Яблучний пиріг з посипанням не тільки надзвичайно простий у приготуванні та випіканні. Цей рецепт майже так само популярний, як класичний яблучний пиріг з хрусткою скоринкою.
– лише кілька інгредієнтів
– без приготування пісочного тіста
– неймовірно швидке приготування
- Час приготування: 25 хвилин
- Час випікання тіста: 55 хвилин
- Кількість порцій: роз’ємна форма 23 см – близько 1500 г
- Калорійність: 240 ккал за 100 г тіста
- Дієта: вегетаріанська
Складові:
- 160 г пшеничного борошна – близько 1 склянки
- 180 г манної крупи – приблизно 1 склянка
- 150 г дрібного цукру – приблизно 3/4 склянки
- 1,5 кг яблук, наприклад антонівка – у мене 7 яблук
- 160 г олії
- 1,5 чайної ложки розпушувача
- 1 пакетик ванільного цукру – 16 г
- 1 чайна ложка кориці
Яблучний пиріг
Час випікання тіста: близько 55 хвилин та 180 градусів.
Яблучний пиріг – це пиріг, на приготування якого йде зовсім небагато часу. Інгредієнти змішують в 1 мисці, а в іншу натирають яблука. Нарешті, додайте вершкове масло до шарів, вистелених формою. Залишилося тільки запекти. Якщо ви хочете спекти яблучний пиріг, посипаний на велику форму (зазвичай це лист розміром приблизно 35 / 24 см), просто додайте кількість всіх інгредієнтів.
Рецепт яблучного пирога
Змішайте сипучі інгредієнти в мисці: 160 г пшеничного борошна, наприклад, борошна для тортів, близько 1 склянки; 180 г манки, приблизно 1 склянка; 150 г дрібного цукру, що становить приблизно 3/4 склянки; 1,5 чайної ложки розпушувача. Ретельно перемішайте усі інгредієнти. Рекомендую робити це округленою паличкою/віночком. Я перемішую сипучі інгредієнти кілька хвилин. Вкрай важливо, щоб вони були ідеально перемішані.
При приготуванні яблучного пирога з посипанням найбільше часу займає очищення й натирання яблук. Рекомендую ранньої осені Антонівку. Яблука тонко очистить від шкірки, а потім розімніть руками на великих сітках (перетріть до серцевини з кожного боку). В крайньому разі можна розділити яблука на четвертинки, видалити насіннєві гнізда й натерти плоди на м’ясорубці з насадкою для натирання овочів і фруктів. Важливо, щоб це були великі сітки.
У мене зазвичай виходить не менше кілограма тертих яблук у результаті. Додайте в миску з тертими яблуками чайну ложку кориці та пакетик ванільного цукру. Якщо у вас є домашній ванільний цукор, я настійно рекомендую використовувати його замість 16 г ванільного цукру. Яблука змішати з цукром і корицею.
Порада: Корицю можна не додавати або замінити якісною приправою для імбирних пряників, яка не містить борошна та цукру.
Яблучний пиріг
На цьому етапі можна розпочати розігрів духовки. Встановіть 180 градусів із нагріванням вгору/вниз або 170 градусів із гарячим повітрям.
Застеліть дно папером для випікання. Змастіть весь центр та внутрішні сторони густим вершковим маслом. У рецепті я додаю лише 160 гр. масла. Вершкового масла в кінці натерти нагорі пирога близько 150 грамів, і не більше 10 грамів для змащування форми. Вам не потрібно використовувати всі 10 г вершкового масла, щоб змастити роз’ємну форму.
Порада: 150 г вершкового масла втирають у тісто за хвилину до випікання. Тому я рекомендую вам покласти їх назад у морозильне відділення. Навіть через кілька хвилин у морозильній камері масло буде легше стиратися.
