Головна сторінка >> Сучасний інтер’єр вітальні з каміном
Сучасний інтер'єр вітальні з каміном

Сучасний інтер’єр вітальні з каміном

Сучасний інтер’єр вітальні з каміном – на думку дизайнерів, сучасна вітальня з каміном має два обличчя. Перший – простий інтер’єр у природних кольорах, натхненний скандинавським стилем. Другий – декоративний і належить до класики в сучасному класичному інтер’єрі. Форма каміна – вставка або камінний портал – відображає характер приміщення. Нижче ми представляємо вибрані ідеї для сучасної вітальні з каміном.

Сучасний інтер'єр вітальні з каміном
Сучасний інтер’єр вітальні з каміном

Для любителів Скандинавії в інтер’єрі – камінна топка

Камінна топка, яка не супроводжується декоративною обшивкою, надає мінімалістичний ефект і ефектно привертає увагу. Все залежить від налаштування. Камін, екран якого розташований на одній поверхні зі стіною, тонко вписується в ландшафт кімнати, на відміну від каміна, вставленого «всередину» стіни у вигляді увігнутого рельєфу. Цікавою пропозицією є центральне розташування каміна, що дозволяє оглянути його з багатьох сторін. Також це хороший спосіб розділити вітальню на зони або на вітальню, відкриту до їдальні. Використання камінної топки в поєднанні з теплими кольорами й натуральними матеріалами, наприклад, каменем або деревом, – рецепт створення затишного інтер’єру в скандинавському стилі. В оточенні чорного, білого та сірого він набуде індустріального характеру.

Сучасний інтер'єр вітальні з каміном
Сучасний інтер'єр вітальні з каміном
Сучасний інтер’єр вітальні з каміном
Сучасний інтер'єр вітальні з каміном
Сучасний інтер'єр вітальні з каміном
Сучасний інтер’єр вітальні з каміном
Сучасний інтер'єр вітальні з каміном

Для любителів сучасного класичного стилю – камін-портал

Камін-портал чітко позначає свою присутність в інтер’єрі. Монументальний корпус з каменю або мармуру з гладкою поверхнею не потребує додаткових прикрас, завдяки чому класична форма каміна набуває сучасного відтінку, вписується в еклектичний, сучасний класичний або гламурний інтер’єр. Гладка благородна поверхня порталу світлого кольору висвітлює інтер’єр, відбиваючи світло. Візерунковий, своєю чергою, є цікавим колірним акцентом, особливо якщо цей же мотив повторюється в іншому елементі декору. Сучасна вітальня з каміном в сучасному класичному стилі – модне рішення для тих, хто цінує елегантний інтер’єр.

Сучасний інтер'єр вітальні з каміном
Сучасний інтер’єр вітальні з каміном
Сучасний інтер'єр вітальні з каміном
Сучасний інтер'єр вітальні з каміном
Сучасний інтер’єр вітальні з каміном
Сучасний інтер'єр вітальні з каміном

Сучасний інтер’єр вітальні з каміном – про що варто пам’ятати?

Камін є надзвичайно модним, елегантним і сучасним доповненням будь-якої вітальні. Це може бути не тільки цікавою прикрасою інтер’єру, але і додатковим джерелом тепла в прохолодні вечори. Коли планувати будівництво каміна, який тип вибрати й про що пам’ятати при його облаштуванні?

Цікаво  Ванна кімната у вигляді вітальні
Сучасний інтер'єр вітальні з каміном
Сучасний інтер’єр вітальні з каміном

Коли планувати будівництво каміна?

Приємно потріскуючий вогонь забезпечить чарівну та романтичну атмосферу практично в кожній житловій кімнаті за умови дотримання кількох важливих технічних умов. Якщо ваш камін повинен виконувати не тільки декоративну функцію, але і зігрівати зимовими або осінніми вечорами, то планувати установку каміна варто ще на етапі будівництва будинку. Важлива не тільки вентиляційна решітка або окремий димохід, але і, наприклад, посилена стеля або підлога з негорючою і більш міцною конструкцією. Простір навколо каміна має забезпечувати повну безпеку під час його експлуатації. Тому слід враховувати використання негорючих матеріалів, стійких до вологи та високих температур, таких як керамічна плитка, клінкер або бетон.

