коли поспішаємо, у нашому розпорядженні є душ. Крім того, ванна буде використовуватися для швидкого прання одягу з плямами на одягу, який не можна прати в пральній машині.
Будемо використовувати душ, коли нам потрібно освіжити волосся, не миючи все тіло. Цей варіант також може бути корисним, коли ми повертаємося з прогулянки з собакою, у якої лапи брудні. Душ з ванною – зручний варіант, якщо ми тримаємо риб – і час від часу потрібно міняти воду і чистити акваріум. Це рішення також добре працює, коли у нас є маленькі діти – за допомогою душа ми можемо швидко сполоснути їх після ванни, наповненої піною. Коли ще ванна з душем виявляється потрібною? Наприклад, коли у нас немає біде або хтось із домочадців потребує особливого догляду за особистою гігієною (наприклад, після процедури).
Ванна з душем замість ванни та душу – недоліки
Чи може цей функціональний компроміс мати якісь мінуси? Для багатьох перешкодою може бути те, що ванна з душем вимагає кування в стіні, щоб встановити змішувач на правильну висоту. Крім того, на ванну також необхідно встановити ширму, або, можливо, розмістити шторку на бильцях, яка захистить кімнату від проливання води. І шторку, і ширму необхідно регулярно чистити, щоб ванна кімната виглядала охайно, а її використання не становило загрози для здоров’я. З цієї причини ванна з душем може здатися громіздким варіантом – адже варто витрачати цей додатковий час на утримання її в чистоті, адже натомість ми отримуємо функціональність, яку ми не отримаємо лише завдяки душовій кабіні чи сама ванна.
Дивіться також: Ванна кімната в скандинавському стилі