Головна сторінка >> Питна вода, які факти та міфи?
Питна вода

Питна вода, які факти та міфи?

Питна вода здається природним, навіть очевидним заняттям і все-таки це здавалося б, тривіальне питання дуже впливає на здоров’я. Протягом багатьох років дієтологи закликали людей пити воду дедалі ефективніше. Зараз для більшості людей, які дбають про здоров’я та фітнес, вживання води стало звичкою, і замінити воду іншою рідиною буде складно. Що варто знати про воду і чому потрібно тягнутися до неї якнайчастіше? Дивіться також багато цікавої інформації на сайті Digirl.com.ua.

Питна вода – користь для здоров’я та краси

Питна вода так само потрібна людині, як дихати. Вода потрібна для життя і правильного функціонування організму. До неї слід відноситися як до необхідної поживної речовини, а вживання води має стати звичкою як у дітей, так і у дорослих.

Яка роль води в організмі? Можливо, досить сказати, що тіло людини переважно складається з води, вона становить від 60 до 70% маси тіла дорослої людини. Ми не існували б без води. Проте роль, яку грає у багатьох процесах, варто наблизити:

  • Вода відповідає за транспорт поживних речовин,
  • необхідний для функціонування процесів, пов’язаних з обміном речовин та виділенням,
  • очищає організм від токсинів та шкідливих речовин,
  • вода необхідна для життя кожної клітини людського організму,
  • впливає на процес терморегуляції тіла,
  • Крім того, ми можемо покращити стан нашої шкіри.
Цікаво  Як піклуватись про щитоподібну залозу та запобігти серйозним хворобам?

Коротко: без води немає життя, і це найкраща і найпростіша причина, через яку потрібно як найчастіше тягтися до води. Щобільше, люди, які звикли до випивки, відзначають позитивні зміни у своєму самопочутті та здоров’ї.

Питна вода однаково корисна всім?

На землі немає людини, яка могла б обходитися без води. Варто наголосити, що втрата всього 20% води з організму людини може призвести до сильного зневоднення і навіть смерті. При деяких захворюваннях споживання питної води слід контролювати, але не різко скорочувати. Також варто наголосити, що багатьох недуг можна уникнути, зробивши пиття важливою частиною свого щоденного раціону.

Зневоднення є однією з найчастіших причин головного болю. Питна вода сприяє правильному зволоженню мозкової тканини та таким чином, може полегшити головний біль, а також біль у суглобах та м’язах. Вода покращує обмін речовин в організмі. Правильне його кількість впливає багато життєві процеси й біохімічні реакції. Користь води відчувають і нирки, яким вода потрібна для ефективної фільтрації продуктів життєдіяльності.

Питна вода
Питна вода

Питна вода з лимоном – ранковий ритуал

Багато людей замінили свою ранкову каву теплою водою з лимоном. Зараз це найпоширеніший напій для початку дня. Переваги цієї простої зміни ваших щоденних ритуалів означають, що кава може зачекати.

Чому це відбувається? Це не просто мода. Вживання води з лимоном корисне багатьом функцій організму. Варто згадати лише деякі з них:

  1. Прискорення обміну речовин та підтримка травних процесів,
  2. забезпечує адекватну гідратацію організму після ночі,
  3. лимон – джерело антиоксидантів та вітаміну С,
  4. питво води з лимоном змушує вас почуватися краще.

Вживання води з лимоном – це гарна звичка, яка допоможе вам почуватися краще. Ця звичка доброчинно впливає на здоров’я: артеріальний тиск, рівень холестерину та покращення травлення.

Цікаво  Чому горить ліве вухо? Розкриваємо міфи та наукові факти

Як навчитися пити воду

Питна вода з лимоном також є добрим рішенням для людей, яким складно пити чисту воду. Однак пам’ятайте, що однієї склянки води з лимоном недостатньо для забезпечення належного рівня зволоження. Крім того, коли лимон призначений для надання аромату воді, його не повинно бути надто багато. Якщо це так, це може спричинити подразнення шлунка.

Деяким людям може бути важко пити воду через смак води або її відсутність. Рішення – це, звичайно, не готові ароматизовані води, не кажучи вже про підсолоджені напої. Однак такі добавки, як листя м’яти або базиліка, скибочка огірка, лимона або малини, можуть ефективно змінитиь смак і зробити питво води приємнішим для людей з вибагливими смаковими рецепторами.

Питна вода та схуднення – чи дійсно вода допоможе схуднути?

Питна вода та схуднення. Без сумніву, дієтологи, що рекомендують дієти для схуднення, як пиття вказують саме воду. Її кількість не має значення. Ключовим моментом є те, що під час дієти для схуднення багато напоїв стають забороненими продуктами – більшість з них містять цукри або інші підсолоджувачі.

При розгляді питання про питну воду і схуднення важливо наголосити, що питво саме по собі не сприятиме схуднення. Два фактори мають вирішальне значення щодо цього.

По-перше, вживання води замість підсолоджених напоїв знижує кількість споживаних калорій і, перш за все, знижує кількість цукрів, що споживаються.
Другий аспект стосується почуття ситості, що виникає при вживанні алкоголю у правильних кількостях.

Обов’язково ознайомтеся з статтею про домашні засоби від опіків. Як ефективно зняти біль?

Цікаво  Як виявити у дитини бронхіт
вода

Скільки пити води – правило чи справа індивідуальна

Скільки води випивати за день? Це гарне питання, на яке потрібно знати відповідь. Однак спочатку важливо зрозуміти, чи контролюємо кількість води, яку випиваємо протягом дня. Щоб дізнатися, чи достатньо її п’ємо, варто записати, скільки води та інших напоїв ми випиваємо за тиждень. Це дасть нам картину ситуації. Однак пам’ятайте, що влітку ми, мабуть, п’ємо різну кількість води, ніж взимку.

Передбачається, що жінки повинні випивати два літри рідини на день, а чоловіки не менше трьох літрів. Однозначно відповісти на запитання, скільки води пити, не так просто. Кількість випитої рідини на добу, надана фахівцями, може містити не лише воду, а й інші напої. Варто постаратися, щоб переважала вода, а інших напоїв, особливо солодких, якнайменше.

Пити багато води – чи може це нашкодити?

Пити багато води зазвичай вважається гарною практикою. Але чи це так насправді? Слід пам’ятати, що є захворювання, особливо хронічні, під час лікування яких слід контролювати кількість випитої води. Це можуть бути хвороби серця, набряки та інші.

Здоровим людям рекомендується пити багато води. Звичайно, коли рекомендована кількість 2-3 літри щодня значно перевищується, варто звернути увагу на своє здоров’я і проконсультуватися з лікарем. Помірність показана у всіх аспектах життя.

Якби пити воду стало так само природно, як дихати, багатьох хвороб можна було б уникнути. Варто спробувати звернути увагу, скільки води ви п’єте, і замінити водою інші напої. Така практика принесе багато користі за короткий час, і обов’язково позитивно позначиться на нашому самопочутті та стані.

Міцного здоров’я!

Прокрутка до верху