Головна сторінка >> Що спалює жир найшвидше? Вивчіть список продуктів
Що спалює жир найшвидше?

Що спалює жир найшвидше? Вивчіть список продуктів

Що спалює жир найшвидше? Продукти, які спалюють надмірно накопичений в організмі жир, бажані в раціоні в період зниження ваги. Це не змінює того факту, що насамперед слід подбати про здоровий спосіб життя, тобто збалансоване харчування та фізичну активність. Однак варто знати, які загальнодоступні речовини ховаються під терміном природні спалювачі жиру.

Метаболізм – що це?

Зменшення кількості жирових клітин буде залежати від швидкості метаболізму, тому варто ввести це поняття на початку. Обмін речовин, або метаболізм, — це всі хімічні та енергетичні процеси, що відбуваються в організмі людини. Анаболічні процеси – це процеси синтезу, які призводять до утворення органічних сполук, включаючи білки організму, ферменти, гормони, жирні кислоти та цукри. Утворення жирової тканини – бекону, черевного жиру – це не що інше, як анаболічні процеси, які є результатом надлишку енергії з їжі. З іншого боку, існують катаболічні процеси, під якими слід розуміти розщеплення органічних сполук, у тому числі жиру, білків і вуглеводів, і переважання цих перетворень є істотним при схудненні.

У живих організмах анаболізм і катаболізм відбуваються паралельно, але ключовим є підтримання правильного балансу. Варто підкреслити, що інтенсифікація процесів синтезу найсильніше відбувається в період росту молодих організмів, тобто у дітей і підлітків. У дорослих надлишок їжі призведе до накопичення енергетичних субстратів у вигляді глікогену в м’язах і печінці, а також у вигляді запасного жиру. Щоб запобігти утворенню жирової тканини, варто перевірити свої енергетичні потреби та визначити правильну калорійність свого раціону. Спалювання жиру можливо тільки тоді, коли катаболічні процеси переважають над анаболічними – тобто ми спалюємо більше калорій, ніж споживаємо з їжею.

Швидкість обміну речовин – від чого вона залежить?

Спалювання жиру з живота, ніг, сідниць, рук та інших частин тіла багато в чому залежить від швидкості метаболізму. Є група індивідуальних факторів, на які ми не можемо впливати, але варто знати, що правильне харчування і регулярні тренування допоможуть спалювати жир і сприятимуть нарощуванню чистої м’язової маси.

Цікаво  Дієта при запорах у дітей

Що спалює жир найшвидше? Від чого залежить швидкість метаболізму?

 • вік;
 • секс;
 • гормональні порушення;
 • наявність хронічних захворювань;
 • фізіологічний стан (період вагітності та годування);
 • рівень фізичної активності;
 • розумова діяльність;
 • кількість калорій, прийнятих з їжею;
 • якість приймання їжі;
 • атмосферні умови, наприклад, температура навколишнього середовища.

Людям, у яких калькулятор ІМТ вказує на надмірну вагу або ожиріння, слід звернути особливу увагу на наявність у раціоні натуральних продуктів, які сприятимуть обміну речовин і спалюванню жиру. Добовий раціон повинен передбачати раціональний енергетичний дефіцит, бути правильно збалансованим за макроелементами, вітамінами й мінералами. У скорочувальний період чудово підійде коробкова дієта, яка забезпечить свіжі та корисні страви.

Що таке природні спалювачі жиру?

Як випливає з назви, це речовини, що містяться в харчових продуктах природним шляхом, які прискорюють швидкість метаболічних змін, включаючи спалювання жиру, і таким чином запобігають відкладенню жиру. Їх можна вживати з їжею, а рослинні екстракти часто використовують у складі дієтичних добавок. При дотриманні рекомендацій вони безпечні для здоров’я і не викликають побічних ефектів, а також можуть прискорити спалювання непотрібного жиру, зберігаючи м’язову тканину.

Дія природних спалювачів жиру заснована в основному на інтенсифікації процесу термогенезу. Споживання певної їжі вимагатиме від організму більше енергії для перетравлення та засвоєння поживних речовин. Перш за все, це будуть високобілкові продукти, що містять усі незамінні амінокислоти, тобто м’ясо, риба, яйця, морепродукти та молочні продукти. Їх витрата буде пов’язаний з підвищеною кількістю тепла, що виділяється. Подібним чином діє використання обраних спецій і настоїв, після їх приймання виникає потовиділення, схоже на те, що може спостерігатися під час фізичних навантажень. Потім в організмі посилюється термогенез, під час якого спалюються калорії. Варто знати, що основним субстратом для виробництва енергії в організмі є глюкоза, жири є другим паливом. Тому накопичену в організмі жирову тканину називають запасом енергії.

