Головна сторінка >> Унікальні стіни ванної кімнати – цікаві ідеї
Унікальні стіни ванної кімнати

Унікальні стіни ванної кімнати – цікаві ідеї

Унікальні стіни ванної кімнати – красиво оброблена ванна спонукає залишатися в ній довше і розслаблятися, як у SPA. Тому важливий вибір оздоблювальних матеріалів – вони не тільки оздоблять стіни, але і захищають від вологи й бруду. Які є варіанти?

Плануючи обробку стін у ванній кімнаті, ми в першу чергу думаємо про керамічну плитку, і це дуже вдалий вибір – але є багато інших рішень, не менш цікавих, тому розгляньмо деякі з них. Але перш ніж братися до вибору оздоблювального матеріалу, варто пам’ятати, що він повинен бути вологостійким, добре, якщо він довговічний (зазвичай ми робимо ремонт у ванній кімнаті раз на кілька років) і легко підтримувати в чистоті. Не всі заготівлі та облицювання відповідають цим критеріям, подивімось, що допоможе нам створити функціональний і красивий інтер’єр.

Унікальні стіни ванної кімнати

Унікальні стіни ванної кімнати – надійна плитка

Керамічна плитка є відмінним вибором для ванної кімнати завдяки своїм властивостям – вона водонепроникна, довговічна, легко чиститься і буває різних кольорів, візерунків і форм. Не дивно, що ми із задоволенням обробимо ними стіни в цьому інтер’єрі. Пам’ятайте, що термін «керамічна плитка» охоплює багато виробів, тому стіни, оброблені таким чином, можуть мати різноманітний вигляд. Перш за все, окремі вироби відрізняються розміром окремого елемента. Зовсім має інший вигляд на стіні дрібна плитка, наприклад, мозаїка, а великоформатна. Поверхня, оброблена ними, відрізняється кількістю швів, що може бути проблематичним (вони швидше забруднюються, і на їх поверхні може утворитися грибок), але вони також часто декоративні, підкреслюючи цікаву форму самої плитки.

Цікаво  Інтер'єр дитячої кімнати - цікаві ідеї

Оздоблення країв плитки також впливає на кількість швів. Виробники пропонують ректифіковану плитку, з обрізаними або відшліфованими краями таким чином, щоб окремі елементи можна було розмістити дуже близько один до одного, таким чином зменшуючи площу стику. При виборі керамічної плитки також варто звернути увагу на покриття – матове або глянсове. Перший поглинає світло, створюючи глибину та підкреслюючи природний колір плитки, тоді як глянцева плитка відбиває світло, тому може оптично збільшити простір ванної кімнати, навіть якщо вона виконана в темних тонах.

ремонт
Унікальні стіни ванної кімнати
Унікальні стіни ванної кімнати
ремонт
Унікальні стіни ванної кімнати
Унікальні стіни ванної кімнати

Краса каменю

Оригінальна обробка стін у ванній – камінь. В цьому інтер’єрі можна використовувати граніт (найстійкіший), мармур або травертин. Кожен з них повинен добре переносити вологу, а також їх легко підтримувати в чистоті. Однак захистити цей матеріал спеціальними препаратами варто. Крім натурального каменю, у ванній кімнаті можна використовувати кварцовий агломерат або конгломерати. Зовні вони схожі на натуральну сировину, але зазвичай дешевші та трохи легші. Ще один спосіб отримати «кам’яну» стіну – бетонна плитка, що імітує облицювання під камінь. У ванній кімнаті, наприклад, підійдуть вироби, призначені для фасадів будівель.

ремонт
Унікальні стіни ванної кімнати
Унікальні стіни ванної кімнати
ремонт

Пофарбований фарбою

Фарбування стіни ванної кімнати – простий і відносно дешевий спосіб обробки. Фарби для цих кімнат представлені в магазинах вже багато років і найкраще вибирати такі. Вони характеризуються високою стійкістю до вологи та стирання. Деякі препарати містять речовини, які пригнічують розвиток цвілі й грибка навіть при використанні в дуже вологих приміщеннях. Пропозиція виробників також включає гідрофобні (водостійкі) фарби, пофарбовані ними поверхні не вбирають рідину, тому вони дуже стійкі навіть до плям, які виникають в результаті заливання водою або миючим засобом. Однак слід підкреслити, що більшість фарб вимагають належної підготовки поверхні – загладжування, видалення пилу та ґрунтування.

