Під час формування документальних серіалів, експерти podobaika.com враховують різні критерії, такі як популярність серіалів, їхній освітній та розважальний потенціал, рівень довіри до джерел інформації, якість зображення та звуку, а також різноманітність тематики. Такий підхід дозволяє створювати збалансовані добірки, які задовольняють потреби різних аудиторій та сприяють розвитку культурного та освітнього середовища.
Я зникну в темряві (I’ll Be Gone in the Dark 2020)
- IMDb: 6.5
Жахлива історія Вбивці із Золотого штату, який пробирався в будинки до своїх жертв під покровом ночі й ґвалтував їх, так би й залишилася огорнута пеленою таємниці, якби за справу не взялася письменниця Мішель Макнамара. Жахнувшись новинним зведенням і оповіданням тих, хто вижив, вона розпочала власне незалежне розслідування, яке коштувало їй не лише сімейних стосунків, а й усього життя.
Створюючи вбивцю (Making a Murderer 2015)
- IMDb: 8.6
Серіальні тру-крайми, як правило, втомлюють своєю одноманітністю: пафосом, безликим стилем та дешевим саспенсом. Серіал «Створюючи вбивцю», втім, оминає всі ці пастки жанру і примудряється не тільки чесно, а й захоплююче розповісти історію одного з найскандальніших процесів в американському суді. Стівена Ейвері засудили в 1985 році за зґвалтування, яке, як пізніше з’ясується за допомогою тестів ДНК, він не здійснював. Вийшовши на волю, чоловік став мучеником в очах преси та справжньою зіркою телеекранів, але щастя не тривало довго: незабаром його звинуватили у вбивстві й цього разу відправили за ґрати до кінця життя.
Невідома планета Земля (One Strange Rock 2018)
- IMDb: 8.8
«Невідома планета Земля» так і залишилася б рядовим документальним серіалом про неймовірні речі, що відбуваються навколо нас щодня. Якби не пара хитрих авторських прийомів. По-перше, провідним тут виступає Вілл Сміт. Голлівудський актор проводить глядача у світ незвіданих загадок всесвіту чи не за руку, відмовляючись від стомлюючих наукових теорій та суперечок. А по-друге, кожен з епізодів здивує реальними історіями людей, які побували в космосі. Досвідчені астронавти розкажуть про те, як вони почали сприймати світ після небезпечних польотів і що приховує наша планета, де ми живемо вже кілька тисячоліть.
Discovery: Крізь простір і час із Морганом Фріменом (Through the Wormhole 2010)
- IMDb: 8.6
Якщо вже комусь і розповідати про всесвіт, то точно акторові, який краще (і, здається, найчастіше) за всіх грав Бога. Морган Фрімен повільно і вдумливо знайомить глядача з головними загадками світу. Від чорних дірок та інопланетян до феномену брехні та еволюції. Серіал не обмежує себе в темах, так що питання світобудови через одну серію можуть несподівано змінити міркування про світову бідність або про можливість початку зомбі-апокаліпсису (що? так!). Вчені та експерти відповідають на найсоромливіші та найбанальніші питання, які ми хотіли, але боялися поставити. А кожна нова суперечка наближає нас якщо не до розуміння всесвіту, то хоча б до розвіювання старих міфів.
Прості страви на кожен день від Джеймі Олівера (Jamie’s Easy Meals For Every Day 2021)
- IMDb: 8.2
Якщо ви не знаєте, що приготувати на обід чи вечерю, до вас на допомогу (як завжди) поспішає Джеймі Олівер. “Прості страви на кожен день” – ще одне шоу знаменитого шеф-кухаря. Який полюбився публіці своїм умінням доступно та захоплююче розповідати про кулінарії. Він вкотре доводить, що домашня кухня може бути смачнішою за ресторанну. У двадцятихвилинних серіях Джеймі готує по кілька страв разом зі своєю сім’єю і з найпростіших інгредієнтів примудряється збирати справжні шедеври.
До того, що Олівер вміє вигадувати неймовірні рецепти, ми вже начебто звикли. Але те, з якою легкістю він готує в цьому шоу кебаби з грибів і пасту з цвітної капусти, продовжує бити всі рекорди кулінарної майстерності. Дружній дисклеймер: у жодному разі не сідайте дивитися «Прості страви» на голодний шлунок — можливий напад білої заздрості.
Дивіться також: 10 нових серіалів 2024 року з високим рейтингом