Головна сторінка >> 11 найкращих фільмів про мумій
11 найкращих фільмів про мумій

11 найкращих фільмів про мумій

11 найкращих фільмів про мумій. Історія Стародавнього Єгипту налічує десятки століть, і зараз на території держави зберігаються пам’ятки глибокої старовини. Дослідження пірамід – захватне заняття, але часом у саркофазі чи печері можна знайти зовсім не цінні артефакти та скарби. Фільми про мумії розкривають страшні таємниці минулого, а в гробницях головні герої нерідко натикаються на фараонів і злісних привидів.

Мумія (трилогія) (The Mummy)

11 найкращих фільмів про мумій
11 найкращих фільмів про мумій

IMDB – 7.1
Виробництво США, Великобританія, Марокко / 1999

Верховний жрець Стародавнього Єгипту Імхотеп полюбив наложницю фараона Анк су намун, і жінка відповіла йому взаємністю. Імператор дізнається про зраду – і розплачується за новину своїм життям. Закохані вбивають фараона, а стража засуджує зрадників до страшної страти. Імхотеп клянеться повернути обраницю до життя, пронісши почуття до Анк-су-Намуна крізь століття, і стримує обіцянку в сучасному світі. Мумію випадково звільняють шукачі пригод, яким нічого не відомо про стародавнє прокляття.

Белфегор – привид Лувру (Belphégor — Le fantôme du Louvre)

фільми 2

IMDB – 4.4
Виробництво Франція / 2001

Продовжує добірку фільмів про мумій та гробниці містичний французький детектив із зоряним складом. На початку XX століття група єгиптологів занурює на корабель древній саркофаг, але лише одному члену екіпажу вдається вижити на тлі дивної епідемії.

Цікаво  23 найкращих фільмів жахів про інтернет та соцмережі!

На гробниці немає імені та даних про покійного, тож директор Лувру запрошує спеціаліста для вивчення артефакту. Ніхто не підозрює, що єдиною метою демона є подорож через річку смерті, і Белфегор готовий на все заради успішного завершення місії.

Мумія: Принц Єгипту (Tale of the Mummy) – 11 найкращих фільмів про мумій

11 найкращих фільмів про мумій
11 найкращих фільмів про мумій

IMDB – 3.9
Виробництво Великобританія, Німеччина, Люксембург, США / 1998

Великий фараон погоджується на шлюб своєї дочки з чужинцем Талосом, який виявляється підступним магом. Імператор Єгипту наказує вбити злого чарівника, а стримування темних сил жерці запечатують гробницю сильним закляттям. Єдина можливість вирватися зі вікового ув’язнення – здобути свободу в день параду планет.

Через тисячоліття саркофаг Талоса привозять до Британського музею, де мумія починає шлях до переродження. Перешкодити реінкарнації може археолог Саманта, але дівчині знадобиться допомога досвідченого детектива.

Надзвичайні пригоди Адель (Les aventures extraordinaires d’Adèle Blanc-Sec)

фільми 4

IMDB – 6.2
Виробництво Франція, США / 2010

Серед найкращих фільмів про мумій кінокритики та глядачі часто згадують європейський бойовик з елементами фентезі. Відважна журналістка Адель вирушає до наукової експедиції, щоб на території Єгипту відшукати гробницю знаменитого лікаря. Дівчиною рухає не збирання інформації для гучного матеріалу на першій смузі, а особиста мета.

Сестра Адель отримала серйозну травму під час тенісного матчу та виявилася прикутою до ліжка. Журналістка сподівається воскресити лікаря, який приготує зілля для лікування молодої Агати.

Мумія (The Mummy) – 11 найкращих фільмів про мумій

11 найкращих фільмів про мумій
11 найкращих фільмів про мумій

IMDB – 5.4
Виробництво США, Китай, Японія, Великобританія / 2017

Багато тисячоліть тому єгипетська принцеса Аманет уклала договір з Богом смерті, щоб набути повноправної влади в державі. Підступну бунтівницю вдалося зупинити, а покаранням за зраду стало вічне забуття.

Тіло принцеси запечатали у гробниці, ім’я виключили з літописів, поставивши крапку у похмурому відрізку історії. Аманет була забута на століття, поки її саркофаг випадково не виявили солдати Кріс Вейл та Нік Мортон, які прибули до Іраку для виконання військової місії.