Цікаво  Харчування при інсулінорезистентності

Слід підкреслити, що найкращий спосіб спалити жир – підтримувати дефіцит калорій. На додаток, деякі природні продукти для спалювання жиру діють шляхом інтенсифікації процесу ліполізу, тобто розщеплення тригліцеридів, накопичених у жировій тканині. Надлишок продуктів метаболізму або використовується в енергетичних цілях, або виводиться з організму. Додатковим ефектом спалювачів жиру є зниження апетиту, зниження апетиту і продовження відчуття насичення після приймання їжі, що сприяє зменшенню жирових відкладень.

Переваги використання натуральних спалювачів жиру:

 • Підвищення швидкості метаболізму;
 • зниження рівня глюкози в крові;
 • спалювання жиру;
 • тривале збереження відчуття ситості;
 • прискорення процесу виведення непотрібних продуктів метаболізму.

Застосування речовин, які є природними спалювачами жиру, необхідно узгоджувати з лікарем або кваліфікованим дієтологом. Це необхідно людям, які страждають хронічними захворюваннями, особливо серцево-судинними.

Що спалює жир найшвидше?

Список природних спалювачів жиру, які варто знати й використовувати, цінний для всіх людей, які планують схуднути. Правильно складена дієта для спалювання жиру допомагає не тільки позбутися зайвих кілограмів. Крім того, він покращує загальний стан здоров’я, сприяє зменшенню запалення, покращує ліпідний профіль, знижує рівень цукру в крові, що водночас впливає на оптимальний рівень інсуліну. Деякі з продуктів вплинуть на поліпшення самопочуття, приплив енергії, завдяки чому ви будете спалювати більше калорій під час тренувань.

Відкрийте для себе найкращі природні спалювачі жиру

 • Кофеїн – це натуральна речовина, що міститься в каві, яка має стимулюючу дію на центральну нервову систему, прискорює метаболізм, підвищує працездатність організму, покращує концентрацію та когнітивні здібності. Вживання кави зменшує тягу до солодкого. Ідеально підходить як спалювач жиру перед тренуванням.
 • Зелений чай містить речовини, які є сильними антиоксидантами, такі як екстракт EGCg, вітамін С, вітамін Е і вітаміни групи В. Завдяки цьому вживання зеленого чаю може сприятливо впливати на схуднення. Наявні в настої катехіни сприяють виведенню токсинів з організму.
 • Зігрівальні спеції – імбир, кориця, куркума, Каррі, а особливо перець і перець чилі, які містять з’єднання під назвою капсаїцин, є перевіреними продуктами, які підвищують температуру тіла. Інтенсифікація процесу термогенезу означає витрату калорій на виробництво тепла і, таким чином, зменшення жирової тканини.
 • Цитрусові є потужними антиоксидантами та руйнують жир, і їх помірне споживання може допомогти вам схуднути. Вони є джерелом вітаміну С, який зменшує окислювальний стрес, що допомагає зменшити запалення. Варто вибирати свіжі лимони, лайми, грейпфрути. Особливе значення в процесі схуднення має гіркий апельсин, що містить синефрин, завдяки дії, пов’язаної з придушенням апетиту.
Цікаво  Здорове схуднення - як схуднути без ефекту йо йо?

Процес спалювання жиру можна підтримати дієтичними добавками, що містять рослинні екстракти з доведеним ефектом схуднення.

Що спалює жир найшвидше? Вправи для спалювання жиру

Що спалює жир найшвидше?
Що спалює жир найшвидше?

Ви завжди можете скористатися найкращими спалювачами жиру, які пригнічують апетит і додають енергії, наприклад, кофеїном. Але ефективне спалювання калорій забезпечують тренування, які є найкращим стимулом під час схуднення. Важливо знати, що жироспалювальні продукти не будуть ефективно працювати без виконання фізичних навантажень. Хороший план навчання повинен включати:

 • Силові вправи з використанням обладнання або власної ваги. Завдяки цьому вдасться правильно скласти структуру тіла, тобто втратити жирові відкладення, зберігаючи бажаний рівень м’язової маси. Варто знати, що кожен додатковий кілограм м’язів збільшує потребу в енергії, яку простою мовою можна звести до того, що м’язи спалюють жир.
 • Кардіотренування, тобто постійні зусилля помірної інтенсивності, є чудовим способом спалити енергію з їжі. Кардіо вправи, як видно з назви, додатково покращують роботу серця і кровоносної системи. Використання кардіотренувань, наприклад, ходьба, їзда на велосипеді, біг підтюпцем, скандинавська ходьба не тільки допоможе вам спалити жир, але, перш за все, це корисний спосіб активно провести вільний час.
 • Інтервальне тренування високої інтенсивності (HIIT) — це послідовність вправ високої інтенсивності, яка розуміється як досягнення крайніх значень максимального пульсу. Це короткі серії інтенсивних вправ, які чергуються з перервами, які дозволяють заспокоїти роботу серця, триває 4 хвилини й включає 8 серій по 20 секунд, перерваних 10-секундними перервами. Слід підкреслити, що інтервальні вправи є важким навантаженням для організму, особливо для серцево-судинної системи.

Міцного здоров’я!

Прокрутка до верху