Сучасний інтер'єр вітальні з каміном

Види камінів – який ідеально підійде для вашої вітальні?

Насправді не кожен камін вимагає підключення до системи вентиляції, можна зупинити свій вибір на сучасному електрокаміні або на біопаливі. Який у вас вибір? досить великий:

 • Камін замикається вставкою – правильне рішення, якщо камін ще й піклується про підтримку потрібної температури не тільки в вітальні, але й у всьому будинку.
 • відкритий камін – забезпечує ефектний ефект палаючого вогню, але не дає додаткового тепла ні в вітальні, ні в інших кімнатах. Крім того, він вимагає спеціального захисту, щоб, наприклад, іскри не викликали пожежу в будинку,
 • окремо стоячі каміни в народі відомі як «козли» – для такого каміна ви знайдете місце в будь-якій, навіть меншій вітальні й вам не доведеться проводити дорогий ремонт у вже спроєктованих інтер’єрах. «Коза» простіше в установці й додає інтер’єру житловий, затишний або, в залежності від обробки, елегантний характер. Однак таке рішення забезпечить приємне тепло лише в безпосередній близькості від каміна.
 • двосторонній камін – відмінна ідея для поділу зони відпочинку і їдальні – вид вогню стане приємним акцентом як під час відпочинку на дивані, так і під час спільної вечері.
Сучасний інтер'єр вітальні з каміном
Сучасний інтер’єр вітальні з каміном

Якщо у вас немає доступу до димоходу у вітальні, то ви можете вибрати камін:

 • Електричні – такий варіант є прекрасною прикрасою вітальні у квартирі. Пристрій не вимагає підключення до вентиляційної системи й може розташовуватися в будь-якому місці житлової кімнати. На жаль, справжнього вогню в каміні немає, а ефект полум’я виходить за допомогою пари або розривного пучка світла. Однак електрокаміни теж можуть давати тепло, але це залежить від їх технічних параметрів,
 • біокаміни – працюють на біопаливі, не виділяють диму і сажі, тому не вимагають підключення до димоходу. Однак біопаливо однозначно все ще дорожче рішення, враховуючи не тільки вартість покупки, але і те, що такий біокамін погано обігріває наші приміщення. Тому він не може бути основним джерелом тепла в житловому приміщенні. Крім того, хоча у вас немає проблем з димом або кіптявою, пам’ятайте про вуглекислий газ, якого може бути досить багато в повітрі при використанні такого каміна. Тому необхідна правильна вентиляція приміщення.
Цікаво  Ідеї інтер'єру маленької спальні

Сучасний інтер’єр вітальні з каміном – де знайти місце для каміна?

Плануючи облаштування вітальні з каміном, слід враховувати не тільки розташування меблів або естетичні цінності, але і технічні моменти, особливо якщо ви зупинитеся на традиційному вбудованому каміні.

Сучасний інтер'єр вітальні з каміном

Тому важливо:

 • Камін розташовувався якомога ближче до виходу димоходу. Тут обов’язково потрібно пам’ятати, що кожен камін повинен бути індивідуально підключений до димоходу. Також важливо правильно підібрати розмір отвору печі до діаметра димоходу,
 • гарантувати постійний доступ свіжого повітря – це правило стосується як відкритого, так і закритого вогнища, особливо біокамінів. Розумним рішенням є аналіз введення додаткової системи припливу повітря,
 • звернути увагу на вагу каміна і підлаштувати під нього міцність стелі,
 • біля каміна не було сантехніки та електричних проводів,
 • камін не розташовувався занадто близько до диванного гарнітура або обіднього столу – від нього може виходити занадто багато тепла, що псує комфорт проживання. Слід також ретельно продумати розміщення каміна і телевізора. Якщо поставити їх один навпроти одного, то вогонь від вогнища буде відбиватися на телевізорі,
 • у випадку відкритих камінів слід забезпечити великий простір з кожного боку – ідеальне місце – центр вітальні.
Сучасний інтер'єр вітальні з каміном
Сучасний інтер’єр вітальні з каміном

Камін в кутку або посередині вітальні?