Повертаємося до миски із сухими інгредієнтами. Розділіть їх на три рівні частини. Тому, що сипких інгредієнтів виходить близько 500 грамів, я використовую кухонні ваги, щоб поділити їх на три порції. Якщо у вас немає ваги, є інші способи, щоб зробити це. Достатньо приготувати три однакові склянки й залишити їх поряд один з одним. Поступово насипте сипкі інгредієнти в кожну склянку. Висипати 1/3 сипких інгредієнтів у підготовлену та змащену маслом форму.
Ви можете подумати, що на дні торта дуже мало інгредієнтів, але з урахуванням зазначених пропорцій мною, використаних для роз’ємної форми діаметром не більше 23 см, це ідеальна кількість. Однак постарайтеся рівномірно розподілити сипкі інгредієнти, що покривають дно форми. Можна злегка похитати форму з боку на бік або акуратно розрівняти поверхню лопаткою для коржів.
Рецепт
На дно кладемо половину натертих яблук. Оскільки яблука були натерті трохи раніше і залишені в мисці хоча б на кілька хвилин, вони встигли випустити сік. Щоб отримати ідеальну соковитість тертих яблук, я зазвичай роблю це, поклавши руки на терті яблука в іншу миску. На дні першого завжди залишається трохи соку (кількість зібраного соку залежить від сорту яблука). Тому я їх не віджимаю, а лише «позбавляюся» зайвого соку, який збирається в чаші. Сік, що залишився, можна сміливо пити.
Так що натерті яблука не повинні бути занадто вичавленими або стікаючими соком. Я кладу половину тертих яблук на дно із порошкоподібними інгредієнтами. Однак робити це потрібно акуратно та обережно. Мій метод полягає в тому, що я беру кілька натертих яблук (не більше однієї ложки) і кладу їх на дно. Заповнюю таким чином всю поверхню форми. Однак яблука не розминаю, а тільки заповнюю проміжки та вирівнюю їх кількість так, щоб, наприклад, у середині їх було не більше, ніж по краях.
На шар тертих яблук висипати другу порцію сипких інгредієнтів. Я використовую для цього ложку і насипаю тісто фрагментами, щоб досить рівномірно покрити всю поверхню яблуками. Як і раніше, я нічого не натискаю, просто акуратно кладу інгредієнти.
Додайте решту натертих яблук. (Якщо знову є сік, злийте його.) На фото нижче видно, як фрагмент за фрагментом заповнюю всю поверхню форми яблуками. Натерті вологі яблука, але з них не стікає сік.
На другий шар яблук висипати третю порцію сипучих інгредієнтів. Як і раніше, постарайтеся поступово покрити яблучний шар.
Яблучний пиріг
У самий кінець покладіть вершкове масло (150 г або трохи більше, якщо не всі 10 г масла пішли на змащування). Зазвичай я перемелюю на тій же тертці й в тих же сітках, що і яблука. Злегка підморожене масло стирається набагато легше, ніж просто охолоджене в холодильнику. Не притискаючи масло до тіста, просто рівномірно покрийте ним всю поверхню. Масло натирати не потрібно. Ви також можете “порвати” і викласти рівним шаром на тісто або нарізати тонкими скибочками, якими ви покриєте всю поверхню.
Поставте форму із готовим до випікання тістом у розігріту духовку. Виберіть полицю трохи нижче за середню і випікайте посипаний яблучний пиріг близько 55 хвилин. Спечений яблучний пиріг можна одразу виймати з духовки. Верх яблучного пирога повинен підрум’янитися та утворити на поверхні легку скоринку. Залишіть форму з тістом остигати.
Після повного остигання форми можна знімати. Однак розрізати цей яблучний пиріг я рекомендую лише за кілька годин, коли він не буде теплим. Якщо ви не їсте яблучний пиріг того ж дня, зберігайте його в холодильнику під кришкою.
Перед подачею посипте яблучний пиріг невеликою кількістю цукрової пудри. Ви також можете покрити пиріг тонким шаром ванільного цукру або цукрової пудри, змішаною зі щіпкою кориці або щіпкою кардамону.