Цікаво  Цікавий дизайн вітальні з каміном
Унікальні стіни ванної кімнати
Унікальні стіни ванної кімнати
ремонт

Унікальні стіни ванної кімнати – унікальні шпалери

Це облицювання знову в моді, ми часто використовуємо для обробки не тільки вітальні та спальні, а й більш вимогливих приміщень, таких як хол або ванна кімната. Варто розглянути цей варіант, адже він здатний створити неповторну атмосферу і надати інтер’єру характер ванної кімнати. Однак не всі види шпалер можна використовувати у ванній кімнаті, найкращим варіантом тут є вінілові вироби, як шпалери, так і великоформатна графіка.

Унікальні стіни ванної кімнати
Унікальні стіни ванної кімнати
ремонт
Унікальні стіни ванної кімнати
Унікальні стіни ванної кімнати

Шпалери – хороший вибір для ванної кімнати

Якщо ми хочемо використовувати шпалери у ванній кімнаті, то там підійдуть вологостійкі вінілові шпалери. Вініл – це 100% водонепроникний матеріал, тому не потрібно хвилюватися, що шпалери стануть вологими або мокрими через вологу в кімнаті. Важливо, що не рекомендують використовувати вінілові шпалери в безпосередній близькості від води, а також в місцях, схильних до затоплення, наприклад, в душових кабінах. У будь-якому іншому місці у ванній кімнаті, навіть поблизу раковини або ванни, вінілові шпалери підійдуть дуже добре. Важливою перевагою їх також є простота в чищенні та догляді – їх можна мити. Важливо регулярно видаляти всі забруднення. Деякі вінілові шпалери мають додаткові функції захисту.

ремонт

Натуральне дерево

Всупереч поширеній думці, його можна використовувати у ванній кімнаті, особливо з твердих місцевих порід (наприклад, дуб) або екзотичної деревини. Безумовно, цей матеріал зробить інтер’єр затишним і екологічним. Звичайно, слід добре захистити, наприклад, змастити або вибрати спеціально підготовлені для такого типу інтер’єру – термодерева. Однак, якщо ми не впевнені у функціональності таких стін, можна використовувати матеріали, що імітують дерево, більш стійкі до вологи, наприклад, вінілові панелі або керамічну плитку.

Цікаво  Чорна кухня та сучасне дерево: цікаві поради
Унікальні стіни ванної кімнати
Унікальні стіни ванної кімнати
ремонт

Унікальні стіни ванної кімнати – вічна цегла

У ванній кімнаті буде красиво виглядати цегла, як відкрита, так і клінкерна або цегляна плитка (нова або перероблена). І в тому, і в іншому випадку поверхню такої стіни слід покрити спеціально розробленим для цегли просоченням, яке захистить її не тільки від вологи, але і від бруду. Альтернативою справжній цеглі є бетонна плитка, яку також варто захистити просоченням, якщо цього не зробив виробник.

Унікальні стіни ванної кімнати
Унікальні стіни ванної кімнати

Сирий бетон

Він надає ванній кімнаті індустріальну атмосферу та чудово поєднується з іншими матеріалами, наприклад, деревом або цеглою. Його необроблена краса збережеться надовго, якщо вибрати архітектурний бетон, який не вбирає воду і не кришиться з роками. Він доступний у вигляді заготовляння, яку кладемо на стіну за допомогою шпателя, або у вигляді дощок, закріплених анкерами або клеєм. Обидва вироби можна придбати в різних кольорах, дошки також мають різні формати. Бетон потрібно покрити лаком або просоченням, тоді він стане більш стійким до плям води або косметики.

ремонт
Унікальні стіни ванної кімнати
Унікальні стіни ванної кімнати

Гарна ідея

При облаштуванні стін ванної можна діяти нетрадиційно і використовувати інші матеріали. Цікава ідея – створити зелену стіну, не обов’язково з живих рослин. Можна використовувати мохові панелі. Ще один вартий уваги матеріал – метал, наприклад, у вигляді мозаїки. Варті уваги й всілякі стінові панелі. Зазвичай їх виготовляють зі стійкого до вологи пластику, тому вони ідеально підходять для ванної кімнати.

ремонт
Унікальні стіни ванної кімнати
Унікальні стіни ванної кімнати
ремонт

Дивіться також: Розумні способи зберігання у ванній кімнаті

Прокрутка до верху