Головна сторінка >> Фільми – цікаві добірки які варто подивитись
Фільми

Фільми – цікаві добірки які варто подивитись

Фільми – не можете визначитися з вибором фільму для домашнього перегляду? Розв’язати вічне питання «що подивитися» допоможуть наші добірки фільмів й серіалів.

Комедія

Фільми
Фільми

Сам жанр відомий ще з часів давньогрецького театру. І завдання комедії було одне — викликати у глядача сміх чи посмішку. Герої комедії зазвичай потрапляють у кумедні, безглузді чи по-справжньому абсурдні життєві ситуації.

Можна сказати, з комедії й почався ігровий кінематограф. Важливою частиною німого кінематографа були жести та міміка акторів, за допомогою яких зображувалася комічність події. З приходом звуку це теж залишилося, але з’явився простір для створення смішних діалогів і фраз, що запам’ятовуються.

Більше цікавих комедій дивіться тут.

Мелодрама

кіно

Теж один із перших жанрів кінематографа. Тут акцент зроблено на емоціях та почуттях персонажів. Самі персонажі або їхнє оточення можуть бути зображені стереотипно та схематично. Для персонажів часто використовуються готові образи: ідеальний головний герой, зло, що протистоїть йому, коханий/кохана в біді. Але на екрані ми обов’язково докладно побачимо всю хвилю переживань, що захльостують персонажів.

Найчастіше мелодрами — це фільми про кохання, де душевні муки найочевидніші. Проте переживати за героїв мелодрам особливо не варто: одна з особливостей жанру – хепі-енд.

Більше цікавих мелодрам дивіться тут.

Пригодницький фільм – Фільми

Фільми
Фільми

Такі картини просякнуті духом пригод та авантюризму (звідси й друга назва жанру – авантюрний фільм). Герої – шукачі пригод, що підкорюють джунглі, моря чи навіть інші планети. Події пригодницьких фільмів розвиваються дуже швидко, а ще вони дуже люблять несподівані повороти. Персонажі чітко поділяються на добрих і поганих, і хороші, на відміну героїв бойовиків, рідко використовують фізичну силу, щоб подолати зло. Частіше в хід йдуть кмітливість, розум, а іноді й трохи сарказму.

Більше пригодницьких фільмів та серіалів дивіться тут.

Бойовик

кіно

Якщо у пригодницьких фільмах герої намагаються розв’язувати проблеми мирним шляхом, то у бойовику цього не вийде. Герої таких картин все вирішують кулаками чи зброєю. У бойовиках багато екшн-сцен — бійок, погонь та перестрілок. Зараз цей жанр — один із найдорожчих на ринку. Великі суми йдуть на те, щоб усі екшн-сцени та трюки виглядали переконливо, адже ці дві речі – не від’ємні ознаки бойовика. Однак навіть попри треш та насильство в бойовику, такі фільми майже завжди закінчуються позитивно: «хороші» (найчастіше чоловіки) перемагають «поганих».

Більше цікавих бойовиків дивіться тут.

Трилер

Фільми
Фільми

Цей жанр відрізняється від хорору тим, що його завдання викликати швидше страх, а тривожність і невизначеність. Він приковує увагу глядачів не до якихось зовнішніх дій, а до внутрішніх переживань персонажів. Тому головне в ньому психологізм персонажів. Сам трилер при цьому може бути страшним чи навіть містичним. Через персонажів емоції переходять і глядачів. А щоб ще більше розжарити атмосферу, в картинах використовують заплутані сюжетні ходи, музику, що нагнітає, і навіть обриви історії на найцікавішому місці. Елементи трилера можуть бути присутніми в картинах інших жанрів — у тому ж хорорі, детективі чи пригодницькому фільмі.

Більше цікавих трилерів дивіться тут.

Детектив – Фільми

кіно

Картини детективи – це розслідування злочинів. Зазвичай глядачам показують сам злочин, а фільм – процес розплутування героєм (чи героями) цієї справи. Докопуватися до правди можуть професійні детективи й поліційні, і звичайні люди. Головний інтерес викликає саме розслідування: як детектив розшифровує докази, як використовує свої інтелектуальні можливості, які деталі видобуває у підозрюваних. Хороші детективи, повні різних незначних підказок, дозволяють глядачеві під час перегляду провести власне розслідування та спробувати самому припустити, хто злочинець.

Більше цікавих детективів дивіться тут.

Драма

Фільми
Фільми

У давньогрецькому театрі до драми відносили все, що не було трагедією чи комедією. Майже так само справи у кінематографі. Драма – найчастіший його жанр. Тут зображуються звичайні, побутові обставини, у яких герої показані у відносинах коїться з іншими людьми й світом. Вони намагаються знайти розв’язання своїх проблем і подолати труднощі на цьому шляху, чи це втеча з в’язниці, чи сімейна сварка. Містика, якихось надприродних сил у таких картинах, як правило, відсутні. Драма часто доповнюється іншими жанрами, що дозволяють конкретизувати її тематику чи місце дії.

Більше цікавих фільмів у жанрі драма,  дивіться тут.

Фантастика

кіно

У фантастичних фільмах часто створюються світи, які демонструють розвиток технологій та наук. Зазвичай це картини про недалеке майбутнє чи альтернативні варіанти сьогодення. У фантастичних фільмів є три напрямки: космічні подорожі, зустрічі з інопланетними істотами та життя людей в альтернативних світах. Але не завжди фантастика — це лише про великі відкриття та епічні пригоди на краю Всесвіту. Для фантастичних фільмів дуже важливими є спецефекти та декорації: без них створити образ можливого майбутнього буде складно.

Більше фільмів у жанрі фантастика,  дивіться тут.

Фентезі – Фільми

Фільми
Фільми

Головна відмінність фентезі від фантастики – магія. Якщо у фантастичних фільмах світи створюються з розвитком технологій, то у фентезі вирішальну роль відіграє саме чаклунство. Часто естетика фентезі нагадувала Середньовіччя, але це перестало бути обов’язковим. Звичайні люди можуть співіснувати з різними магічними істотами та монстрами, переміщатися між світами та вирушати на небезпечні квести у пошуки чарівних артефактів. У фентезі (як і у фантастиці) люблять використовувати «обраного» головного героя, про якого неодмінно знайдеться якесь пророцтво. Однак наявність чарівного світу не є обов’язковою: до фентезі можуть також належати картини, де у звичайний світ проникає магічний елемент.

Більше фільмів у жанрі фентезі, дивіться тут.

Хорор

кіно

У фільмах жахів, або хоррорах, завжди будуть напружена музика, несподівані появи будь-яких монстрів чи маніяків через кут, розчленування та інші неприємні деталі. Такі картини грають на найпримітивніших почуттях людей — страх і огиду, і автори всіма силами намагаються викликати їх у глядачів. Тому хорори не рекомендовані для перегляду дітей. Однак у фільмах жахів не все так безнадійно: часто добро перемагає зло, хоч із втратами. До речі, про зло. У хорорі їм можуть бути фантастичні монстри, потойбічні сили або люди зі збоченою психікою.

Більше фільмів жахів, дивіться тут.

Прокрутка до верху