Головна сторінка >> Кухонні витяжки – незамінні для свіжості та комфорту на кухні
Кухонні витяжки

Кухонні витяжки – незамінні для свіжості та комфорту на кухні

Кухонні витяжки – функціональність кухні передбачає приготування їжі із різними запахами та вологістю. Важливо, щоб клімат залишався комфортним для перебування у приміщенні й при цьому їжа не залишала різких запахів, адже із кухні вони можуть проникати в інші кімнати та поглинатись меблями. Щоб цього уникнути, варто придбати якісну кухонну витяжку, що стане ще й чудовим елементом інтер’єру та підкреслить особливості декору приміщення.

Кухонні витяжки – особливості вибору

В офіційному інтернет-магазині Franke можна витяжку кухонну купити, обравши серед безлічі варіантів із різними параметрами, текстурами, кольорами та можливостями. Щоб не розгубитись, спеціалісти радять звернути увагу на деякі чинники. Це допоможе не лише вибрати модель правильного типу, але і залишитись задоволеними вибором і практичністю приладу. 

Перш за все потрібно звернути увагу на фільтри. Найчастіше використовується груба очистка, що є стандартною для недорогих моделей, та вугільний фільтр для більш тонкого ефекту. Виділяють наступні системи фільтрації:

  • Разові. Вони виготовляються із простого флізеліну, грубого паперу чи синтепону. Фільтри на такій основі працюють недовго і вимагають регулярної заміни.
  • Акрилові. Можуть притягувати залишки жиру та неприємні запахи до місяця, після чого їх потрібно міняти на нові системи. Вартість заміни невисока, зробити це можна самостійно.
  • Металеві. Вважаються найбільш якісними та потужними фільтрами, що не лише збирають залишки жиру та допомагають очистити повітря. Зазвичай їх використовують на професійних кухнях або там, де багато готують. Металеві фільтри не потребують заміни, достатньо іноді промивати їх у посудомийній машині.
Цікаво  Практичні поради щодо використання ручних масажерів

Вугільні фільтри також активно використовуються у приладах. Очищення відбувається за рахунок активованого вугілля, що поглинає запахи й навіть допомагає очистити повітря. Вартість фільтрів вища за інші види, але це впливає на якість та тривалість у використанні. За формою активна речовина буває порошкоподібною або гранульованою.

Типи витяжних систем

Прилад можна підібрати не лише за допомогою технічних характеристик, але і враховуючи особливості конструкції та дизайну:

  • Традиційний блочний тип. Система компактна і доступна в плані вартості. Якщо всередині недорогі фільтри, то така витяжка пропонується в економ-сегменті. Моделі прості у монтуванні та підходять для невеликих приміщень, достатньо легко чистяться та не створюють багато шуму при використанні. 
  • Купольний варіант. Класичний тип витяжних систем, що потребують багато простору для встановлення і добре підходять для кухонь із великими параметрами. 
  • Вбудована витяжка. Сучасні моделі для стилізованих кухонь вбудовують у меблі та обладнують спеціальними касетними фільтрами, які легко очистити від жиру та промити. Видима лише робоча панель із елементом керування. Під час готування лицьова панель висувається вперед для кращого захисту від жиру та очищення повітря. Найчастіше саме у цих моделях встановлені металеві фільтри. 
Цікаво  Де і який стабілізатор треба купити для будинку або офісу

Кухонні витяжки – шумові режими

Під час використання витяжних систем саме шум є одним із важливих недоліків, що створює дискомфорт. Сучасні моделі облаштовані спеціальними моторами, що створюють потік повітря з мінімальним ефектом шуму. 

Звичайно, немає систем, які би при роботі не видавали жодного шуму, але є перелік шумового діапазону, що вважається прийнятним на кухні:

  • 30 дБ. Рівень, комфортний для приготування. Найчастіше він є у нових моделях з покращеною фільтрацією. Відповідає звукам кроків по підлозі. В такому режимі не лише комфортно працювати, але можна залишати витяжку ввімкненою після завершення приготування їжі для очищення повітря.
  • 40 дБ. Доступний рівень для роботи витяжної системи, що відповідає тембру голосу при спокійній розмові. Довго така витяжка не може бути ввімкненою, тому що це діє на слух, але під час готування такий рівень шуму спеціалісти називають допустимим.
  • 50-60 дБ. Допустимі звукові показники для роботи систем у кафе або людних місцях. Зазвичай від потужності шуму залежить ефективність фільтрів, але якщо використовуються металеві очисники, то витяжна система має працювати ефективніше та тихіше.
Цікаво  Який розумний годинник купити у 2023 році

При виборі витяжки обов’язково варто звертати увагу на рівень шуму та типи фільтрів, якщо хочеться отримати якісний та дієвий прилад із потрібним функціоналом.

Прокрутка до верху