Головна сторінка >> Комфорт і затишок: все, що потрібно знати про конвекторні обігрівачі
Комфорт і затишок

Комфорт і затишок: все, що потрібно знати про конвекторні обігрівачі

Комфорт і затишок: все, що потрібно знати про конвекторні обігрівачі. Наближається опалювальний сезон, а ви все частіше мерзнете? Бажаєте обігріти альтанку, магазин, горище чи підвальне приміщення? А може ваш стандартний радіатор просто не витримає і вам потрібне додаткове джерело тепла? У цьому повинен допомогти конвектор. Він дешевий, легкий і швидко нагріває салон. Який конвектор вибрати?

Окремо стоячий або настінний

Комфорт і затишок
Комфорт і затишок

Найпоширенішим типом конвекторів є ті, які можна розмістити де завгодно. Його перевага в тому, що його можна легко перемістити й включити саме там, де потрібно тепло. Якщо ви хочете просто зігрітися, ви можете поставити його поруч з кріслом. Ви можете легко перевезти його на ділянку або взяти в підвал для обігріву домашнього спортзалу. Ремонт автомобіля в неопалюваному гаражі? Без проблем.

Однак є деякі питання, які варто розглянути. По-перше, такий радіатор може заважати, особливо в маленьких кімнатах. По-друге, він може просто не відповідати дизайну інтер’єру. Якщо вам потрібен компактний радіатор, який ідеально впишеться в дизайн кімнати, вибирайте настінний конвектор, який не буде займати дорогоцінний простір. Виглядає як звичайний радіатор і не справляє враження імпровізованого рішення.

Потужність

конвектор

Опалювати весь будинок конвекторами безглуздо. Це не тільки потребує постійного моніторингу кожного радіатора, але й залишить нас порожніми руками. Стандартний конвектор має потужність 2 кВт. Це означає, що за одну годину, працюючи на максимальній потужності, він споживає 2 кВт (2000 Вт) електроенергії. Ціна 1 кВт/год (кіловат/год) коштує не дешево. Ефект? Користування обігрівачем кілька годин на день коштує дорого. І мова тут лише про один конвектор.

Конвектор потужністю 2 кВт успішно обігріє 20-метрову кімнату. Що важливо, зробить це досить швидко, тому що не вимагає тривалого нагрівання (як в масляних радіаторах) і нагріває повітря завдяки конвекції. Так що це означає? Як відомо з уроків фізики, тепле повітря підіймається вгору. Конвектор всмоктує холодне повітря навколо підлоги й випускає нагріте зверху. Ось чому ми можемо спостерігати коливання завіси, розміщеної прямо над ним.

Якщо немає сильних морозів і нам не потрібна повна потужність, можна використовувати більш економний режим. Найчастіше це триступеневе регулювання (наприклад, 750 Вт, 1250 Вт і 2000 Вт). Це заощадить електроенергію і зробить нагрів більш рівномірним і м’яким.

Комфорт і затишок – вентилятор

Комфорт і затишок
Комфорт і затишок

Циркуляція повітря в кімнаті може бути швидшою. Деякі моделі конвекторів мають вбудований вентилятор, завдяки чому приміщення буде нагріватися швидше. Якщо ви холодна людина і всю осінь і зиму проводите під ковдрою, ця функція вам сподобається. Все, що вам потрібно зробити, це направити потік повітря на себе, і температура, яку ви відчуєте, буде набагато вищою, ніж в решті кімнати. Однак це рішення для людей, які довго перебувають на одному місці, наприклад, за столом, у кріслі чи на дивані. Віяло також може бути корисним… влітку.

Термостат

конвектор

Тепловий комфорт буде досягнуто лише тоді, коли температура в кімнаті буде постійною. Постійне нагрівання й охолодження приміщення зведе вас з розуму і позначиться на вашому здоров’ї. Термостат підтримує постійну температуру. Найдешевші конвектори мають механічний термостат, а дорожчі – електронний. Його точність може відрізнятися залежно від виробника, але не повинна перевищувати 1,5 градуса Цельсія. Температурний діапазон, який можна встановити, становить приблизно від 15 до 30 градусів. Після досягнення заданої температури в приміщенні радіатор припиняє нагрівання. Датчик вентиляції є великою підмогою. Обігрівач сам вимкнеться на час, коли ми відкриємо вікна. Це заощадить значну суму готівки.

У звичайного конвектора є один недолік – вмикати та вимикати його доведеться вручну. Це означає, що приміщення може нагріватися тільки тоді, коли ви в нього зайдете і включите конвектор. Що, якщо він увімкнеться автоматично в певний час? Увійти в уже нагріту кімнату, безумовно, буде приємніше. І ось ми підходимо до благословення програміста. Найпростіші програматори дозволяють щоденне програмування, яке буде повторюватися кожен день. Однак кращим рішенням є придбання пристрою з тижневим програматором, який може враховувати, наприклад, відсутність у вихідний день.

Найдешевші конвектори мають тільки таймер. Завдяки йому ми не забудемо вимкнути обігрівач після виходу з роботи. Відразу після включення обігрівача встановіть таймер на 8 годин і готово. Це теж добре.

Дистанційний

Комфорт і затишок
Комфорт і затишок

Лінь – неприємна хвороба, але чи є її симптомом користування пультом? Не обов’язково. Життя треба полегшувати. Конвектори, оснащені дистанційним керуванням, зустрічаються рідко, але їх можна легко знайти на ринку. Відтепер вам не потрібно турбуватися, коли вам стає занадто холодно.

Електрика – це не жарт, особливо коли вона нагріває метал до 90 градусів. Конвектор повинен мати захист від перегріву і перекидання. Він також повинен вимкнутися після будь-яких інших пошкоджень. Для безпеки зовнішня поверхня радіатора не може нагріватися більше ніж на 60 градусів навіть при роботі на максимальній потужності.

Якщо ви збираєтеся обігріти ванну кімнату конвектором, вибирайте обігрівач спеціального призначення. Потрібна функція захисту від вологи та крапель води (захист від бризок). Звичайно, ні в якому разі не можна піддавати його впливу води, мова скоріше про підвищену вологість і пару, що циркулює у ванній.

Комфорт і затишок – контроль споживання енергії

конвектор

Кожен любить контролювати свої витрати. Астрономічний рахунок за електроенергію – це не весело. Кращі конвекторні обігрівачі не тільки покажуть вам, скільки електроенергії вони споживають, а й підсумують, скільки вони вже спожили за певний період. Ви точно знатимете, скільки коштує вам задоволення від тепла.

Прокрутка до верху