Головна сторінка >> Інтер’єр кухні з лоджією
Інтер'єр кухні з лоджією

Інтер’єр кухні з лоджією

Інтер’єр кухні з лоджією – кухня з лоджією зустрічається в багатьох сучасних будинках і у багатьох господарів викликає подив: що з нею робити? Місце начебто корисне, але як використовувати його так, щоб було стильно, зручно і ніякий закон був порушений? Варіантів кілька.

Без об’єднання кухні з лоджією

Щоб поєднати площу кухні з площею лоджії, потрібно вкласти час та гроші. Потрібно отримати дозвіл на перепланування (а це справа не одного дня), засклити та утеплити лоджію, прибрати стіну, зробити косметичний ремонт. Далеко не всі мають стільки ресурсів, щоб цим займатися.

Інтер'єр кухні з лоджією
Інтер’єр кухні з лоджією

Тому найпростіший спосіб – використовувати лоджію, не поєднуючи її з кухнею:

 • Влаштувати на ній зону зберігання. Якщо кухня маленька, в ній буде не повернутись від шаф та поличок з посудом, крупами, овочами, олією та інструментами. Щоб трохи розвантажити площу можна все це винести на лоджію. Поставити там шафку і кілька скриньок, прибити полиці та гаки, акуратно все розвісити. Звичайно, щоразу, як щось знадобиться, доведеться виходити назовні, зате на кухні звільнитися вільне місце, яке можна буде оформити на свій смак.
 • Влаштувати на ній зону відпочинку. У невеликій квартирі часто не вистачає місця, щоб поставити крісло та лампу, де можна мирно посидіти з ноутбуком, почитати чи зайнятися роботою. Кухонну лоджію можна використовувати, щоб таке місце обладнати. Звичайно, її доведеться утеплити та засклити, але для цього не потрібно отримувати дозвіл та наймати будівельників: навіть без досвіду можна впоратися самотужки.
дизайн

Ще на лоджію можна разом із шафами винести холодильник, але тільки якщо вона дійсно добре утеплена і що в неї протікає стеля.

Якщо зробити частково

Якщо сил і часу на те, щоб прибрати вікна та балконні двері, вистачає, можна поєднати кухню з лоджією частково. Великий плюс – дозвіл отримувати не потрібно, а функціонал залишається повним. Щобільше, красива напівкругла арка виглядає навіть ефектніше, ніж повна відсутність стіни.

Цікаво  Інтер'єр спальні своїми руками
Інтер'єр кухні з лоджією
Інтер’єр кухні з лоджією

Це зрозуміло: не потрібно рухати комунікації, а стіл і стільці на стандартній лоджії вміщаються відмінно.

Цікаво, що оформлення може бути різним:

 • Стіл-острів. Класичне рішення, доречне у будь-якому стилі. Займає багато місця, проте має чудовий вигляд, на нього можна постелити скатертину і поставити лампу.
 • Барна стійка. Рішення для тих, хто мріє про лофт, але не має достатнього місця. Як стійка виступає широке підвіконня лоджії. Під час їжі можна дивитися вниз і милуватися виглядом, якщо він добрий.
дизайн

Така стійка має єдиний мінус — вона нижча за класичну. Але виглядає анітрохи не гірше.

Інтер’єр кухні з лоджією

Можливо тільки в тому випадку, якщо стіна між кухнею та лоджією не є тримальною, інакше ніякого дозволу на будівництво не вийде. Але, якщо вона не несе, справа буде лише за грошима та готовністю чекати.

Інтер'єр кухні з лоджією
Інтер’єр кухні з лоджією

Потім достатньо утеплити, засклити лоджію та зруйнувати стіну, а потім провести косметичний ремонт. В результаті кухня побільшає на кілька квадратних метрів і використовувати її можна буде, як завгодно. Навіть провести комунікації та зробити робочу зону.

дизайн
Інтер’єр кухні з лоджією

Втім, набагато простіше обмежитися зоною обідньої — і дешевшою, і не потрібні додаткові дозволи.

Як обставити отриманий простір?

Щоб від усіх заходів була користь, потрібно зуміти не лише звільнити місце, а й гарно оформити його. Потрібно подбати про меблі, про світло, про колірні поєднання, про додаткові аксесуари.

Інтер'єр кухні з лоджією
Інтер’єр кухні з лоджією

Стилі

Щоб не думати про це щоразу заново, люди придумали стилі — готові шпаргалки, які підказують, яке оформлення точно буде мати чудовий вигляд.

дизайн

Для кухні з частково приєднаною лоджією відповідними будуть такі стилі:

 • Східний. Невисокий столик, м’які подушки, кований світильник із вигадливим візерунком, легкі фіранки, яскраві, натуральні кольори та рослинні візерунки. Обов’язково – арка має бути завішана легкою натуральною тканиною з пензликами. Загальне враження палац султана.
 • Еко. Можна не просто еко, а з ухилом у гавайські мотиви. Стіл з необробленого дерева, крісла, фіранки з бамбука, обов’язково живі квіти. На стіл можна поставити світильник зі справжньою свічкою, арку завісити завісою з дерев’яних різноколірних намистин.
 • Мінімалізм. Жодної завіси в арці, стіл простий, поряд з ним стільці — пластик, метал. Жодних аксесуарів, крім простої лампи на столі (обов’язково геометричний дизайн). На вікна якщо і штори, то рулонні, без візерунка.
Цікаво  Змішувачі для умивальника - кілька порад
Інтер'єр кухні з лоджією
Інтер’єр кухні з лоджією

Звичайно, будь-який інший стиль підійде – можна підредагувати, а можна використовувати як є. Наприклад, японська – розмістити в арці розсувні двері, які закривати тільки зрідка.

