Головна сторінка >> 10 найкращих фільмів про зомбі – цікава добірка!
10 найкращих фільмів про зомбі

10 найкращих фільмів про зомбі – цікава добірка!

10 найкращих фільмів про зомбі. Що таке зомбі може бачити кожен. І ви, мабуть, також бачили фільми про зомбі. А оскільки їх багато, то вирішив трохи почитати, пошукати, освіжити щось і підготувати вам короткий рейтинг. Разом ми розглянемо десять постановок, які я вважаю вартими уваги. Отже, якщо вам подобається дивитися, як живі мерці блукають вулицями, запрошую вас до читання.

Фільми про зомбі – про що вони?

Почнемо з розминки. Фільми про зомбі можна умовно розділити на ті, які зроблені серйозно, і ті, які просто висміюють усю умовність кіно жахів. Твори з першої групи, номен знамення, смертельно серйозні – зомбі виють, корпорації брешуть, останні редути цивілізації руйнуються, кров мочиться, а магазин виявляється останнім. Зрештою, жменька тих, хто вижив, або ховається десь за сімома горами й сімома річками, або намагається вижити на руїнах світу.

Другий із цих піджанрів — це, звісно, ​​стилізація, карикатура, сатира з акцентуванням побитих живо-трупних лейтмотивів. Ще більше крові, ще більше кишок та ще більше кітчу. Щоб посилити комедійність, творці часто вдаються до приймання, добре відомих за фільмами класу B. При цьому вони жонглюють штампами, обігрують шаблони. Вони постійно підморгують нам через кадр.

Деякі критики вважають, що багато фільмів про зомбі в основному є спотвореним способом суспільства споживання. Вони просто ходять вулицями чи торговими центрами в пошуках чогось поїсти. Він безмозкий і завжди голодний, ненаситний. Списати з рахунків, кажуть критики, сучасну людину. Як воно насправді, я не знаю. Я лише вказав на таку інтерпретаційну нагоду. Решту я лишаю вам.

10 найкращих фільмів про зомбі

10. Оселя зла

10 найкращих фільмів про зомбі 10

Список відкриває фільм, заснований на відомій та популярній серії ігор, створеній японською студією Capcom. Ціле покоління гравців виросло цих класичних ігор жахів на виживання. Тож не дивно, що творці фільму, склавши два плюс два, вирішили, що і вони можуть отримати щось із цього.

Цікаво  Фільми які дивишся на одному подиху - ТОП 25

І що з цього вийшло? Ну… Просто скажемо, постановка Пола Андерсона не шедевр. Здається, у ньому є все, що має бути у такому зомбі-фільмі. Спочатку інтриги могутньої корпорації, секретні лабораторії й, здавалося б, незначна аварія, а потім криваві коридори, полчища мерців, що повзають, і боротьба за виживання.

Особливо мені запам’яталася сцена, в якій довгонога Міла Йовович відскакує від стіни й в півоберту чоботями на обідраному собаці-зомбі. Хоробра дівка. Ну, я повинен був згадати Resident Evil. Хоча б через відчуття від гри.

9. Війна світів

фільми 9

На дев’ятій позиції у цьому рейтингу фільмів про зомбі я ставлю чергову екранізацію. На цей раз Голлівуд узяв книгу, а точніше, «Війна світів» Макса Брукса. Перш ніж ми перейдемо до фільму, два слова про цю роботу. Сам зомбі-апокаліпсис Брукс підносить досить несподівано — книга є збіркою інтерв’ю з тими, хто пережив цей Армагеддон. Читаючи, ми знайомимося з долями знаменитостей та бідняків, учених, політиків та солдатів усіх культур та континентів.

А що ми маємо у кіноверсії «Війни світів»? Бред Пітт, звичайно ж, рятує світ. І багато грошей на спецефекти. Марк Фостер, режисер, представляє нам історію Джеррі Лейна, співробітника ООН, що летить навколо світу, який намагається боротися із «жумбом, що зомбирує».

