Головна сторінка >> Які фрукти можна їсти при цукровому діабеті? Рекомендації для діабетиків
Які фрукти можна їсти при цукровому діабеті?

Які фрукти можна їсти при цукровому діабеті? Рекомендації для діабетиків

Які фрукти можна їсти при цукровому діабеті? Фрукти є дуже важливим джерелом вітамінів, мінералів та харчових волокон у щоденному раціоні. Вони містять прості цукри, в тому числі глюкозу і фруктозу, тому їх споживання впливає на рівень глікемії. Варто відзначити, що люди з порушенням вуглеводного обміну не повинні повністю виключати цю групу продуктів зі свого раціону. Які фрукти можна їсти діабетикам?

Дієта при діабеті – що про неї потрібно знати?

Цукровий діабет другого типу – метаболічне захворювання, яке може бути викликане неправильним харчуванням і недотриманням принципів здорового способу життя. Під час захворювання спостерігається підвищення концентрації глюкози в крові та порушення секреції або дії інсуліну. Цукровий діабет 1 типу виникає внаслідок ураження підшлункової залози та недостатньої секреції інсуліну, тому в цьому випадку необхідно застосовувати інсулінотерапію (дози інсуліну у вигляді ін’єкцій).

Слід підкреслити, що неконтрольований і нелікований цукровий діабет викликає поліорганні ураження, що може призвести до смерті. Діабет часто має надлишкову вагу або ожиріння. Калькулятор ІМТ використовується для оцінки маси тіла. Дієтотерапія при цукровому діабеті 2 типу спрямована на підтримку належного метаболічного контролю. Введення раціональної скорочувальної дієти з низьким глікемічним індексом сприятиме лікуванню цукрового діабету. Зменшення маси тіла принаймні на 5%, а оптимально на 7% від початкової ваги покращить глікемію. Безпечний енергетичний дефіцит становить 500-750 ккал. Не рекомендується використовувати екстремально низьковуглеводні, низькоенергетичні дієти та голодування.

Цікаво  Які продукти їсти при запорах

Які фрукти можна їсти при цукровому діабеті? – Правила

 • Визначте свої енергетичні потреби.
 • При надлишковій вазі або ожирінні калорійність раціону повинна бути скоригована відповідним дефіцитом.
 • Визначення правильних пропорцій макроелементів – білків, жирів й вуглеводів.
 • Вибір вуглеводних продуктів з низьким і середнім глікемічним індексом (нижче 55 ГІ).
 • Планування харчування – три основні приймання їжі й один два перекуси.
 • Регулярне харчування через певні проміжки часу.
 • Контроль розміру порції.
 • Введення в раціон підвищеної кількості харчових волокон (овочі, фрукти, цілозернові продукти, груба крупа).
 • Уникайте переварювання та подрібнення їжі.

Які фрукти можна їсти при цукровому діабеті?

Фрукти – дуже цінна група харчових продуктів. Вони є джерелом біологічно активних речовин, ферментів і харчових волокон, підвищений запас яких важливий для людей, які страждають на цукровий діабет 2 типу, ожирінням і ліпідними порушеннями. Вони містять антиоксиданти, наприклад вітамін С, вітамін Е, бета-каротин і поліфеноли, а також такі мінерали, як магній, кальцій, цинк, марганець, калій, фосфор та мідь. Правильні фрукти, особливо ягоди, в раціоні діабетика знижують рівень вільних радикалів, зменшують запалення, позитивно впливають на регенерацію пошкоджених тканин і сповільнюють процеси старіння. Але чому варто бути обережними при введенні фруктів в раціон хворих на діабет? Завдяки вмісту вуглеводів, а точніше простих цукрів – глюкози, фруктози та сахарози,

Клінічні рекомендації щодо ведення пацієнтів з діабетом вказують на те, що наразі недостатньо наукових доказів для встановлення оптимальної кількості вуглеводів для діабетичної дієти. Їх частку слід визначати індивідуально залежно від ступеня фізичного навантаження та супутніх захворювань. Основні обмеження стосуються обмеження простих цукрів до мінімуму, в тому числі цукрів, доданих у процесі виробництва, які впливають на високий глікемічний індекс. Добова норма споживання фруктози, тобто цукру, що міститься у фруктах, не повинна перевищувати 50 г на день.