дизайн

Для кухні, яка з лоджією поєднана, добре підійдуть інші стилі:

 • Прованс. Світлі кольори, шпалери у квіточку, стільці з кованими спинками й білі скатертини на столі. Обов’язково квіти у вазі на стіні. На вікно фіранку в стилі «кафе», яка закриватиме його лише частково.
 • Лофт. Стіни цегляні, підлога бетонна, обов’язково барна стійка (нею можна відокремити обідню зону від робочої), високі стільці, що обертаються. Метал, шкіра, пластик. Світильники, подібні до прожектора, графіті на стіні.
 • Кантрі. Стіл добротний, з дерева, стільці теж. Обов’язково плетена підлога на підлогу, фіранки на вікна, взагалі багато текстилю. Кольори насичені, натуральні.
Інтер'єр кухні з лоджією
Інтер’єр кухні з лоджією

Стиль — це не так керівництво до дії, як підказка. Ознайомившись зі списком, можна прикинути, що буде мати чудовий вигляд на кухні, що подобається, і використовувати отримані знання, щоб отримати гарний результат, поєднавши важливі елементи самостійно.

Інтер’єр кухні з лоджією – меблі

Правильний підбір меблів – важлива частина успіху. Насамперед в обідній зоні важливий стіл.

дизайн

Це може бути:

 • Стіл-острів. Розташовується окремо, оточений стільцями. Його можна накрити скатертиною, поставити в середину лампу під абажуром і отримати на місці колишньої лоджії дуже затишну їдальню у класичному стилі.
 • Барна стійка. Може бути приєднана до стіни замість підвіконня, а може відокремлювати обідню зону від робочої. Повинна бути високою, підсвічуватись світильниками зверху. Внизу у неї розташовуються полиці для зберігання корисних речей.
 • Відкидний стіл. Дуже корисна річ для обмеженого простору, але в обідню зону на лоджії погано вписується — занадто він невеликий, всією сім’єю за нього не сядеш. Тільки якщо людина живе одна, може бути добрим рішенням.
 • Острів. Чіпляється до робочої зони, робоча його частина зазвичай вища за ту, на якій обідають. На лоджії його ставити сенсу немає, а от якщо вона поєднана з кухнею, може вийти непогано.
Цікаво  Ванна кімната у вигляді вітальні
Інтер'єр кухні з лоджією
Інтер’єр кухні з лоджією

До столу додаються стільці. Вони повинні бути не тільки зручними, а й підходити йому за стилем. Для стійки — що обертається, із залізною скобою, на яку так приємно ставити ноги. Для відкидного столу – маленький складний стільчик. Для острова окремі стільці, можна навіть крісла.

дизайн

Стіл зазвичай підсвічують лампою чи світильниками зверху. Вирізняють його акцентом — ставлять на нього квіти або накривають його скатертиною. Можна навіть зробити на ньому розпис, це також буде ефектно. Або купити стіл із гарною скляною або мармуровою кришкою.

Інтер'єр кухні з лоджією
Інтер’єр кухні з лоджією

Стільці ж накривають текстилем, постачають подушечками або вибирають з різьбленими спинками. Весь гарнітур повинен поєднуватися не тільки між собою, а й з тими меблями, які стоять у робочій зоні.

дизайн

Освітлення

Від освітлення залежить, яке враження залишатиме кімната. У випадку кухні, частково або повністю об’єднаної з лоджією, правила залишаються стандартними. Підсвічувати потрібно:

 • Робоча зона. Обов’язково, щоб світло падало зверху, щоб той, хто готує, добре бачив, що робить і не порізався ненароком. Бажано, щоб його можна було вимкнути за бажанням.
 • Обідню зону. Тут підсвічування скоріше дає акцент, ніж по-справжньому допомагає. Розміщують її зазвичай зверху або прямо на столі. Дивитися потрібно з того, що буде мати кращий вигляд.
 • Акценти. Можна підсвітити поличку під телевізором, якщо він є, картину на стіні, фото на холодильнику і будь-що, що хочеться виділити. Жодного функціонального сенсу в цьому немає, але вигляд кухні разюче змінюється після того, як таке підсвічування включають.
Інтер'єр кухні з лоджією
Інтер’єр кухні з лоджією

Дуже важливо, щоб світильники наближалися до загального концепту. Так, у класичному англійському стилі недоречними будуть споти, схожі на прожектори. А в лофті акуратні класичні лампи під абажуром тканини.

Інтер’єр кухні з лоджією – висновок

Процес ремонту – це процес творчий, підходити до нього потрібно з натхненням та фантазією. І тоді жити в тому, що вийде за його підсумками, буде приємно та радісно. Спробуйте почати жити інакше вже сьогодні з оновленою кухнею з лоджією.

дизайн

Дивіться також: Інтер’єр ресторанів – цікаві ідеї та натхнення

Scroll to Top