Де і який стабілізатор треба купити для будинку або офісу – якщо постійні коливання напруги із мерехтінням світла та вимиканням комп’ютерної або іншої техніки набридли – купуйте стабілізатор напруги й викликайте майстра для монтажу. Витрати окупляться не лише у збереженні техніки. Вони захистять від втрати у житлі електрозабезпечення внаслідок пошкодження мережі. Онлайн-магазин https://www.quant.ua/ від бренду QUANT пропонує вибір якісних стабілізаторів напруги, що мають великий діапазон можливостей. Підібрати прилад можна за оптимальною ціною та належних параметрів.
Повернемось до головної теми й розкажемо про те, як обирати стабілізатор для конкретного будинку/квартири та на що треба звернути увагу у першу чергу.
Де і який стабілізатор треба купити – інверторний чи «простий»
Вирівнювати показники напруги й стабілізувати параметри струму можуть прості за конструкцією та виконанням стабілізатори лінійного типу. Вони мають суттєву для деяких споживачів перевагу – значно дешевші, ніж інверторні. Але інверторні стабілізатори своєю чергою можуть контролювати широкий діапазон напруги, включно з аварійними показниками. Також забезпечується висока стабільність роботи навіть за мінімальних показників у мережі.
Захист від імпульсів – великої напруги та сили струму
Як відомо, миттєве підвищення напруги до 10-20 тисяч вольтів – це наслідок потрапляння блискавки чи аварійного короткого замикання. Уникнути згоряння блоків живлення можна двома способами – встановленням спеціальних приладів від імпульсних перенавантажень чи застосуванням якісних стабілізаторів. Однак у стабілізаторів є суттєва перевага – вони можуть працювати на вимкнення і захист практично нескінчену кількість разів. Але перед придбанням варто звернути увагу на характеристики стабілізатора. Ця опція захисту від перенавантажень характерна для інверторних видів стабілізаторів.
З перетворенням синусоїди струму чи без неї
Чимало користувачів купують перетворювачі струму, що мають опцію «вирівнювання» синусоїдних коливань струму. Це дійсно позитивно впливає на якість електропостачання. Однак звичайні інвертори – це лише перетворювачі струму зі змінного у постійній і навпаки. Звісно, це поліпшує параметри живлення, однак стабілізатори мають додаткову опцію, якої звичайні перевторювачі-інвертори не забезпечують. Вони синхронізують частоту коливань змінного струму на вході із тими, що будуть на виході.
Швидкодія – де і який стабілізатор треба купити
Не варто думати, що всі електронні прилади мають миттєву швидкодію. Насправді вони мають певну затримку у роботі. Різниця між 1 мс чи 20 мс не помітна людському оку. Але такі стрибки напруги для приладів, особливо примхливих і чутливих до змін у параметрах, можуть зрештою привести їх у неробочий стан. Тому якщо і купувати стабілізатор, то бажано із найбільшою швидкодією. Стабілізатори інвертного типу мають практично миттєву швидкодію. Якщо звичайні трансформаторні стабілізатори повинні виконати механічне переналаштування на потрібний рівень трансформації, то тут нормалізація напруги відбувається одразу.