Як я вже казав, фільм мав великий бюджет, тому ефекти й динаміка деяких сцен можуть бути вражаючими. Також слід зазначити досить нетрадиційну подачу зомбі — це вже не повільні, тупуваті, а інстинктивно координуючий рій.

10 найкращих фільмів про зомбі

8. Zombieland – потішний фільм про зомбі

10 найкращих фільмів про зомбі 8

Що ми маємо цього разу? І просто невелика комедія. Протягом півтори години ми стежимо за долею двох героїв – трохи незграбного, сором’язливого хлопчика та вусатого крутого хлопця в ковбойському капелюсі, який шукає… останню коробку. Необхідна сценографія довкола – хмари живих мерців, зруйновані магазини, завалені уламками вулиці.

У нас тут всього потроху — дрібна війна статей, пародія на підліткове кіно, знущання з кишок, що багато вивалюються з тіл, і стара дорожня тема. Словом, режисер-дебютант Рубен Флейшер висміює схеми та трохи грає з умовностями, підморгуючи глядачеві. Хороша комедія на суботній вечір.

7. «Потяг у Пусан» – фільм про зомбі, цього разу по-справжньому

фільми 7

Сьому позицію у цьому рейтингу фільмів про зомбі займає продукція прямо з далекої Кореї. Добре прийнятий на Заході, багато критиків визнали його одним з найкращих фільмів жахів останнього десятиліття.

Сюжет простий. Ось зайнятий та націлений на кар’єру батько везе дочку до її матері, яка мешкає в іншому місті. Вони сідають у поїзд, і за ними прослизає закривавлена ​​дівчина. Він відчайдушно намагається перев’язати свої рани. Потяг рушив, і вона знепритомніла.

Цікаво  ТОП фільмів з несподіваною кінцівкою

«Потяг у Пусан» — це не лише чудовий грим акторів, видовищні бійки з мерцями та вміло вибудуване напруження. Там є ще щось, що можна було б назвати чимось на кшталт повідомлення. Просто, але ясно і лаконічно — іноді доводиться багатьом пожертвувати, щоби отримати щось цінне. Ви скажете, що це є банальним. Може бути так. Але безперечно правильно.

10 найкращих фільмів про зомбі

6. Знайдена плівка [REC] – фільм про зомбі дуже серйозно

10 найкращих фільмів про зомбі

Це рідкісний предмет і тому заслуговує на увагу. Знайдена плівка [REC] – фільм про зомбі, натхненний знаменитим проєктом “Відьма з Блер”. Звучить інтригуюче, правда? Тому що ідея цікава. Жауме Балагеро та Пако Плаза, режисери цієї вистави, вирішили показати нам живих мерців з незвичайного ракурсу, тобто через об’єктив телекамери.

Все починається, як це зазвичай буває у фільмах жахів, із невинності. Журналістка (яку грає велика Мануела Веласко) записує репортаж про пожежну команду у пожежній частині. Так він робить інтерв’ю, показує умови роботи пожежників, їхні автомобілі, обладнання. Все виглядає дуже натурально – жінка обмовляється, просить перезнімання, шукає кадр краще. Зрештою віна приєднується до однієї з бригад і вирушає в бій.

А потім, коли щось починає відбуватися, коли будинок, до якого вони входять, виявляється ізольованим, все, що ми бачимо, — це хаотична метушня, розмите зображення, обличчя, спотворені страхом або спотворені таємничою хворобою. Крики, лайки, прискорене дихання в динаміках. І це лише початок. Загалом ефект цікавий, і фільм варто рекомендувати.

5. Жива мертвечина

фільми 5

Ви знаєте, чим займався Пітер Джексон до того, як зняв «Володаря кілець»? У тому числі «Жива мертвечина». А що це таке, спитайте ви. Ну, гектолітри крові, тонни кишків, шматки мізків, дванадцятипалої кишки та товстої кишки. Вся ця гидота в абсурдних кількостях виплескується з екрана прямо на вашу крохмалену скатертину. Кітч ганяє тут сміття і їздить з огидою. Але в цьому був сенс, таким був план.