Є багато ідей, як втілити танці вогню за склом. Одним з них є, наприклад, розміщення димоходу на вузькому стовпі між двома широкими балконними вікнами. Центральне місце дозволяє зігрітися як під час перегляду фільму на зручному дивані, так і під час прийому їжі за столом в обідній зоні.

Інша концепція – модні та надзвичайно ефектні кутові каміни. Це хороший спосіб поставити камін трохи далі від телевізора і мати можливість бачити вогонь з двох сторін. У вузьких вітальнях камін може цікаво порушити монотонність єдиної стіни. Якщо розташувати його посередині й замурувати з клінкеру або цегли, то вийде феноменальний результат.

Цікаво  Інтер'єри ресторанів - надихаючі ідеї!

Сучасний інтер’єр вітальні з каміном – як побудувати камін?

Щоб отримати гармонійний і єдиний дизайн, камін повинен ідеально поєднуватися з іншим декором кімнати. Однак при виборі матеріалу для будівлі слід керуватися не тільки естетичними цінностями, а й безпекою і довговічністю матеріалу. У вас є багато варіантів на вибір, завдяки яким буде легше досягти спільного знаменника між дизайном інтер’єру та зовнішнім виглядом каміна.

Сучасний інтер'єр вітальні з каміном
 • Камінь – має чудовий вигляд в просторі вітальні, особливо якщо ви також використовуєте природну структуру каменю для оздоблення інших стін або підлоги. Камінь легко обробляється, стійкий до високих температур і підвищеної вологості, забезпечує чудові візуальні ефекти.
 • Мармур – рекомендується особливо для елегантної обробки. З ним також легко працювати, він добре гармонує з деревом, шпалерами або підлогою темного кольору. Мармурове оздоблення впишеться у вітальню в стилі glamour, а також якщо вам подобається вишукана атмосфера розкішних інтер’єрів.
 • Цегла – відмінна ідея, особливо для вітальні, оформленої в індустріальному або сучасному стилі. Цегла дуже вдячний матеріал і поєднується з багатьма стилями, а завдяки своїм властивостям чудово підходить для облицювання камінів.
 • Бетон – дешевий у використанні та ефективний в обробці. Ви можете залишити бетон сірого відтінку або пофарбувати його в будь-який колір, який відповідає стилю вашої вітальні.
 • Граніт – безпечний, міцний, стійкий до забруднень, але однозначно складний в обробці.

Ви можете вбудувати сам камін або всю стіну, якщо не любите контрасти й хочете створити єдиний декор.

Сучасний інтер'єр вітальні з каміном
Сучасний інтер’єр вітальні з каміном

Скло в каміні – як зберегти його чистим?

Вбудований камін привносить у вітальню багато сучасного та модного дизайну. Поєднання, наприклад, скла і цегли або мармуру дозволяє цікаво оформити й наповнити житловий простір. А як щодо кіптяви, яка може швидко осісти на склі каміна, зіпсувавши тим самим весь візуальний ефект? По-перше, пам’ятайте, що для дублення вибирайте тільки суху деревину, тоді осад на склі буде з’являтися набагато повільніше. Ви також можете вибрати самоочисне скло або з повітряною завісою. Обидва рішення ефективно усунуть неприємний ефект брудного скла у вашому каміні.

Камін зігріває інтер’єр і робить вітальню зовсім іншою атмосферою. Однак необхідно пам’ятати про правила безпеки й продумати облаштування каміна так, щоб він стилістично підходив до декору вітальні й робив ваші моменти життя більш приємними.

Дивіться також: Дизайн вітальні з каміном

Прокрутка до верху