Цікаво  Фільми жахів від Нетфлікс - список найкращих

Тутанхамон: Прокляття гробниці (The Curse of King Tut’s Tomb)

фільми 6

IMDB – 4.3
Виробництво США / 2006

Фільм жахів про мумій не залишить байдужими шанувальників популярного кіножанру. Кілька тисячоліть тому правитель Єгипту Тутанхамон навмисно розбив чарівний щит, закривши демонам дорогу наземне царство. Уламки артефакту розлетілися по всьому світу і століттями залишалися прихованими від людських очей.

Про існування частин щита дізнається таємна організація «Рада ХеллФайєр», яка мріє поневолити світ. Завадити амбітним планам впливових багатіїв має намір археолог Денні Фрімонт, який знає справжню ціну осколків.

Піраміда (The Pyramid)

11 найкращих фільмів про мумій
11 найкращих фільмів про мумій

IMDB – 4.6
Виробництво США, Марокко / 2014

Американські археологи виявляють в Єгипті стародавню піраміду, яка набагато старша за аналогічні будівлі. Вченим вдається відкопати вхід у споруду та відправити всередину робота, але незабаром зв’язок з апаратом обривається.

Археологи йдуть слідом пристрою, знаходять лише уламки – і надто пізно усвідомлюють, що потрапили у смертельно небезпечну пастку. Усередині піраміди причаїлося щось, що прагне крові та людських жертв, але вчені не залишають надії вибратися із заплутаного лабіринту.

Бабба Хо-Теп (Bubba Ho-Tep) – 11 найкращих фільмів про мумій

фільми 8

IMDB – 6.9
Виробництво США / 2002

Елвіс Преслі вирішує залишити сцену, передавши права на славу та творчість своєму двійнику Себастьяну Хафу. Дублер несподівано вмирає, а справжній Король рок-н-ролу не може довести свою особу через випадково загублений договір. Елвісу нічого не залишається, як вести життя Себастьяна, але й тут легендарного співака чекають на сюрпризи.

Через нещасний випадок Преслі опиняється в коматозному стані на довгі десятиліття, а приходить до тями дряхлим дідом. У будинку для людей похилого віку Елвіс знайомиться з чоловіком, який розповідає моторошну історію про мумії, що розгулює ночами.

Цікаво  15 фільмів, схожих на «Люсі»

Ніч в музеї (Night at the Museum)

11 найкращих фільмів про мумій
11 найкращих фільмів про мумій

IMDB – 6.4
Виробництво США, Великобританія / 2006

У списку фільмів про мумій заслужено опинилася сімейна комедія про пригоди невдахи сторожа. Ларрі Дейлі відчайдушно намагається знайти роботу, щоб зняти судову заборону на зустрічі із сином. Колишня дружина забороняє бачитися з дитиною, оскільки через несплату оренди чоловік не має постійного житла.

Ларрі влаштовується нічним охоронцем до Музею природознавства, і в першу зміну дізнається про незвичайне явище. Після закриття музею всі фігури оживають, а причина криється в магічній пластині, що зберігається поряд із мумією єгипетського фараона.

Взвод чудовиськ (The Monster Squad)

фільми 10

IMDB – 6.9
Виробництво США / 1987

У Всесвіті існує амулет, який дарує безмежну владу над світами. Раз на сторіччя сили добра і зла починають боротьбу за володіння цінним артефактом. Ван Хельсінг відкриває тимчасовий портал, через який граф Дракула потрапляє зі своєї епохи 1987 року. Вампір збирає могутню армію, щоб здобути нищівну перемогу, а противником вурдалака стає юний Шон. Хлопчик очолює об’єднані сили добра, які прийшли на заклинання з книги його матері.

Воскресіння (The Awakening) – 11 найкращих фільмів про мумій

11 найкращих фільмів про мумій
11 найкращих фільмів про мумій

IMDB – 4.8
Виробництво Великобританія / 1980

Една Мей потрапляє у страшну автомобільну аварію та дивом виживає, втративши в катастрофі коханого чоловіка. Нетривала кома і короткий досвід виходу з фізичної оболонки наділяють жінку задарма зцілювати навколишніх.

Една швидко стає знаменитістю, оскільки чутка про її здібності блискавично розлітається містами й штатами. Незабаром Мей усвідомлює і зворотний бік дивовижного дару, коли стикається з релігійними фанатиками та цинічними скептиками.

Дивіться також: 30 цікавих фільмів жахів із захоплюючим сюжетом

Приємного перегляду!

Scroll to Top