Цікаво  Здорове збалансоване харчування, запорука психічного здоров’я

Які фрукти можна їсти при діабеті?

Багато пацієнтів цікавляться, чи можна їсти фрукти при цукровому діабеті. Варто зазначити, що це група продуктів, яка характеризується бажаною харчовою щільністю та високим індексом смакових якостей, що особливо важливо у випадку скорочувальної дієти. Свіжі фрукти, включені в меню, можуть стати відмінною заміною солодощів, але потрібно знати, від яких варто відмовитися, щоб не спровокувати стрибки глюкози в крові після вживання даного продукту з високим ГІ. Які фрукти можна їсти діабетику? Бажано свіжі, сезонні, але відмінно підійдуть і заморожені. Цілий рік доступні імпортні цитрусові. Вибирайте менш солодкі, менш стиглі, з низьким вмістом цукрів на 100 г, що перекладається на значення глікемічного індексу.

Які фрукти можна їсти при цукровому діабеті?
Які фрукти можна їсти при цукровому діабеті?

Які фрукти можна їсти при цукровому діабеті?

 • ягоди;
 • чорниця,
 • малина;
 • полуниця;
 • смородина;
 • аґрус;
 • грейпфрут;
 • яблука.

Яких фруктів слід уникати при діабеті?

Фрукти в раціоні хворих на цукровий діабет 2 типу повинні бути натуральним доповненням, оскільки містять корисні для здоров’я речовини. Вміст простих цукрів, які впливатимуть на рівень глюкози в крові, залежить від виду фруктів і ступеня зрілості.

Варто зазначити, що фруктові консерви (джеми, сливове повидло), фруктові соки, нектари, фруктово-молочні продукти (йогурт, кефір, пахта) містять оброблені фрукти зі зниженим вмістом клітковини та вітамінів та великою кількістю вуглеводів, у тому числі доданих цукру. Цукор є добавкою до більшості готових страв і продуктів швидкого приготування. Ви також знайдете його в обробленому м’ясі, такому як сосиски. Потенційні речовини, що додаються до харчових продуктів з високою обробкою, включають: глюкозно фруктозний сироп, глюкозний сироп, фруктозний сироп, кукурудзяний сироп, ячмінний солод, кленовий сироп, сироп агави. Тому хворим на діабет слід уважно читати етикетки продуктів, які вони купують.

Цікаво  Вітаміни - чому вони важливі для нашого організму?

Яких фруктів слід уникати людям з діабетом?

 • абрикоси;
 • манго;
 • банан;
 • виноград;
 • ананас.

Людям з цукровим діабетом слід уникати сухофруктів через низький вміст води та, отже, високий вміст цукру. Це будуть фініки, абрикоси, чорнослив, родзинки та інші. Наприклад, курага містить 61,9 г цукру в 100 г їстівної частини продукту, а свіжа всього 10,2 г / 100 г.

Цікавим фактом є те, що найкалорійнішим фруктом є авокадо, який містить 166 ккал на 100 г, але його рекомендують вживати людям з порушенням вуглеводного обміну через корисні жирні кислоти, мідь та інші корисні для здоров’я інгредієнти. Кавун, своєю чергою, є фруктом з високим індексом і низьким глікемічним навантаженням, тобто його споживання не вплине істотно на рівень глікемії. Тому також варто розрізняти ці два поняття.

При цукровому діабеті слід вміло збалансувати меню, керуватися низьким ГІ продуктів і вмістом вітамінів і мінералів. Ви також можете скористатися коробковою дієтою, призначеною для людей з порушеннями вуглеводного обміну.

Дивіться також: Хліб для діабетиків: який вибрати і які властивості він має для організму?

Прокрутка до верху