Головна сторінка >> Як розробити дизайн інтер’єру кухні
Як розробити дизайн інтер'єру кухні

Як розробити дизайн інтер’єру кухні

Розробка дизайну інтер’єру – це складний процес, який потребує уваги до деталей та врахування багатьох аспектів. Студія дизайну інтер’єру NVB легко впорається з подібним завданням. Зробити все самостійно навряд чи реально, зважаючи на різноманіття та обсяг робіт.

З чого варто починати? З визначення потреб та бюджету. Останнє допоможе зрозуміти, яку техніку та матеріали можна придбати. Власник житла має дати відповіді на декілька важливих питань:

  • Які функції повинна виконувати кухня?
  • Чи планує він готувати багато їжі?
  • Скільки людей буде регулярно користуватися приміщенням?
  • Чи потрібні спеціальні зони, наприклад, для випічки або для кавомашини?

Щоб після ремонту максимально ефективно використати простір, треба все вчасно спланувати. План кухні має включати розташування всіх елементів, в тому числі меблів та техніки. Як їх правильно розмістити? Існує безліч нюансів, в тому числі правило робочого трикутника: плита, раковина та холодильник повинні утворювати зручний трикутник для мінімізації зусиль під час приготування їжі.

Найоптимальніше – поділити кухню на зони: приготування їжі, зберігання, миття посуду та обідню зону (якщо є). Окрім цього, необхідно обрати стиль, який подобається: сучасний, скандинавський, класичний, екологічний тощо, та врахувати загальний стиль будинку чи квартири. Слід підібрати основні кольори для стін, меблів та аксесуарів і не забувати про колірні акценти, для створення динаміки та цікавих елементів в інтер’єрі.

Вибір матеріалів, меблів, техніки та освітлення

Щоб кухня була візуально привабливою, слід добре попрацювати, в тому числі вибрати найрізноманітніші матеріали:

  • для стін – фарба, плитка, шпалери. Одним з найоптимальніших варіантів є плитка для фартуха, адже вона дуже практична;
  • для підлоги – зносостійкі матеріали: плитка, ламінат, вініл;
  • стільниці – граніт, кварц, мармур, нержавіюча сталь або дерево.

Кухонні меблі мають відповідати стилю кухні. Разом з тим, бажано застосовувати високі шафи. Вони дозволять розмістити максимальну кількість речей. З техніки необхідно придбати плиту та духовку, холодильник і посудомийну машину, витяжку. Доцільно розглянути варіант зі вбудованою технікою, яка заощадить місце.

Що ж до освітлення, бажано, якщо воно більшою мірою буде природним. Великі вікна цьому посприяють. Штучне освітлення традиційно розміщують на стелі. Додатково не завадить підсвітка під шафами, для освітлення робочих поверхонь.

Окрім того, варто подбати про декор та аксесуари. Посуд, текстиль та рослини додадуть індивідуальності, та не завадять і практичні предмети, які також можуть служити з декоративною метою. Використання ж картин, настінних полиць та інших декоративних елементів допоможе створити затишок. Інтер’єр кухні може вдовольнити індивідуальні потреби та вподобання власника.

Як вибрати стиль для оформлення кухні

Це важливий етап у створенні функціонального та естетичного простору. Що порадити замовнику дизайну? Проаналізувати особисті уподобання щодо кольорів, матеріалів та атмосфери. Також необхідно оцінити функціональні потреби. Вибір меблів і техніки, зонування – залежать від того, як споживач планує використовувати кухню. Якщо він багато готує, краще надати перевагу практичним матеріалам та зручному розташуванню меблів.

Щоб вибрати якийсь стиль, треба спочатку ознайомитися хоча б з основними серед них.

  • Сучасний
  • Класичний
  • Скандинавський
  • Екологічний

Звісно, слід врахувати й загальну стилістику будинку, адже кухня має перебувати в гармонії з іншими приміщеннями. Оформлення кухні повинне доповнювати загальний стиль будинку чи квартири. Плавний перехід між оформленням приміщень створить відчуття єдності в інтер’єрі. Звісно, розробка дизайну кухні вимагає масштабних та різнопланових знань. Вони є у фахівців з NVB студії, тож варто лише озвучити побажання та бюджет і, трохи почекати на результат.

Прокрутка до верху