Для багатьох «Жива мертвечина» – шедевр кривавого кіно. Безсоромна і радісна бійня, що грала умовностями, подавалася з дивовижною легкістю. І я також рекомендую. Тільки будьте обережними, щоб не отримати некроз мозку під час скринінгу.

10 найкращих фільмів про зомбі

4. Повернення живих мерців – фільм про відомих і улюблених зомбі

10 найкращих фільмів про зомбі 4

На четвертому місці у моєму рейтингу фільмів про зомбі знаходиться ще 1 комедія жахів та ще один фільм, який вважається класикою свого жанру. Режисер Ден О’Беннон поєднує мотив живих мерців із музикою та естетикою 1980-х, а також створює кілька тем, які сьогодні вважаються класикою. По-перше, його зомбі люблять людський мозок. По-друге, нежить О’Беннона рухлива, досить розумна і промовиста.

Цікаво  18 цікавих фільмів схожих на «Поворот не туди»

3. Через 28 днів — нова ідея для зомбі-фільму

фільми 3

Перед нами «28 днів по тому», нова посада, вже у 21 столітті і з репутацією справді успішною. Режисер Денні Бойл переосмислює творця жанру Джорджа Ромеро.

Режисер представляє нам не так зомбі, а скільки людей, заражених загадковим вірусом. Протягом кількох секунд заражені перетворюються на збожеволілих монстрів, які бажають роздерти всіх, хто з’явиться в полі зору. Як неважко здогадатися, упорядкований соціальний світ швидко котиться до біса. Одним із небагатьох знезаразившись є головний герой, який опритомнів у лікарні після 28 днів у комі. Збентежено він виходить на вулиці пустельного Лондона.

“28 днів …” – це не тільки динамічний фільм жахів. Це також політична алегорія. І опис вічних людських страхів, які сьогодні висвітлилися та посилилися через пандемію ковіда.

10 найкращих фільмів про зомбі

2. Зомбі на ім’я Шон

10 найкращих фільмів про зомбі 2

Ще одна комедія у моєму списку фільмів про зомбі. Цього разу трохи стримано та відсторонено, але сатирично та хльостко.

У нас тут безробітний невдаха; головний герой, який не помічає, що стогнучий продавець жадібно дивиться на нього, що на холодильнику магазину сліди крові, і що по вулицях взагалі блукають якісь бліді й стонуючі уроди. А ще є бійки, перегони та багато інших розваг. Це схоже на черговий фільм про зомбі, але він чіткий та кумедний. Я рекомендую.

1. «Світанок мерців» (версія 1978!), Класичний фільм про зомбі.

фільми 1

“Світанок мерців” Джорджа Ромеро очолює список фільмів про зомбі. Ви розумієте, іншого виходу не було. Адже Ромеро – батько жанру, саме з його «Ночі живих мерців» усе почалося, і всі шанувальники зомбі-фільмів посилаються на нього до цього дня. Салют йому та вічна слава.

А тепер кілька слів про фільм. Як і вищезгаданий «Висип…», «Світанок мерців» чималою мірою є сатирою. Пам’ятаєте зауваження із вступу? В яблучко. Зомбі є Ромеро цікавою опорою і промовистим символом, який привертає нашу увагу до цієї проблеми.

Недарма дія фільму відбувається у торговому центрі. Якоїсь миті герої навіть помічають, що мерці гоняться за ними так мляво, без жодної іскри, що вони просто блукають туди-сюди коридорами, важко дихаючи, хрипаючи й жалібно стогнучи. Ті, хто вижив, вірять, що якась таємнича сила штовхає померлих у місця, які були для них особливо важливими за життя. Що ж, звичка – друга натура людини. Мабуть, теж зомбі.

Приємного перегляду!

Scroll to Top