Головна сторінка >> Раковини для ванної – види, огляд моделей
Раковини для ванної

Раковини для ванної – види, огляд моделей

Раковини для ванної прямокутної та овальної форми, монтуються на стільницю, під стільницю, з тумбою та без неї. Нахиляємося над раковиною хоча б кілька разів на день. Зона ранкового і вечірнього туалету повинна бути зручною. Тому варто подумати, яку раковину ми виберемо для своєї ванної кімнати.

У минулому ринок обладнання для ванних кімнат був бідним. Зараз є маса варіантів. Раковини для ванної кімнати мають різноманітну форму – від типової прямокутної або овальної до круглої або неправильної. Також умивальники можуть бути настільними або підстильними, підвісними, стоячими, з тумбою.

Раковини для ванної
Раковини для ванної

Тому варто подумати, який умивальник ми виберемо, де ми його розмістимо, яка стільниця буде його оточувати й на якій висоті він буде встановлений. Завдяки грамотному плануванню простору використання умивальника буде більш ергономічним.

Настільні раковини

Як випливає з назви, вони встановлюються на стільницю, тому виступають над її лінією. Такі раковини часто нагадують чаші й навіть … корита – все залежить від розміру ванної кімнати та самої стільниці й стилю, в якому оформлено приміщення. Настільні умивальники – це не тільки «обладнання» для повсякденного використання, а й прикраса, адже їх видно.

Цікаво  Як оформити світлу ванну кімнату?

Стільниця, на яку встановлюється умивальник, кріпиться трохи нижче, ніж у класичних підвісних моделей, щоб ви могли зручно помістити руки в керамічну чашу. Згідно з останніми рекомендаціями, край умивальника має бути на висоті приблизно 90 см. Кілька років тому архітектори спроєктували його на висоті 85 см, що все ще зручно для людей нижчого зросту. У цьому випадку стільницю умивальника необхідно планувати на висоті, зменшеній на висоту обраного умивальника. Причому висота настільних умивальників може бути різною – від декількох до декількох десятків сантиметрів, в залежності від стилю тієї чи іншої моделі.

Слід пам’ятати, що контакт між умивальником і стільницею необхідно захистити від проникнення в це місце води, яка може стікати по стінках умивальника, наприклад, сантехнічним силіконом.

У власників таких раковин також трохи більше прибирання – чашу потрібно чистити з усіх боків, в тому числі й зовні.

ремонт

Підстильні мийки

У ванній кімнаті з підстильним умивальником увагу привертає не сама раковина, а її оточення. І найчастіше це сама стільниця, яка має бути стійкою до води, залишків мила та інших миючих засобів, і, перш за все, легко митися. Такими властивостями володіють композитні стільниці, наприклад, виготовлені з конгломератів кварциту, а також деякі негігроскопічні види каменю – базальт, граніт або травертин.

Цікаво  Інтер'єр спальні в класичному стилі

Підстильні раковини зазвичай білі, прямокутні, овальні або круглі. У випадку зі стільницею з конгломератів, підстильні умивальники можуть бути виготовлені з того ж матеріалу, що використовувався для стільниці – тоді вони складають з нею одне ціле. На поверхні тарілки вирізається отвір, а її дно опускається під кутом. Завдяки властивостям матеріалу можливі більш класичні, але також сучасні та незвичайні конструкції раковин з конгломератів, тому все це легко чистити.

Раковини для ванної
Раковини для ванної

Раковини для ванної кімнати з тумбою

Тумби під умивальник будуть використовуватися як в найменших, проблемних ванних кімнатах багатоквартирних будинків, так і в банних салонах. Вони дозволяють легко зберігати найнеобхідніші речі, допомагаючи підтримувати простір ванної кімнати в порядку.

Тумби для меблевих умивальників можна замовити у столяра за індивідуальним дизайном або скористатися пропозицією багатьох виробників меблів для ванної кімнати, які продають багатоелементні композиції, а також невеликі комплекти меблів для ванної кімнати.

Цікаво  Ванна - символ комфорту у ванній кімнаті

Найчастіше раковини для ванної кімнати з тумбою встановлюються на предмет меблів, а потім повністю замінюють стільницю тумби. Ще один дуже поширений спосіб установки меблевих умивальників – це вмонтувати їх у стільницю або поставити на неї керамічну чашу, щоб у нас було трохи місця навколо умивальника. Останній тип збірки в основному зустрічається в широких моделях шаф, призначених для великих ванних кімнат.

ремонт

Підвісні раковини для ванної кімнати

Це все ще популярний спосіб кріплення умивальників. Вони прикручуються до стіни шурупами на висоті 85-90 см. Настінні раковини для ванної кімнати можуть спиратися на консолі, п’єдестали, напівп’єдестали, стільниці або модні останнім часом металеві рами в індустріальних мотивах, але навіть у цьому випадку вони кріпляться до стіни. Такі раковини зазвичай мають нешліфовану задню стінку чаші й підготовлені виробником отвори для кріплення.

Підвісні умивальники часто встановлюють з видимим сифоном, зовнішній вигляд якого повинен відповідати стилю інтер’єру. Виробники сифонів пропонують різні типи сифонів – сучасні, а також стилізовані, латунні. Вони набагато дорожче звичайних моделей з ПВХ, але і більш представницькі.

Раковини для ванної
Раковини для ванної
ремонт
Раковини для ванної
Раковини для ванної
ремонт
Раковини для ванної
Раковини для ванної
ремонт

Дивіться також: Ванна з ширмою в маленькій ванній

Scroll to Top